Skocz do zawartości

Aos I Kilka Pytań


Luko

Rekomendowane odpowiedzi

kig, dzięki za odpowiedź, z ciekawości spytam - jaki miałaś problem z petycją? Urząd Ci ją odrzucił albo prosił o więcej informacji? Ile czasu czekałaś na zatwierdzenie? Słyszałem, że obecnie to 7-8 miesięcy to norma, niestety... Ludzie wysyłają nawet wnioski po obywatelstwo bez zatwierdzonego I-751, bo niestety tyle muszą czekać (wtedy z tego co wiem możliwe jest concurrent adjudication tych form). No ale to jest chyba podyktowane faktem, że dostaje się list wydłużający status o rok, aplikant może nadal pracować/podróżować/funkcjonować, więc te sprawy chyba mają niski priorytet...

A do kariny mam ogromny szacunek i wiem, że ma ogromną wiedzę. Co nie znaczy, że nie możemy sobie kulturalnie podyskutować :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 468
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Teraz juz wiem, ze dlatego wlasnie moja sprawa sie ciagnela niemilosiernie, i wkoncu po wielu miesiacach znalazlam nowa GC w skrzynce, na 2 i pol miesiaca przed terminem kiedy moglam juz ubiegac sie o obywateltwo!!!!!

To jest standard w przypadku RoC a ilosc wykrzyknikow niewiele zmienia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doswiadczenia: jesli urzad nie ma zastrzezen do sprawy do absolutnym max. jest 6 miesiecy. Owszem czasem, rzadko sie zdarza, ale sie zdarza ze sprawa sie przeciagnie dluzej. Jednak przy dobrych dokumentach, gdzie osoba wlatuje na K-1, otrzymuje green card, i ja odnawia pozniej, ja w 95% spraw mam odpowiedz w ciagu 3-5 miesiecy. I teraz gdybym Wam pokazala jakie listy dostaja ludzie z urzedu, wtedy byscie zrozumieli te przestrzen miedzy tym co urzednik chce zobaczyc a tym co urzednik otrzymuje. Prosze mi wierzyc, ze Wy nie widzicie osobiscie co ktos wklada do koperty. To, ze pan Kowalski napisze, ze wlozyl wyciagi z konta moze oznaczac, ze albo wlozyl wszystkie statements (po 7 kartek kazdy) razy 20 miesiecy i macie niezly pakunek gdzie reszta dokumentow wrecz ginie, badz tez wlozyl 2 rachunki i to powinno wedlug niego wystarczyc.

I tutaj jestesmy przy, jakbym to nazwala, najczestszych bledach dot. I-751. Wiecie co ja robie zeby sie czegos takiego wystrzec? Daje ludziom kopie czyjegos RFE - bez nazwisk oczywiscie, bez adresow, bez zadnych danych, ale z dokladnie wypisanym co sobie uzrad zyczy. I dana osoba ma czas aby sobie zgromadzic wszystkie dokumenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kig, dzięki za odpowiedź, z ciekawości spytam - jaki miałaś problem z petycją? Urząd Ci ją odrzucił albo prosił o więcej informacji? Ile czasu czekałaś na zatwierdzenie? Słyszałem, że obecnie to 7-8 miesięcy to norma, niestety... Ludzie wysyłają nawet wnioski po obywatelstwo bez zatwierdzonego I-751, bo niestety tyle muszą czekać (wtedy z tego co wiem możliwe jest concurrent adjudication tych form). No ale to jest chyba podyktowane faktem, że dostaje się list wydłużający status o rok, aplikant może nadal pracować/podróżować/funkcjonować, więc te sprawy chyba mają niski priorytet...

A do kariny mam ogromny szacunek i wiem, że ma ogromną wiedzę. Co nie znaczy, że nie możemy sobie kulturalnie podyskutować :)

Pozdrawiam

Wysylanie N-400 kiedy toczy sie I-751 jest bardzo ryzykowne i czesto kosztuje ludzi mase pieniedzy. Ja tego nie polecam i nie dlatego, ze chce aby ktos dostal pozniej obywatelstwo, ale dlatego, ze widze jakie trendy panuja obecnie w urzedzie. Jesli ktos bedzie ciekawy to opisze.

Uwielbiam kawe ze Starbucks oraz kulturalne dyskusje z jkb. :) Chyba sobie powinnam zrobic liste tego co lubie a czego nie lubie - bedzie wesolo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisz, opisz bo mnie to czeka za chwile (RoC) i wydawalo mi sie ze zwykle jezeli RoC sie przedluza, wyslanie N400 powodowalo (przynajmniej w wiekszosci przypadkow ktore widzialem) wyslanie 10-letniej HC do delikwenta...

Ja też jestem ciekaw, mimo, że mnie to czeka dopiero za dwa lata. No i też nie podejrzewałem, by wysłanie N400 powodowało problemy z I-751, ale skoro tak mówisz, to pewnie tak jest :) Co do dokumentów, to do głowy przychodzi mi taka lista dowodowa (wszystkie poniższe dokumenty z nazwiskami i/lub adresem obu współmałżonków):

- kserokopie praw(a) jazdy ze wspólnym adresem

- wyciąg z banku za 3-4 miesiące na przestrzeni tych dwóch lat

- wyciąg 1-2 kont kart kredytowych

- kserokopia dowodu rejestracyjnego samochodu/ów, ksero kart ubezpieczenia

- jak ktoś ma, to polisa na życie z informacją o beneficiary

- jeżeli jest dziecko, to kopia aktu urodzenia

I tyle... To jest to co mi przyszło do głowy w tej chwili i wziąłem w sumie z powietrza. Pewnie jak zacznę szukać to mi się zaraz skojarzy kupa rzeczy, którą można byłoby wrzucić do tej koperty ;) Będziemy wdzięczni za informację, karino :)

Jeszcze prośba, jak znajdziesz chwilę, ustosunkuj się proszę do mojego pytania o DS-3025 wyżej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim !!

przygotowuje swój pakiet AoS i mam do was kilka pytań:

1:Czy może ktoś zerknąć na moją kartę szczepień i powiedzieć czy mam wszystkie wymagane szczepienia, bo nie mogę ich zweryfikować, a wiem że na wizytach u lekarzy (I-693) tylko czekają żeby czegoś brakowało i wtedy kasują jak za zboże, a są podobno miejsca gdzie można zrobić to za grosze.

http://img221.images...7/img0001ad.jpg

2:To jest lista dokumentów (cover page) proszę zerknijcie czy coś złego lub brakującego nie rzuca się w oczy :)/>

1. Payment receipt for I-485 of $1,070.00;

2. Form I-485, Adjust Status;

3. Complete copy of non US citizen passport which includes Biographical Page and K-1 Visa;

4. K-1 I-797 Notice Of Action 2;

5. Copy of I-94 front and back;

6. Original birth certificate and translation;

7. Copy of certified Marriage Certificate;

8. Two Passport type Photos;

9. G-325A and additional sheet with professional experience;

10. I-693A vaccination supplement to the I-693 in sealed envelope;

11. I-864 Affidavit of Support signed by mother in Law with supporting documents (copy of the 2011, 2010, 2009 tax returns);

12. I - 765 form;

13. I – 131 form;

14. G-1145 form.

3: W formularzu G-325A w pytaniu "This form is submitted in connection with an application"

Odpowiedź: Other: Adjust Status ???

4: Ostatnie pytanie i to do osób, które w ostatnim czasie wysyłały te dokumenty... po jakim czasie od wysłania dokumentów dostaliście odpowiedź odnośnie I-765 (EAD), zastanawiam się po jakim czasie przypuszczalnie można się spodziewać pozwolenia na pracę i czy ewentualnie coś się zmieniło i może jednak opłaca się wysłać dokument drogą elektroniczną(za dodatkową opłatą)

??

Pozdrawiam Wszystkich

Sprawdzam wlasnie moje vaccine I mialam complete ( tdap, MMR and Varicella). Jako ze worksheet mam z maja, to juz do lekarza nie szlam, wyslalam im kopie DS 3025.

Co do EAD, papiery wyslane pod koniec listopada, karta combo przyjechala 5 lutego czyli okolo 2 miesiecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja też jestem ciekaw, mimo, że mnie to czeka dopiero za dwa lata. No i też nie podejrzewałem, by wysłanie N400 powodowało problemy z I-751, ale skoro tak mówisz, to pewnie tak jest :) Co do dokumentów, to do głowy przychodzi mi taka lista dowodowa (wszystkie poniższe dokumenty z nazwiskami i/lub adresem obu współmałżonków):

- kserokopie praw(a) jazdy ze wspólnym adresem

- wyciąg z banku za 3-4 miesiące na przestrzeni tych dwóch lat

- wyciąg 1-2 kont kart kredytowych

- kserokopia dowodu rejestracyjnego samochodu/ów, ksero kart ubezpieczenia

- jak ktoś ma, to polisa na życie z informacją o beneficiary

- jeżeli jest dziecko, to kopia aktu urodzenia

I tyle... To jest to co mi przyszło do głowy w tej chwili i wziąłem w sumie z powietrza. Pewnie jak zacznę szukać to mi się zaraz skojarzy kupa rzeczy, którą można byłoby wrzucić do tej koperty ;) Będziemy wdzięczni za informację, karino :)

Jeszcze prośba, jak znajdziesz chwilę, ustosunkuj się proszę do mojego pytania o DS-3025 wyżej :)

Dzisiaj mam chwilke czasu wiec postaram sie cokolwiek podpowiedziec.

Zaczynamy od I-751. Najwazniejsza sprawa: kiedy ktos z Was staral sie o green card, Wasze dokumenty sprawdzane byly przez urzednika w okreslonym urzedzie - czasem bylo to niezbyt mile interview, czesto urzednik spojrzal na dokumenty jakie macie, a najczesciej - co podkresla niemal kazdy z Was - rozmowa byla mila i sympatyczna, ot taka formalnosc.

I-751 to co innego - otrzymaliscie Zielona Karte na 2 lata i urzednik kierowal sie tym, ze jesli nawet Wasze malzenstwo nie jest bona fide, to wyjdzie to pozniej. Owe "pozniej" nadchodzi teraz. I dlatego wysylamy dokumenty nie do lokalnego urzednu, ale Wasze dokumenty trafiajaw rece ludzi, ktorzy sprawami I-751 zajmuja sie na co dzien od wielu lat i niewiele ich zadziwi. Ale, bazujac na ich doswiadczeniu, osoby te maja rowniez rozeznanie w tym, co jest zwyklym odgapieniem z netu i wpisaniem tylko swoich danych. I o tym, jak sobie przypominacie, pisalam. Dla urzednikow zajmujacych sie I-751 najwazniejsze sa 3 rzeczy: wspolne dzieci, wspolne zobowiazania finansowe typu mortgage/loans oraz tzw. joint residence - wspolne rachunki, ubezp. medyczne, ubezp. na samochod, rozliczenia podatkowe.

Wiele osob mysli, ze jesli ma wspolne podatki, wynajem mieszkania, 2 karty kredytowe i rachunki za gaz i prad, oraz kont z banku, to I-751 musi byc zatwierdzona i nie ma innego wyjscia.

Inne osoby mysla, ze jesli wysla szczepienia psa (bo pies ma ten sam adres, ktory wlasciciel) to juz niemal rowna sie aktowi urodzenia dziecka.

Jeszcze inne osoby wychodza z zalozenia, ze wyslanie 50 kartek z zyczeniami, ktore dostali na swieta, urodziny czy imieniny, to juz jest niemal pewne zatwierdzenie petycji.

A pozniej przychodzi Request for Evidence i, co za tym idzie, przychodzi wielkie zdziwienie aplikanta, ze "czego jeszcze oni chca?!".

Oni chca konkretne dokumenty - i nie czarujmy sie, ze nie kazdy ma ubezp. na zycie badz nawet ubezp. zdrowotne. Tak wiec trzeba wyslac cos co pokaze, ze malzenstwo jest prawdziwe i bylo zawarte nie w celu otrzymania konkretnych benefitow, ale w celu bycia razem.

Wasz cover letter jest pierwszym wyznacznikiem - to tak jak spotykacie kogos i to pierwsze wrazenie jest wazne: tak samo cover letter - jesli jest przejrzysty czyli bez wyszczegolniania Bog wie czego co, jesli jest konkretny czyli bez wypisywania bzdur typu: kartki swiateczne 2010, kartki swiateczne 2011, kartki na imieniny 2009, karti na imieniny 2010 itd; jesli tenze cover letter przyciagnie spojrzenie to juz jest pierwszy plus. Co innego cover letter powielony z jakiejs strony, ktory to cover byl czytany 150 razy w tym miesiacu przez tegoz urzednika - wtedy zaczyna sie sprawdzane dokumentow naprawde szczegolowe plus, nie czarujmy sie, te osoby maja niesamowicie wiele RFE a na odpowiedz czekaja dluzej niz inni. To jest tak jak wypracowanie - jesli nauczyciel czytal to samo wypracowanie juz kilka razy to od razu nasuwaja sie rozne skojarzenia. Dlatego ja jestem za tym, zeby cos stworzyc samemu zamiast powielac cos co juz bylo kopiowane tysiace razy.

Konkretne dokumenty pokazujace wspolne zycie - dokumenty urzedowe maja najwiecej 'punktow'.

Pamietajcie, zeby dokumenty byly z przestrzeni czasu a nie tylko z ost. miesiaca; ze rachunki z kart kredytowych trzeba kopiowac w calosci a nie tylko pierwsza strone, ze podatki takze nalezy kopiowac cale czyli wszystkie strony badz sciagnac transkrypty z urzedu skarbowego, ze jesli dolaczacie oswiadczenia ludzi, ktorzy Was znaja to nalezy napisac cos od siebie zamiast kopiowac wzor, typu: Pan i Pani Kowalska sa dobrym malzenstwem, co potwierdzam przed urzedem imigracyjnym. I takich oswiadczen dolaczamy 3 - wierne kopie, w ktorym inne sa tylko nazwiska...

Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze w kwestii tax returns - rozumiem ze moze byc married filing separately ? Czy robi im to jakakolwiek roznice czy jest jointly czy separately ?

Bo przy filing separately za 2012 mamy ponad $1k wiekszy return, bez sensu wysylac jointly chyba ze USCIS uzna to pozniej za wskazowke na nie bona-fide marriage...

Dodatkowe pytanie - bede na house deed jako wspolwlasciwiel, ale nie bede wspolkredytobiorca mortgage'u bo to wymagalo by refinansowania w banku - myslisz ze to bedzie problem ? Nie mamy tez zadnego loan, samochod dla mnie kupiony byl na zone bo nie mialem ani SSNu ani credit score jak przyjechalem...

Beda wspolne karty, konta, ubezpieczenia na zycie i 3 samochodow, akt urodzenia dziecka jak sie urodzi za 2 tygodnie , kartki na imieniny (zartuje ;-) ), mase wspolnych rachunkow z przeciagu dwoch lat - dodatkowo obydwoje pracujemy w tej samej firmie... Wystarczy ?

Dodatkowe pytanie - jaki jest konkretnie problem z wyslaniem N-400 w momencie jezeli RoC jest pending ? Moj I-751 bedzie szedl do CSC (mieszkam w OH) wiec jest szansa ze tak sie nie stanie, ale pytam na wszelki wypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...