Skocz do zawartości

Aos I Kilka Pytań


Luko

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, aniala napisał:

Czyli badania muszą być w ważne w momencie wydawania zielonej karty?

@Patipitts też nienawidzę kłucia, no i wolałabym nie płacić dwa razy za to samo;/ Ale jeśli trzeba, to trzeba

Niestety tak... 

samo kłucie to nie problem, problemem było jak sie po tym czułam, zreszta to jakis dziwny wymysł aby sie szczepić w tak krótkim odstępie czasu skoro te szczepienia sa ważne co najmniej 10 lat... a dorosłym w ogole nie rekomenduje sie powtarzania szczepień z dzieciństwa. Nie jestem jakimś antyszczepionkowcem, zeby nie było, różni ludzie roznie reagują ale mnie to na przykład bardzo osłabiło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 468
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Na VJ znalazłam coś takiego:

The immigrations have their own rules, and those rules state that your overseas medical is valid to use for your AOS if you file for AOS within 1 year of your overseas medical.

Troszkę mnie to zbiło z tropu, bo myślałam, że trzeba mieć te badania ważne w momencie otrzymania zk, a nie tylko podczas aplikacji o aos? Ale chyba źle Was zrozumiałam:) Czy ta osoba się myli?

kręcą mi się te daty ważności w głowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy moi powiedzcie mi proszę bo mam juz mętlik w głowie, jedni mówią tak, inni inaczej, ja chce po prostu uniknąć zbędnej papierologii. Czy do wszystkich podań (i-485, ead, AP) dołączać kopie paszportu, wiz, aktu ślubu, zdjęcia itp? Ja zrobiłam juz cały pakiet i w cover letter mam wszystkiego po jednej sztuce, najpierw wymieniłam formularze a na koncu dałam wszystkie supporting documents ale tylko jeden egzemplarz i do tego dwa zdjęcia. Jak patrzę na vj to te cover lottery czasem na 3 strony i wszystkiego po 3 sztuki, nie wiem w koncu jak powinno byc, Karina pisała zeby sie nie dublować, moj pakiet o k1 wyglądał tak ze wszystko wrzuciłam do koperty, pozszywalam tylko formularze i był cieniutki i dosc szybko poszło a teraz to nie wiem czy lepiej serio dorzucać wszystkiego razy 3? Jak radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Patipitts napisał:

Drodzy moi powiedzcie mi proszę bo mam juz mętlik w głowie, jedni mówią tak, inni inaczej, ja chce po prostu uniknąć zbędnej papierologii. Czy do wszystkich podań (i-485, ead, AP) dołączać kopie paszportu, wiz, aktu ślubu, zdjęcia itp? Ja zrobiłam juz cały pakiet i w cover letter mam wszystkiego po jednej sztuce, najpierw wymieniłam formularze a na koncu dałam wszystkie supporting documents ale tylko jeden egzemplarz i do tego dwa zdjęcia. Jak patrzę na vj to te cover lottery czasem na 3 strony i wszystkiego po 3 sztuki, nie wiem w koncu jak powinno byc, Karina pisała zeby sie nie dublować, moj pakiet o k1 wyglądał tak ze wszystko wrzuciłam do koperty, pozszywalam tylko formularze i był cieniutki i dosc szybko poszło a teraz to nie wiem czy lepiej serio dorzucać wszystkiego razy 3? Jak radzicie?

Wiza, I-94, passport, kopia akut slubu, akut urodzenia (+ tlumaczenie)   IDZIE POJEDYNCZO.   To trafia na jedno biurko, do jednej osoby. 

 

Zdjecia - ja radze dac extra. Bo albo sie komus zgubia, albo sie skleja, albo komus cos sie  przyczepi itd itp.  Wloz 4 zdjecia typu US passport i bedzie ok. 

 

PS. Dajcie spokoj z tym co pisza o cover letter a VJ... czasem sie zastanawiam czy ktos to robi na serio czy tylko zeby ludzi zmylic... Ostatnio mialam chlopaka, ktoremu odeslali caly pakiet dokumentow po 2 miesiacach, a robil tak jak napisali na VJ.  Napisali, zeby "follow the directions"  oraz "remove and keep for your record the unnecessary copies"  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9/26/2017 o 03:31, Roelka napisał:

Badania są ważne rok. Ale jak aos będzie się powiedzmy ciągnął dłużej to mogą poprosić cię o zrobienie i wysłanie nowych aktualnych badań. 

Podobnie jesli chodzi np. o zmane formularza badz o dodatkowe szczepienia czy badania - kiedy jest sezon ziomowy, urzednik ma prawo poprosic o nowe badania, bo te, ktore ktos dal nie maja szczepionki na grype (!). I sa tacy nadgorliwcy, ktorzy wysylaja RFE albo NOID, bo niby badania nie sa takie jak byc powinny. 

Teraz byly problemy z badaniem na rzezaczke - wedle wytycznych nie trzeba dolaczac kopi badania tylko wynik tegoz badania, ale sa urzednicy, ktorzy wysla Ci list z zapytaniem o nowe badania, bo stare nie maja kopi badan z pieczatka badz na papierze firmowym gdzie takie badanie bylo zrobione... 

Z badaniami byl problem, jest problem i jesli czegos nie zmienia - to problem pozostanie. Ludzie - dla swietego spokoju - robia to o co prosza w RFE, bo chca to wszystko jak najszybciej skonczyc... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, karina napisał:

Wiza, I-94, passport, kopia akut slubu, akut urodzenia (+ tlumaczenie)   IDZIE POJEDYNCZO.   To trafia na jedno biurko, do jednej osoby. 

 

Zdjecia - ja radze dac extra. Bo albo sie komus zgubia, albo sie skleja, albo komus cos sie  przyczepi itd itp.  Wloz 4 zdjecia typu US passport i bedzie ok. 

 

PS. Dajcie spokoj z tym co pisza o cover letter a VJ... czasem sie zastanawiam czy ktos to robi na serio czy tylko zeby ludzi zmylic... Ostatnio mialam chlopaka, ktoremu odeslali caly pakiet dokumentow po 2 miesiacach, a robil tak jak napisali na VJ.  Napisali, zeby "follow the directions"  oraz "remove and keep for your record the unnecessary copies"  

Dzieki Karina :) o to mi wlasnie chodziło, juz i tak spora kupka tego wyszła bo mamy cosponsora. Zdjęcia musze zrobic nowe chyba chociaż zostało mi pare z K1 ale chyba wymagają świeżych, musze w instrukcji doczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...