Skocz do zawartości

Us Benefits - Ktore Mozna, A Ktore Przeszkodza W Otrzymaniu Obywatelstwa?


primrose1321

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące później...

  • Odpowiedzi 85
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Przeczytalam caly temat. Niby wszystko ok, ale ostatnimi czasy czytam coraz wiecej nieprzyjemnych newsow o tym, ze starac sie o obywatelstwo jest coraz trudniej. Czy prawo sie zmienilo dot. rozwodu, Medi-Cal, unemployment benefits? Nie wiem, czy starac sie przed wrzesniem (podobno od wrzesnia USCIS moze anulowac wniosek z powodu braku dokumentow; juz nie beda wysylac to Notice of Missing Evidence czy jak to sie nazywalo), czy poczekac? Czy prawo dot. naturalization moze sie zmienic na tyle, ze osoby, ktore kiedys byly eligible moga juz nie miec szans? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Kamildzianka napisał:

Przeczytalam caly temat. Niby wszystko ok, ale ostatnimi czasy czytam coraz wiecej nieprzyjemnych newsow o tym, ze starac sie o obywatelstwo jest coraz trudniej. Czy prawo sie zmienilo dot. rozwodu, Medi-Cal, unemployment benefits? Nie wiem, czy starac sie przed wrzesniem (podobno od wrzesnia USCIS moze anulowac wniosek z powodu braku dokumentow; juz nie beda wysylac to Notice of Missing Evidence czy jak to sie nazywalo), czy poczekac? Czy prawo dot. naturalization moze sie zmienic na tyle, ze osoby, ktore kiedys byly eligible moga juz nie miec szans? 

Zdecydowanie tak - może się zmienić a dokładnie jest projekt który uniemożliwi zdobycie obywatelstwa jeżeli kiedykolwiek wystąpiło się o benefity (federalne - wiec MediCal raczej się liczyć nie będzie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 miesiące później...
49 minut temu, MeganMarkle napisał:

A co ze „stimulus checks” które zaraz IRS będzie rozsyłał. Czy to tez będzie postrzegane jako pobieranie benefitów? Nikt z nas przecież o to nie prosi, Trump sam to wciska ludziom...

Nie. To jest traktowane jak tax credit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, MeganMarkle said:

A co ze „stimulus checks” które zaraz IRS będzie rozsyłał. Czy to tez będzie postrzegane jako pobieranie benefitów? Nikt z nas przecież o to nie prosi, Trump sam to wciska ludziom...

Tak BTW jezeli nie dostalas w zeszlym tygodniu na konto, to sie upewnij ze IRS ma Twoj nowy adres. Papierowe czeki to oni chyba dopiero jesienia beda wysylac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w przypadku, gdy jestem laid off przez kilka miesięcy i przez ten czas pobieram zasiłek dla bezrobotnych, a nowej pracy nie mogę znaleźć przez hiring freeze? No i jestem chwilowo bezrobotna z powodu epidemii, nie jest to mój własny wybór, ani też nie zostałam zwolniona. Czy może to mieć negatywny wpływ na uzyskanie obywatelstwa w przyszłości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, margherita_s napisał:

A co w przypadku, gdy jestem laid off przez kilka miesięcy i przez ten czas pobieram zasiłek dla bezrobotnych, a nowej pracy nie mogę znaleźć przez hiring freeze? No i jestem chwilowo bezrobotna z powodu epidemii, nie jest to mój własny wybór, ani też nie zostałam zwolniona. Czy może to mieć negatywny wpływ na uzyskanie obywatelstwa w przyszłości?

Nic - unemployment to jest dokladnie "unepmloyment insurance" - benefit na ktory co miesiac placisz ze swojej pensji. Nalezy sie Tobie i nie ma zadnego wplywu na obywatelstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...