Skocz do zawartości

Aos I Kilka Pytań


Luko

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, Patipitts napisał:

Dzieki Karina :) o to mi wlasnie chodziło, juz i tak spora kupka tego wyszła bo mamy cosponsora. Zdjęcia musze zrobic nowe chyba chociaż zostało mi pare z K1 ale chyba wymagają świeżych, musze w instrukcji doczytać.

1. zdjecia robisz nowe na JASNYM tle. I sprawdz zeby nie bylo cieni za glowa, uszami... 

2. tam gdzie dolaczysz joint sponsora =>   zanim dolozysz wszystkie jego dokumenty, na osobnej kartce wydrukuj/napisz wedlug tego wzoru: 

------------------------------------------------------------------------------------------

RE: Anna Maria Kowalska

Form I-864, Affidavit of Support under Section 213A of the INA

 

 

 

                                                               JOINT SPONSOR 

 

1.  Form I-864

2.  Proof of citizenship

3. Federal Tax Return 2016  with W-2 form and all schedules/attachments

4. Proof of employment  

 

 

----------------------------------------------------------------------------

Doloz najpierw te kartke a pod nia wszystkie dokumenty sponsora. Jesli dodajesz jego taxy za 2015 oraz 2014 - tez to uwzglednij na tej kartce. Proof of employment - wedle najnowszych wytycznych nie jest az tak wymagany, ale tajemnica Poliszynela jest, ze urzednicy nagminnie wysylaja RFE w tej sprawie (bo takie prawo, ze jesli urzednik sobie zazyczy, to ma prawo zapytac) - ja od razu wysylam, bo wole miec swiety spokoj.. 

 

Daj znac w raze pytan. Powodzenia !

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 468
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Dziękuje Karina! Juz sie zabieram za pisanie. Jesli chodzi o dokumenty finansowe to mam uwzględnione taxy (kopie w2 i takie pakiety z rozliczeń przez prawnika, tylko za bardzo sie na tym nie znam i nie wiem czy to jest Ok. Napisane jest na gorze Form 1040 U.S Individual Income Tax Return 2016), tych taxow mam za 3 poprzednie lata rozliczeniowe, do tego listy od pracodawców, pare pay stubow(kopie), i oczywiście kopie aktu urodzenia. Starczy? 

czy mogłabyś zerknąć na moj cover Letter? U mnie idzie to mniej wiecej tak:

 

(imię nazwisko)

(adres)

(nr telefonu)

 

USCIS

P.O. BOX 804625

Chicago, IL 606680-4107

 

COVER LETTER

 

To Whom It May Concern:

The following list are the contents of the I-485, basen on Immidiate Relative (Spouse of US Citizen) Application to Register Permanent Residence or Adjust Status for (imię i nazwisko).

Contents include:

-Filling fee: check in the amount of $1225 ($1140 Form Fee, $85 Biometric Services Fee)

-G-1145, E-Notification of Application/Petition Acceptance (i tu nie wiem czy jedna starczy czy każda forma ma miec swoja osobna?)

-G-325A Biographic Informaction (Imię i nazwisko)

-I-864 Affidafit of Support filled by (imię i nazwisko) (US Citizen Spouse) with supporting documents

--I-864 Affidafit of Support filled by (imię i nazwisko) (Joint Sponsor) with supporting documents

-I-765, Application for Employment Authorization

-I-131, Application for Travel Document

-Copy of Non US Citizen Spouse's passport pages and K1 visa page

-Copy of I-797 Notice of Action (I-129F approval letter)

-Electronic I-94 copy (Non US Citizen Spouse's last entrance to US)

-A copy of intending immigrant's birth certificate along with english translation

-A certified copy of Marriage Certificate

-Four passport-type photos of the Non US Citizen Spouse

-Vaccination Documentation Worksheet

 

Sincerely 

_________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kochani, pomocy, bo już się gubię...
Czy do AOS trzeba dołączać tzw. dowody miłości? Zdjęcia, boarding passes itd.? Czy tylko te konkretnie dokumenty, o które proszą? Bo nie widzę tam żadnej informacji o wspólnych zdjęciach...
I rozumiem, że jeśli jednocześnie z I-485 wypełniam też I-765 i I-131, to muszę dołączyć 6 zdjęć paszportowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, margherita_s napisał:

Kochani, pomocy, bo już się gubię...
Czy do AOS trzeba dołączać tzw. dowody miłości? Zdjęcia, boarding passes itd.? Czy tylko te konkretnie dokumenty, o które proszą? Bo nie widzę tam żadnej informacji o wspólnych zdjęciach...
I rozumiem, że jeśli jednocześnie z I-485 wypełniam też I-765 i I-131, to muszę dołączyć 6 zdjęć paszportowych?

Ja nic nie załączam, myśmy przecież juz udowadniali związek przy K1, jakiekolwiek dowody bedą przedstawione na intview. Zreszta w żadnej instrukcji nic nie ma o dowodach, wiec nie bede sie wychylać. Zdjęcia daje 4, tak Karina doradziła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, margherita_s napisał:

Kochani, pomocy, bo już się gubię...
Czy do AOS trzeba dołączać tzw. dowody miłości? Zdjęcia, boarding passes itd.? Czy tylko te konkretnie dokumenty, o które proszą? Bo nie widzę tam żadnej informacji o wspólnych zdjęciach...
I rozumiem, że jeśli jednocześnie z I-485 wypełniam też I-765 i I-131, to muszę dołączyć 6 zdjęć paszportowych?

4 zdjecia wystarcza, bo pozniej i taka wszedzie ida te, ktore robia podczas odciskow palcow. 

Ja bym dolaczylam wspolne rzeczy tylko dlatego, ze teraz - w wielu przypadkach -  wysylaja RFE w tej wlasnie sprawie. Lepiej dolaczyc 10 kartek za duzo niz 2 za malo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Mam kilka pytań technicznych dotyczących procesu o AoS, sorry jesli gdzies juz sie przewijały, papiery zostały wysłane natomiast mnie interesuje kilka kwestii technicznych dotyczących samego procesowania petycji.

1. Wszystkie dokumenty idą do Chicago. Pózniej są wysyłane do lokalnych urzędów imigracyjnych. Na ktorym etapie? 

2. Combo karte wydaje główny uscis w Chicago czy local office?

3. Na jakim etapie dostaje sie RFE (oczywiście jesli są braki)? 

Pytam, ponieważ będziemy jak zwykle wyjeżdżać na wakacje do ME, maz ma tam spoko pracę, jesli uda sie dostać do tego czasu combo karte to i ja będę tam pracować, ale w październiku wracamy do GA. Wiec myślimy nad zmianą adresu w późniejszym etapie tylko kwestia kiedy to najlepiej zrobic, tak zeby nasz local office był w ME i tam miec Interview ale biometrics zrobic w GA (wyjeżdżamy w maju). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...