Skocz do zawartości

Aos I Kilka Pytań


Luko

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 468
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Przechodzilam proces odnowienia GC w tamtym roku. Jesli komus to pomoze to ponizej sa dokumenty ktore wyslalam razem z I-751:

- Kopia 2 letniej GC

- Kopia prawa jazdy mojego i mojego meza

- Tax transcripts za rok 2009 i 2010

- kopia pilisy ubezpieczeniowej na moje i meza nazwisko (2 auta)

- kopie kart debetowych ze wspolnego rachunku bankowego i wybrane na przestrzeni dwoch lat statementy

- kopie dwoch kart kredytowych na nasze nazwiska z banku w ktorym posiadamy konto i wybrane kilka statementow

- kopie kilku statementow z innego banku w ktorym posiadamy konto oszczednosciowe

- kopia meza polisy ubezp. na zycie, gdzie jestem jedynym " beneficiary"

- kopia drugiej polisy ubezp. na zycie, gdzie tez jestem jedynym " beneficiary", a ktora zostala podpisana dwa miesiace wczesniej przed wyslaniem petycji

- kopia medycznych rachunkow, gdzie figuruje jako pacjent, a ubezpieczenie zdrowotne jest mojego meza

Oprocz tego

- rachunek tel z "family plan" gdzie mamy telefony komorkowe

- rach. telefoniczny na tel. domowy i internet, na moje imie, pokazujacy wspolny adres

- rach za TV, na moje imie ze wspolnym adresem

-rach telefoniczny z WDT, gdzie mamy long dystans i pokazane polaczenia miedzy nami w czasie mojej podrozy do Polski w kwietniu i maju ub roku.

- zdjecia z mojego meza rodzina z okazji swiat i spotkan rodzinnych

- kopie kopert adresowanych na nas oboje pokazujacych wspolny adres, jak i to ze znajomi identyfikuja nas jako malzenstwo

- list od przyjaciela domu, ktory odwiedza nas srednio raz na tydzien i w ktorym oswiadcza, ze nasze malzenstwo wciaz trwa.

i mialam tez " cover letter"

i to wszystko. Nie mialam interview a karta przyszla w 8 miesiacu od wyslania petycji..

Mam nadzieje ze komus to pomoze.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

HEJ!

Właśnie jestem w momencie wysyłania wszystkich dokumentów, natomiast jak przeczytałam wszystko to trochę zgłupiałam...

mój cover wygląda tak:

1. Form I-485

2. Form I-693

3. Form I-864

4. Form G-1145

5. G-325A for Anna

6. G-325A for Zachary

7. Form I-765

8. Form I-130 receipt notice copy

9. Form I-94 copy of both sides

10. Copy of B2 Visa

11. Copy of passport front page

12. Copy of marriage license

13. Copy of marriage certificate

14. Copy of Zachary’s birth certificate

15. Copy of Anna’s birth certificate

16. Anna’s birth certificate translation

17. Copy of our rental agreement

18. “A love letter to Ania”- our story, which was printed in local newspaper (Ania is diminutive from Anna)

19. 21 pages of our correspondence since 2007 to 2012- original spelling was preserved.

20. 20 photos of us.

21. Confidential envelope to form I-693

22. 2 photos of each of us 2x2

23. Copy of W-2 2011 and 2012.

pisałam wszystko sama-sama, bez żadnej web ściągi, proszę wypowiedzcie się czy jest ok i czy w ogóle go załączyć.

co więcej- proszą o zdjęcia, po 2 do I-130 i moje dwa do GC, czy w ogóle wysyłam do I-130? czy trzy czy tylko dwa??

co do dokumentów dodatkowych- odkąd zaczęliśmy cały proces żyłam w przekonaniu, że muszę dołączyć nasze wspólne zdjęcia i korespondencję, żyłam w błędzie czy nie??

i ostatnia sprawa- dostałam list a propos I-130, mianowicie powiedzieli mi do kiedy mam czas na dostarczenie g-325A, zdjęć i aktów urodzenia i podali mi adres w Columbus, oh- czy wszystko wysyłam tam czy tylko to o co proszą a reszta do Chcago, czy może wszystko do Chicago??

będę wdzięczna za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Jestem ciekawa jak to sie potoczylo u Ani G, bo minely dwa miesiace.

Czytam to http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/menuitem.5af9bb95919f35e66f614176543f6d1a/?vgnextoid=fcf75b836ea73210VgnVCM100000082ca60aRCRD&vgnextchannel=3d7fa6c515083210VgnVCM100000082ca60aRCRD

i mam dwa pytania: 1) Co to jest Copy of your government issued photo identification? Mam zalaczyc kserokopie Dowodu Osobistego RP?; 2) Czy Evidence of your marriage to the U.S. citizen within 90 days (for K-1s) to jest tylko Marriage Certificate?; 3) Rozumiem, ze I-130 nie jest mi potrzebne? (Those applying based on K-1 or K-2 status will not need a Form I-130 filed on their behalf. ); 4) Czy US Citizen wypelnia tylko Affidavit of Support? Bo poki co nie dogrzebalam sie do niczego innego, co wygladaloby na formularz do wypelnienia dla USC.

Z gory dziekuje osobom, ktore z sukcesem przeszly przez AoS za odpowiedzi i porady ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Jako ze stalam sie szczesliwa posiadaczka EAD/AP card chcialam tak dla potomnych napisac, ze jesli sie wysyla wszystko razem (AoS, EAD, AP), to nie sa potrzebne trzy odpisy aktu slubu. Akt slubu zalaczamy razem z AoS a do pozostalych petycji tylko I-94 i dwa zdjecia (mozna tez E-Notification form). Ja tak zrobilam wg instrukcji otrzymanych w lokalnym USCIS i bylo wszystko w porzadku (bez RFE). Nadmieniam o tym, bo kazda kopia aktu costam kosztuje, a czek, ktory musimy przy tej okazji wypisac i tak jest dosc pokazny, wiec mysle, ze kazda oszczednosc cieszy ;) Zawsze mozna za te pieniadze isc na lunch we dwoje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...