Skocz do zawartości

Wiza Turystyczna Do Usa - Karalnosc - Pomocy!


Rekomendowane odpowiedzi

A więc dareknow0 co mi radzisz??

Tak jak Ci napisałem Ministerstwo Sprawiedliwości RP ani żadna inna instytucja rządowa w Polsce lub jakimkolwiek innym kraju nie dopuści aby jakakolwiek ambasada obcego kraju miała wgląd w ich dane .

Przy ubieganiu się o wizę turystyczną nie musisz posiadać tzw."karty karnej" czyli zaświadczenia z CRSiTA. Ale nic nie szkodzi na przeszkodzie abyś taką sobie wyciągnął inwestując 50 złotych. Zrób to oczywiście po terminie którym Twój wyrok zostanie zatarty z urzędu na mocy prawa.

W internecie znajdziesz informacje dot. które przestępstwa zostają zatarte i po jakim okresie. Wszystko zależy od rodzaju przestępstwa,kary i następuje to automatycznie.I tutaj w myśl prawa Polskiego będziesz niekarany ale w myśl prawa USA wygląda to inaczej gdyż oni w pytaniu chcą wiedzieć czy byłeś aresztowany a po polsku zatrzymany przez Policję.

W Polsce zatrzymanie przez Policję do wyjaśnienia na 48 h nazywa się zatrzymaniem a w USA to aresztowanie. Natomiast w Polsce aresztowanie to dopiero wydanie decyzji przez Sąd o tymczasowym aresztowaniu ( jeszcze przed rozprawą Sądową).

I teraz pomyśl i sam zdecyduj jak postąpić. Jeśli Twoja "karta karna" będzie czysta ,bez wpisu o karaniu i tymczasowym aresztowaniu to czy ambasada będzie w stanie dotrzeć do książki zatrzymań komendy Policji która Cię zatrzymywała ? :)

Oczywiście jeśli teraz będziesz składał wniosek o wizę a konsul poprosi Cię o doniesienie informacji z CRSiTA ( choć pewnie w przypadku wizy turystycznej to się nie zdarza albo bardzo rzadko ) to już po Tobie.

Ja na Twoim miejscu odłożyłbym ten wyjazd na kilka miesięcy ,zainwestował te 50 zł i wtedy wiedziałbym co wpisać we wniosku.

Ale decyzję musisz podjąć sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Dobrze ale dana instytucja ( Ambasada) musi wystąpić o takie dane a nie będzie tego robić jak gościu się stara o wizę turystyczną .Bez przesady.

To nie jest tak ,że pracownik konsulatu kliknie w swoim komputerze i będzie miał dane Minist.Sprawied.

Ponadto jak skazanie zostanie zatarte z urzędu to zawsze będzie informacja " nie notowany w Centralnym Rejestrze Skazanych i Tymczasowo Aresztowanych "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy później...
  • 2 miesiące później...

dareknow0 lub ktos kto zna odpowiedz na moje pytanie czy ambasada usa bedzie chciala odemie zaswiadczenie o nie karalnosci z kiedy bylem nie leteni? napisales

"W Krajowym Rejestrze Karnym gromadzone są dane o:

  • osobach: skazanych, tymczasowo aresztowanych lub poszukiwanych listem gończym oraz nieletnich, wobec których orzeczono środki poprawcze bądź wychowawcze lub których umieszczono w schronisku dla nieletnich;
  • podmiotach zbiorowych (np. firmach), wobec których prawomocnie orzeczono karę pieniężną, przepadek, zakaz lub podanie wyroku do publicznej wiadomości

"

Czyli jak ide po zaswiadczenie to mam wybor ktore zaswiadczenie chce ? czy te ktore mowi o moich tymczasowych aresztowaniach pobytach w wiezeniu czy np. czy bylem w schronisku dla nieletnich ? .

Jesli tak to czy ambasada chce wszystkie zaswiadczenia czy jak to wyglada

byl bym wdzieczny jak by mi ktos na to jasno odpowiedzial.

dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...