Skocz do zawartości

Wycieczka Po Zachodnim Wybrzeżu Usa


arizona112

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Tak jak w temacie chciałbym zobaczyć zachodnie wybrzeże USA. Tu pojawia się moje pytanie jak to zrobić. Czy wyporzyczyć samochód na 15 dni w Denver i przejechać trasę przez Utah, grand canyon, Las Vegas, Los Angeles I zobaczyć przy tym jak najwięcej się da, czy może pojechać na wycieczkę z biurem podróży? Znalazłem taką ofertę http://www.rektravel.com/wycieczka/32 .podczas takiej wycieczki pewnie zobaczę więcej ale czy nie będzie to bardziej powierzchowne niż jeżeli bym jechał wyporzyczonym autem? Są to spore odległości więc obawiam sie że po takiej samodzielnej wycieczce wszyscy będą wykończeni a już na pewno kierowca. Jestem pewien, że na forum znajdą się osoby, które przejechała już zachodnie wybrzeże czy to samemu, czy z biurem podróży i opiszą mi swoje wrażenia. Jakie są za i przeciw w przypadku wycieczki samemu oraz zorganizowanej? Za wszystkie odpowiedzi będę bardzo wdzięczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym pożyczył samochód. Sam tak zrobiłem a nawet nie miałem zmiennika. Co prawda nie jeździłem jakieś duże ilości dziennie. Z kolei moja siostra zrobiła sobie 2 tygodniowy rajd ze znajomymi po zachodnim wybrzeżu + Las Vegas (wszyscy przyjechali z Polski) i również pożyczali samochód. Daje Ci to większą swobodę. Sam czasem jak mam do wyboru polecieć czy pojechać, to wole pojechać i zobaczyć rejony po drodze, których bym normalnie nie doświadczył (np. off-highway PA). Jeśli jesteście zmęczeni w czasie jazdy, można znaleźć wiele moteli i przenocować.

Polecam dwie książki: Route 66 nie istnieje i Ameryka nie istnieje. Autor podróżował sam samochodem m.in. po zachodnim wybrzeżu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyżej kilku dni jest flat rate. Można przez bidding dostać samochód całkiem tanio. Myślę, że do $300 tygodniowo można się zmieścić za samochód. CA ma wyższe ceny i jeśli pożyczasz samochód z lotniska to doliczają kilkanaście dolarów za location. Jeśli jest więcej osób to koszt się dzieli, ale doliczją za każdego zgłoszonego kierowcę. Wycieczka jak widziałem na tamtej stronie to 1000 + wyżywienie. Za motele w CA (o lepszej jakiości) płaciłem znacznie mniej niż na wschodnim wybrzeżu. $50 za dobę w sieci Choice z pełną kuchnią (zakładam 2 osoby na pokój).

Podróżuje się całkiem dobrze ale GPS jest obowiązkowy moim zdaniem. Jeśli trzymasz się interstate to się nie zgubisz, ale po zjeździe już różnie bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam po raz kolejny

Koncepcja trochę się zmieniła. A mianowicie najprawdopodobniej pojedziemy autem osobowym. Planujemy wypożyczyć auto w Detroit i oddać w Los Angeles. Na całość mamy 18 dni.

Miejsca które chcemy zobaczyć po drodze:

-Chicago

-Mount Rushmore

-Yellowstone

-Salt Lake City

-Arches NP

-Zion NP

-Grand Canyon

-Las Vegas

-Los Angeles

I teraz mam kilka pytań ;)

1) Czy 18 dni wystarczy na pokonanie tej trasy? W sumie wychodzi ok 3200 mil.

2) Co jeszcze ciekawego zobaczyć w okolicach odwiedzanych? Chodzi mi o takie rzeczy naprawdę godne uwagi. Przede wszystkim mam pytanie o San Francisco- warto pojechać i zobaczyć jeżeli starczy czasu?

3) Co ominąć, co nie jest warte uwagi?

4) Kwestia wypożyczenia auta. Jedziemy w 6 osób więc potrzebne jest duże auto, które pomieści także bagaże

5) Ostatnie pytanie: Czy warto samemu jechać na Zachód będąc po raz pierwszy w USA? Słyszałem że oznakowanie dróg jest bardzo dobre, dodam że wcześniej jedziemy jeszcze trasę z Detroit do NY.

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...