Skocz do zawartości

Oczekiwanie Na Zieloną Kartę


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pewnie temat ten byl poruszany wielokrotnie na forum ale nie mogę znaleźć jednoznacznej dla siebie odpowiedzi stąd ten post.Jestem zaręczona z obywatelem USA, Chcielibysmy wziąc slub w stanach .Mam 2 pytania:

1. Jak dlugo czekałabym na zielona karte gdybym tuz po slubie wrocila do Polski i tu oczekwiala na GC?Mam pracę w Polsce a w USA pewnie bym musiala czekac na jakiekolwiek pozwolenie na pracę 3 m-ce?

2. Jak szybko otrzymuje sie pozwolenie na prace po slubie na wizie turystycznej? na nie przedluzonym pobycie oczywiscie.

3.Gdybym chciala wrocic do Polski tuz po slubie i tu czekac na GC to gdzie składac papiery? i czy zanim bym dostala GC moge swobodnie latac do USA na B2 czy raczej nie powinnam się juz im pokazywac na kontroli pasportowej do momentu otrzymania GC?

Z góry dziekuje za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jak dlugo czekałabym na zielona karte gdybym tuz po slubie wrocila do Polski i tu oczekwiala na GC?

Okolo 10 miesiecy od zlozenia petycji do otrzymania wizy

Mam pracę w Polsce a w USA pewnie bym musiala czekac na jakiekolwiek pozwolenie na pracę 3 m-ce?

Tak, okolo 2-3 miesiace.

2. Jak szybko otrzymuje sie pozwolenie na prace po slubie na wizie turystycznej? na nie przedluzonym pobycie oczywiscie.

Okolo 2-3 miesiace od momentu zlozenia aplikacji o regulacje statusu.

3.Gdybym chciala wrocic do Polski tuz po slubie i tu czekac na GC to gdzie składac papiery?

Maz musialby zlozyc petycje I-130 w USA, potem na podstawie tej zatwierdzonej petycji Ty staralabys sie o wize w Polsce.

i czy zanim bym dostala GC moge swobodnie latac do USA na B2 czy raczej nie powinnam się juz im pokazywac na kontroli pasportowej do momentu otrzymania GC?

Mozesz, ale nie musisz miec problemow. Zalezy od urzednika i od Twojej rozmowy na granicy, jakie dokumenty bylabys w stanie pokazac by przekonac go, ze nie chcesz zostac w USA, itp.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...