Skocz do zawartości

Pilne Załatwienie Wizy J-1 Na Internship - Przez Pośrednika?


Rekomendowane odpowiedzi

  • 9 miesięcy później...

Czy bez problemu można załatwić formularz DS-2019 "tylko" przez amerykańskiego pośrednika?

Bo rozumiem że pośrednikowi należy dostarczyć kilka dokumentów

- o statusie studenta

- plan praktyk

- ubezpieczenie ? (to chyba zależy już od pośrednika czy sam to załatwia)

Pytam bo ktoś mi powiedział żebym zwrócił się do polskiego pośrednika ale w ten sposób koszty znów rosną :/

dzięki za odpowiedź jak ktoś już obeznany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam wszystkich serdecznie.

Czytam Was tutaj i widze ze jest wiele osob zyczliwych ktore maja wiedza i chetnie sie z nia dziela. Probuje i ja.

Mieszkam w Dani ale obywatelstwo mam polskie ( nie wiem czy to ma jakies znaczenie ).

Jestes w trakcie nauki na asystentke dentystyczna - kieunek nieakademicki tylko zawodowy.

Znalazlam dentyste ktory zgodzil sie mnie wziasc na 3 mczna praktyke w NJ ale to ja mam sie zajac formalnosciami. Utknelam przy wyborze wizy. Rozwazalam H2B ale z tego co tu wyczytalam to nie widze duzych szans. Piszecie ze to duzy koszt dla pracodawcy bo musi m.in.zaplacic na prawnika imigracyjnego. Czy orientujecie sie jaki jest koszt ktory pracodawca poniesie? Obawiam sie ze moj przyszly pracodawca po uslyszeniu kwoty zniecheci sie. Zreszta na H2B pracodawca musi wykazac ze potrzebuje jakis moich szczegolnych kwalifikacji, ktorych nie moze znalezc u sob w NJ. Nie czuje ze ubieganie sie o ta wize jest trafne.

Dlatego zaczelam rozwazac J-1 intern. Myslicie ze sa szanse na taka wize bedac w trakcie zawodowego kkerunku? Wyczytalam na dunskich stronach ze jesli sie ma mature to jest taka mozliwosc. Musze tylko napisac taki plan praktyk gdzie nie bede miala kontaktu z pacjentem. W sensie ja-pacjent. Ja-dentysta i pacjent jest ok. Wtedy kontakt ze sponsorem niezbedny.

Czy ktos z Was moglby mi cos doradzic? Moze jest jakas inna wiza o ktora moge w tym przypadku sie starac?

Z gory bardzo dziekuje za odpowiedz.

Pozdrawiam

Barbara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J1 załatwisz przez organizację i to Oni powiedzą jak kto dobrze zrobić.

Bez udziału organizacji-firmy nic nie zrobisz.

Dziekuje za Twoja odpowiedz.

Dostalam dzis wiadomosc ze nie kwalifikuje sie do J-1 :( myslalam ze znalezienie praktyki bedzie cudem, a okazuje sie ze ciezko bedzie z wiza :unsure: moze na H2B jednak sprobuje :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche nie rozumiem skad te cisnienie, zeby robic praktyki akurat w USA. Zwlaszcza, ze tyle kombinowania z wiza.

Dla niektórych to lepiej w CV wyglada, choc jest różnica językowa jesli chodzi o świat dentystyczny :) w USA Jest inny system numeracyjny, zwroty i nazwy niektórych instrumentów i materiałów niz w Europie. Jesli chodzi o praktyki to chyba bardziej ma ręce i nogi odbyć je w kraju w którym sie ma zamiar pracowac, a nie gdzieś gdzie zasady pracy mogą sie drastycznie różnic. To chyba troche mija sie z celem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...