Skocz do zawartości

Pilne Załatwienie Wizy J-1 Na Internship - Przez Pośrednika?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Moja sytuacja wygląda następująco - udało mi się znaleźć internship w firmie Thorlabs w MD, mam zacząć od 01.04. Niestety dopiero po zaakceptowaniu zacząłem się interesować, jak wygląda kwestia wizy na internship i co tak naprawdę potrzebuję. Firma nie znajduje się na liście sponsorów, więc rozumiem, że potrzebuję znaleźć pośrednika, który byłby sponsorem i umożliwił wydanie wizy?

W związku z tym mam prośbę o pomoc - gdzie mogę się z taką sprawą zwrócić, ile może kosztować udział pośrednika, oraz ile czasu zajmie cała procedura? czy ktoś miał takie doświadczenie i zna jakieś organizacje, które mogłyby mi pomóc? Jak widzicie po kalendarzu zależy mi na czasie, więc z góry dziękuję za szybką odpowiedź.

Pozdrawiam,

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, GRATULACJE!!! Dobra firma na internship! Sporo zabawek u nich kupuję :)

Zobacz organizację Cultural Vistas. O ile pamiętam na stronie mają podane ceny. Mają też tryb przyspieszony papierologii (więcej kosztuje). Do kwietnia powinno dać się załatwić jak dobrze pociśniesz. Sama opłata u nich to będzie pewnie koszt z przedziału $1000-2000 plus okolo $200 SEVIS fee plus opłata wizowa. Firma coś Ci pomoże w załatwieniu miejsca do mieszkania?

Jakby co to możesz pisać do mnie na priv jak potrzebujesz jakichś wskazówek, ale dzisiaj cały dzień nie będzie mnie w domu więc jutro dopiero odpowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, ta organizacja wygląda całkiem nieźle i ma sporo informacji na stronie. Rozumiem, że mam poinformować firmę o wyborze organizacji i aplikować przez Cultural Vistas?

Czy możecie mi jeszcze wyjaśnić, na czym polega instytucja tego sponsora? Czy oni tylko wymagają i łaskawie pośredniczą, czy w razie czego mi też na miejscu pomogą, ew. pokażą co gdzie jak?

Kwestia mieszkania też jest ważna, bo firma powiedziała, że mam sam znaleźć i się zastanawiam na ile taki sponsor jest w stanie coś doradzić, czy mam sam szukać po necie?

Czy macie może jeszcze jakieś wskazówki na co powinienem zwracać uwagę pisząc z firmą, sponsorem, szukając mieszkania, transportu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Cultural Vistas możesz zgłosić się do programu i tam możesz albo przejrzeć oferty, które oni przedstawiają albo możesz wskazać sam hosta internshipu jeśli już sam znalazłeś. Możesz do nich napisać maila, opisać jak wygląda sprawa i zapytać co w tej sytuacji powinieneś zrobić żeby skorzystać z ich usług. Równolegle możesz napisać do thorlabsa, że znalazłeś organizację która jest uprawniona do wystawiania papierów do wizy i że zaczynasz załatwiać te sprawy. Instytucja sponsora polega na tym, że ma ona uprawnienia do wystawienia dokumentów wizowych (DS-2019 w tym przypadku). Czy na miejscu pomogą to nie wiem bo nie mają za wiele biur, ale ze sprawami papierkowymi pomogą przez telefon i przez maila. Jak już wyjedziesz z nimi na internship to będą robić taką orientację przez telefon, będą przez jakieś 45 minut opowiadać co i jak należy załatwić (SSN, rozliczenia podatkowe, ewentualnie prawo jazdy, itp) i jak poruszać się po USA, co wolno, czego nie itp. Nie pomogą raczej załatwiać mieszkania. Mieszkania (pokoju do wynajęcia) możesz szukać przez craigslist, ale ciężko coś załatwić jeśli nie ma cię na miejscu albo jeśli przynajmniej nie masz tam kogoś kto by ci z tym pomógł, sprawdził ogłoszenie, zaklepał miejsce itp. Nie wiem na jakich zasadach załatwiłeś możliwość internshipu w tej firmie (jaki jest twój background, jakie stanowisko, ile chcą ci płacić albo czy kupią ci bilet na samolot, itp), ale możesz zapytać czy nie mogliby ci opłacić hotelu i samochodu na pierwszy tydzień pobytu, żeby umożliwić znalezienie mieszkania. Co do wskazówek to nic konkretnego nie przychodzi mi do głowy ale jak byś miał jakieś wątpliwości to pisz, może będę mógł coś podpowiedzieć.

O, widzę że w MD mają ciekawy oddział. R&D z optoelektroniki oraz cała linia produkcyjna do waferów :D No cóż, trzymam kciuki i życzę żeby się udało!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jak patrzyłem to wychodzi, że powinienem aplikować na USA Train, bo tam właśnie się zgłasza własnego hosta na internship. dodatkowo mi się podoba, bo mają biuro w MD w razie czego.

W każdym razie dzięki za pomoc, wiem na razie chyba wszystko, co chciałem, jak coś to będę jeszcze pisał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Train USA is a cultural exchange program providing university students, recent graduates, and professionals from around the world the opportunity to enhance their skills and expertise through career-focused internships and training programs with U.S. companies."

wydaje mi się, że to odpowiedni program? a Ty z jakiego programu korzystałeś? na stronie jest podana opłata 950 albo 1250$, zależy do której kategorii zaliczą 6 miesięcy. a które z tych dodatkowych opłat obowiązują?

biuro w MD niedaleko, ale mam nadzieję, że nie będę potrzebował się tam stawiać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównaj sobie.

trainee:

http://j1visa.state....ograms/trainee/

http://www.culturalv...tegoriestrainee

intern:

http://j1visa.state....rograms/intern/

http://www.culturalv...tegories-intern

Moim zdaniem intern to lepsza i poważniejsza posada. Mam wrażenie że trainee to bardziej jak praktyka na studiach a internship to staż, czyli już poważniejsza i bardziej zaawansowana robota tylko że dla świeżaka. Ja jestem na internshipie.

Koszty dodatkowe to na pewno opłata wizowa i opłata SEVIS (na J-1 zawsze to płacisz) no i normalne koszty jak samolot, mieszkanie i na przeżycie pierwszego miesiąca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...