Skocz do zawartości

Wiza Turystyczna Do Usa - Karalnosc - Pomocy!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, do 22 maja 2013r. jestem uważany za osobę karana z powodu tzw.paserki, a dokładnie kopiłem telefon na bazarze i sprzedałem go koledze i okazał się kradziony i stad miałem zawiasy na 2 lata ;/, 2,5 letni okres zatarcia mija właśnie 22 maja. Chciałbym na początku kwietnia wyjechać do USA i zastanawiam się czy składać teraz wniosek o wizę czy poczekać z tym do tego aż nie będę karany(22maja) i we wniosku DS-160 zaznaczy ze nie bylem karany. Jetem osoba po studiach, pracująca i zależy mi na szybkim wyjeździe do usa. Moj dylemat polega na tym co mam zrobić?? Czy liczyć ze w ambasadzie konsul zrozumie, ze to był pech, ze tak sie stalo z tym telefonem i dostane wize gdyz pomimo tego zdarzenia jestem osoba o nieposzlakowanej opinii. Czy lepiej czekać do maja? Czy konsul sprawdza karalnosc? Czy mozna sklamac?;////// Proszę o szczere odpowiedzi osób, które znają się na temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Po pierwsze orzeczenie sądu w tej sprawie a po drugie zaświadczenie o niekaralności. Wszystko przetłumaczone przez przysięgłego.

We wniosku o ile się nie mylę jest pytanie czy kiedykolwiek byłeś karany więc czekanie do maja niewiele zmienia?

Wpisz co uważasz ale jak wyjdzie że kłamiesz to masz problem i do USA tak szybko nie wyjedziesz.

Masz sprawę o paserkę więc już nie jesteś osobą o nieposzlakowanej opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wniosku jest pytanie o wszelkie wyroki, więc podać musisz. Ponadto, przy postępowaniu w ambasadzie obowiązuje prawo amerykańskie, a nie polskie. Więc jak skłamiesz, że nie byłeś nigdy karany, a oni to wyciągną, to będziesz miał problem. Osobiście bym wpisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ przerobiłam formularz DS-160 na wszystkie możliwe sposoby, tłumacząc go, to mogę Ci udzielić w miarę wyczerpującej odpowiedzi na pytanie, jak ów wniosek wygląda w interesującym Cię temacie...

Sekcja: Security and Background: Part 2

Q: Have you ever been arrested or convicted for any offense or crime, even though subject of a pardon, amnesty, or other similar action?

Czyli: Czy kiedykolwiek byłeś/aś aresztowany/a lub skazany/a za wykroczenie lub przestępstwo, nawet jeśli nastąpiło ułaskawienie, amnestia, itp.?

I właśnie tak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem.

I jeszcze jeden fragment wniosku...

Sekcja: Sign and Submit

Your electronic signature certifies that you have read and understood the questions in this application and that your answers are true and correct to the best of your knowledge and belief. The submission of an application containing any false or misleading statements may result in the permanent refusal of a visa or the denial of entry into the United States. All declarations made in this application are unsworn declarations made under penalty of perjury. (28 U.S.C. 1746).

Twój elektroniczny podpis potwierdza, że przeczytałeś/aś i zrozumiałeś/aś pytania w tej aplikacji oraz, że udzieliłeś/aś prawdziwych i właściwych odpowiedzi, zgodnie z posiadaną wiedzą i w dobrej wierze. Złożenie aplikacji zawierającej jakiekolwiek fałszywe lub wprowadzające w błąd informacje może zaowocować trwałą odmową wizy lub wjazdu do USA. Wszystkie podane w tej aplikacji informacje podlegają regulacjom o karze za krzywoprzysięstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek wioskiem, regulaminy regulaminami, ale z dosiwadczen innych ludzi wychodzi na to, ze nie ma byc do konca uczciwym gdyz dziala to w zupelnie innym kierunku... http://forum.usa.info.pl/topic/16577-sprawa-dotyczaca-karalnosci/ Gdy wyrok ulega zatarciu i figuruje sie jako osoba niekarana nie ma powodu aby wracac do przeszlosci...

Poza tym ile osob jest poszukiwanych w USA za powazne przestepstwa z bogata przeszloscia kryminalna i jakos tam przebywaja... ;/ niekiedy zbytnia szczerosc moze zaprowadzic nas nie tam gdzie chcemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...