Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 531
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witam, mam dość nietypowe pytanie:) Z tego co wiem w formularzu DS-160 jest pytanie o odbyte szkolenie z obsługi materiałów wybuchowych i ukończone studia. Studiowałem górnictwo i mieliśmy ćwiczenia z materiałami wybuchowymi. Podejrzewam, że trzeba o tym napisać. Co możecie na ten temat napisać- czy przez to maleją moje szanse na wizę?

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta i najlepiej w rubryce "ostatnio odwiedzone kraje" wpisz: Irak ;). Ja bym odpuścił wpisywanie takiej informacji tj. zaznaczył, że nie odbyłem. Konsula bardziej interesują twoje obecne związki z Polską, czyli rodzina, praca. Co najwyżej spyta się jaki kierunek ukończyłeś i na tym jego zainteresowanie twoją edukacją się skończy. We wniosku ds-160 jest też pytanie o to czy należysz do jakiegoś klanu czy coś w ten deseń. Nawet jakbyś należał, a odpowiedział przeczącą to jakie jest prawdopodobieństwo, że to zweryfikują? No chyba, że byś przyszedł nakryty biały prześcieradłem. Podobnie widzę to w przypadku twojego przeszkolenia w temacie materiałów wybuchowych, tym bardziej, że odbyłeś to w ramach studiów. Chociaż czy warto kłamać jak nie masz nic na sumieniu i czyste intencje. Wybór należy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jakbyś należał, a odpowiedział przeczącą to jakie jest prawdopodobieństwo, że to zweryfikują?

Właśnie w tej kwestii mam wątpliwości- czy mogą sprawdzić np. jakie miałem przedmioty na studiach. W formularzu wpisuje się ogólnie wykształcenie wyższe czy konkretny kierunek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko wykształcenie, o ile dobrze pamiętam, na pewno nie wpisuje się dokładnie kierunku, zresztą przekonasz się w trakcie wypełniania. Ja miałem podobne wątpliwości, bo studiuje zaocznie i tak się zastanawiałem jak odpowiedzieć na ewentualne pytanie konsula o tryb nauki. Jednak spytał się tylko o kierunek i na tym poprzestał. Miałem ze sobą zaświadczenie ze uczelni, że się uczę na którym były przedstawione przedmioty wraz z ilością godzin. Więc jak bym skłamał i odpowiedział, że uczę się na dziennych, a konsul poprosił by o to zaświadczenie to mógłbym mieć ciepło... Tak samo Ty na rozmowę najpewniej weźmiesz jakiś dyplom czy jakiś innym dokument potwierdzający ukończenie uczelni... Czy bezpośrednio wynika z niego, że miałeś do czynienia z materiałami wybuchowymi? Jeśli nie to odpuściłbym informację o tym przeszkoleniu. Bo może to rodzić minimalne podejrzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie, mam do Was kilka pytań.

Razem z dziewczyną (mamy po 19 lat) będziemy starać się o wizę nieimigracyjną - chcemy jechać na wakacje do USA, do mojej cioci, na mniej więcej 2 miesiące.

I teraz moje pytania:

1. Wnioski składamy osobno, wybieramy w nich podróż z przyjacielem(?), podajemy swoje dane, a w ambasadzie (Warszawa) chcemy iść razem do okienka, więc o tym mówimy i bierzemy jeden numerek. Dobrze?

2. Jak miałem 3 miesiące poleciałem z mamą do USA, mama miała zieloną kartę (wciąż ma), dlatego też i ja dostałem swoją. Potem jeszcze leciałem do USA 4 razy, jednak moja GC wygasła w 2005 roku. I co z tym fantem zrobić? Muszę o tym kogoś informować? Ma to jakiś wpływ na mój wniosek? Kiedyś mama dzwoniła i pytała co zrobić z tą GC (jakoś w 2007 roku, czyli już jak GC straciła ważność), i mówiła mi coś, że przed wnioskiem o wizę trzeba się zrzec tej GC mimo, iż jest już nie ważna? A może da się tą GC jakoś przedłużyć?

3. Mam jakiś Social Security Number, wydany kilkanaście lat temu. Mam go umieścić we wniosku?

4. Łącznie w USA byłem 5 razy, a we wniosku należy podać 5 ostatnich wizyt, jeśli takowe były. Problem w tym, że nie mam już starego paszportu, a nie pamiętam ani ja ani mama dat tych pobytów. Co zrobić w tej sytuacji?

5. Jako, że w tym roku mamy maturę i kończymy szkołę, to pomyślałem sobie, że w ambasadzie mogą pomyśleć, że chcemy tam wyjechać po maturzei może zostać, więc mogą być z tego problemy. Ale we wniosku wybieram uczeń/student i oni nie będą wiedzieć w żaden sposób wiedzieć/pytać dokładnie jaka klasa czy co dalej ze szkołą? Zamierzamy lecieć pod koniec Maja, więc jeśli padło by pytanie kiedy zamierzamy lecieć, a wiadomo, że u nas jest jeszcze rok szkolny, to może byłby z tej racji jakiś problem?

6. Może paść pytanie o środki z jakich chcemy się utrzymać? Wystarczy odpowiedź, że ciocia zapewnia mieszkanie/jedzenie a my mamy swoje oszczędności?

7. Po dostaniu tej promessy czy jakoś tak na te 10 lat, kupujemy bilet, lecimy i na miejscu dostajemy ta prawdziwa wize/pieczątke, i mam pytanie od czego zależy jej długość od biletów, czy może pytają?

Pozdrawiam i liczę na szybką odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...