Skocz do zawartości

Którą Wizę Dostanę Szybciej? Turystyczną Czy Dziennikarską?


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Mam taki mały problem, bo za 2 tygodnie lecę do USA, a nie mam wizy. Przed chwilą zrobiłem zdjęcie, a zaraz chcę wypełniać wniosek.

Tak naprawdę jadę specjalnie na konferencje prasową (będę w USA 3 dni). Mam zaproszenie od dużej firmy, no i tu pojawia się dylemat. Starać się o wizę turystyczną czy dziennikarską?

Pierwsza jest dłuższa i może przydać się w przyszłości. Druga - spodziewam się, że chyba byłaby szybciej? Jak myślicie - jak szybko da się to załatwić?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie mieszkam w Warszawie, ale mogę dojechać tam gdzie będzie szybciej.

Jestem redaktorem pracującym na umowie śmieciowej, ale mam wrażenie, że ta wiza dziennikarska to dla takich prawdziwych dziennikarzy (Wyborcza, TVN etc). Firma, która mnie zaprosiła doradzała, że lepiej wziąć turystyczną, bo się przyda później. Tylko czy w takiej sytuacji w ogóle wspominać, że lecę na konferencje? Generalnie to jest jeden wieczór konfy i dwa dni zwiedzania.

Gdzie to się wypełnia, bo nie mogę znaleźć? Podesłalibyście może jakiegoś linka do tutorialu jak się zabrać za to krok po kroku? Jestem całkowicie zagubiony :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutorialem jest to forum. Poszukaj sobie, a znajdziesz. Zajrzyj też na stronę ambasady USA, jest tam wszystko ładnie napisane co i w jakiej kolejności należy zrobić.

Wiza turystyczna służy do wyjazdów turystycznych, a twój wyjazd na turystyczny nie wygląda. Dlatego podejrzewam, że jak będziesz aplikował o taką wizę i powiesz prawdę to jej możesz nie dostać. Z drugiej strony, jak powiesz nieprawdę w celu dostania nieodpowiedniej wizy, to będzie to oszustwo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Mam taki mały problem, bo za 2 tygodnie lecę do USA, a nie mam wizy. Przed chwilą zrobiłem zdjęcie, a zaraz chcę wypełniać wniosek.

Tak naprawdę jadę specjalnie na konferencje prasową (będę w USA 3 dni). Mam zaproszenie od dużej firmy, no i tu pojawia się dylemat. Starać się o wizę turystyczną czy dziennikarską?

Pierwsza jest dłuższa i może przydać się w przyszłości. Druga - spodziewam się, że chyba byłaby szybciej? Jak myślicie - jak szybko da się to załatwić?

Pozdrawiam

Jeżeli firma zaprasza Cię na konferencję prasową jako dziennikarza tzn.że będziesz tam wykonywał pracę dziennikarską tak to rozumiem.Wobec tego nie możesz ubiegać się o wizę turystyczną bo nie jedziesz jako turysta lecz jako dziennikarz.

Dwa tygodnie to bardzo dużo czasu na załatwienie wizy jednej i drugiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zla wize zaznaczysz,dostaniesz to mozesz zostac nie wpuszczony na teren USA jak wyjdzie takie cos na granicy

a jak sie starac o wize dziennikarska

http://polish.poland.usembassy.gov/wizy/wizy-nieimigracyjne/kategorie-wizowe/wizy-dla-dziennikarzy-i-przedstawicieli-zagranicznych-rodkw-masowego-przekazu.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...