Skocz do zawartości

Kilka Pytań Co Do Wniosku Ds160 I Oplaty Wizowej - Pilne :)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Pewnie jak większość z Was staram się o promesę wizową i mam kilka pytań co do wypełnienia wniosku DS 160, opłaty wizowej i umówienia się na wizytę z konsulem. Może zacznę od wniosku:

1) Sekcja TRAVEL – po wpisaniu danych dotyczących miejsca pobytu w USA (jadę do babci więc wpisałem jej adres) pojawia się pytania o osobę która pokrywa koszty podróży. No i wybieram OTHER PERSON (bo to ona placi). Wypełniam jej dane i na końcu jest pytanie: czy adres osoby pokrywającej koszty podrózy jest taki sam jak adres mojego zamieszkania i korespondencji – w związku z tym moje pytanie: Czy chodzi o adres mojego zamieszkania w Polsce który podalem na początku wniosku czy o adres zamieszkania w USA. Bo jeśli to pierwsze to rozumiem ze mam wybrac NO i powtornie wpisac adres babci, chyba ze jeśli chodzi o adres pod którym będę mieszkal w USA i mam wybrac YES i już nie podaje od nowa adresu babci?

2) Sekcja U.S. Contact – znowu wpisac babcie jako osobe która jest moim kontaktem w USA? Dodam ze posiadam liczna rodzine która przebywa legalnie w Stanach wiec nie wiem czy mam tam podac kogos innego czy znowu wystarczy babcia?

3) Sekcja Work/Education/Training – ok. tu mam największy problem. Jestem studentem ostatniego roku studiow drugiego stopnia. Czyli tytul inżyniera już mam teraz jestem na magisterskich. Co mam wpisac w poddziale Present? Bo rozumiem ze w miejscu Primary Occupation wybieram Student. Pozniej miejsce na wypelnienie aktualnego adresu szkoly i opis zakresu obowiązków… co mam tam wpisac jeśli jestem studentem? Wystarczy samo student? No i teraz poddział Previous. Zaznaczam opcje ze nie byłem nigdzie zatrudniony (bo nie byłem), no i przechodzimy do pytanka o szczeble edukacji? Skoro skończyłem studia pierwszego stopnia to czy wypelniam znowu podajac dane mojego uniwersytetu jako szkola do ktorej wczesniej uczęszczałem? Czy wystarczy jeśli wymienie w tym miejscu jedynie liceum i gimnazjum? Ponieważ w poddziale Present jeśli wybieram ze jestem studentem nie pojawiaja się opcje do wpisania np. kierunku studiow jak w poddziale previous. Mam nadzieje ze wszyscy rozumieja o co mi chodzi.

OK. teraz mam jeszcze pytanie co do oplaty. Jade do konsulatu z bratem. Chcemy opłacić opłate (maslo maślane) przez Internet wykorzystując ten Ich system przelewowy. I teraz tak, mogę sobie wybrac ze place za 2 osoby, to wiem i wiem ze mogę za 2 osoby zapłacić z jednego numeru konta. Ale pozniej gdy dochodzimy do momentu zalozenia konta na Stronie ambasady aby umowic się na spotkanie musze założyć osobno konto dla siebie i dla brata? Skoro chcemy podejść do okienka razem i chcemy mieć rozmowe w jednym terminie? Czy musze osobno założyć konta i podac w obu przypadkach ten sam numer potwierdzajacy oplate? Czy mogę to zrobic tylko z jednego zakładanego konta? Tyle ze przy zakladaniu tego konta prosi o podanie numeru paszportuK i który numer paszportu podac, mój czy brata? A może nie ma to znaczenia…

Bardzo to zagmatwane ale chciałbym dobrze wypełnić wniosek żeby jednak nie stracic tych 500 które trzeba zapłacić żeby podejść do okienka, przykro byloby gdybym w ogole nie mogl podejść przez zle wypelniony wniosek..

Dziekuje z gory za wszelkie odpowiedzi i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Chodzi o Twój adres zamieszkania/korespondencyjny w Polsce.

2. Tak, wpisz babcię.

3. Możesz wpisać, co studiujesz.

Pytanie " Q: Have you attended any educational institutions at a secondary level or above?" dotyczy wszystkich szkół/uczelni średnich lub wyższych, do których uczęszczałeś. Dla gimnazjum/szkoły średniej możesz wpisać "ogólnokształcąca/zawodowa" (w zależności, co Ciebie dotyczy). Dla pozostałych poziomów edukacji musisz podać kierynek/specjalizację.

Co do opłaty, to niestety nie pomogę. Na stronie nie ma wyjaśnionej takiej opcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie " Q: Have you attended any educational institutions at a secondary level or above?" dotyczy wszystkich szkół/uczelni średnich lub wyższych, do których uczęszczałeś. Dla gimnazjum/szkoły średniej możesz wpisać "ogólnokształcąca/zawodowa" (w zależności, co Ciebie dotyczy). Dla pozostałych poziomów edukacji musisz podać kierynek/specjalizację.

Aha czyli w miejscu previous wpisuje tylko uczelnie wyższą i liceum tak? Bo gimnazjum nie jest w Polsce szkołą średnia z tego co kojarze, chyba że sie cos zmienilo :P

Co do opłaty, to niestety nie pomogę. Na stronie nie ma wyjaśnionej takiej opcji?

No wlasnie na stronie nie ma wyjasnienia jako takiego, a przynajmniej ja nie znalazlem. Myslicie ze na infolinii pomoga? Czy mozna tam dzwonic jedynie zeby umowic rozmowe z konsulem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...