Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

4. Podaj rok pobytu i chwatit. Powiesz za dawno bylo i szczegolow nie pamiętasz.

Witam, mam dość nietypowe pytanie:) Z tego co wiem w formularzu DS-160 jest pytanie o odbyte szkolenie z obsługi materiałów wybuchowych i ukończone studia. Studiowałem górnictwo i mieliśmy ćwiczenia z materiałami wybuchowymi. Podejrzewam, że trzeba o tym napisać. Co możecie na ten temat napisać- czy przez to maleją moje szanse na wizę?

Dzięki

Jesli nie napiszesz ze kurs byl w szkole Al Quedy to powinno byc OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 531
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

szybkie odpowiedzi :)

co do GC to chcesz wrocic do USA czy tez chcesz GC miec jako wize turystyczna,ze moze kiedys polecisz,bedziesz latac jako turysta bo to jest wazne i istotne

jak oddasz GC to mozesz znow ja otrzymac po spelnieniu warunkow ,..

Mozesz tak zlozyc wniosek i tak tez mowisz odbierajac numerek :)

Masz umiescic numer SSN we wniosku

Dobrze w Ambasadzie wiedza o roku szkolnym,jak jest w Polsce wiec daruj sobie jakies sciemy,czy idziesz przed-po maturze to nadal musisz pokazac ze wrocisz na czas ,masz plany w Polsce co do dalszej nauki,a moze tez i pracy ,na to sie naszykuj.Moga pasc pytania o szkole-nauke

Wystarczy ze tak powiesz na rozmowie o tym utrzymaniu,ze Ciocia a Ty masz oszczednosci :)

Nie jakos tak a mozesz taka promese dostac na 6 miesiecy,mozesz na 1 rok-2 lata a mozesz i na 10 lat..Na granicy dostajesz wlasciwy pobyt i zalezy od biletu,rozmowy-zachowania.czasami mozna dostac krotszy pobyt od tego co chcesz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za odpowiedzi. Jesli chodzi o GC no to chce tak zeby było dobrze, na pewno lepiej miec taka stałe GC, na ktorej mozna tam legalnie mieszkać, natomiast jesli sie tak nie da albo ciężej o to zadbać no to moze to byc na tej zasadzie co napisałeś - potraktować jako wiza turystyczna czy cos takiego. Nie wiem moze cos doradzicie w tej sprawie? :) na pewno nie bedzie to ostatni wyjazd do USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GC nie sluzy jako wiza turystyczna,dlatego napisalem co chcesz dalej robic

jak chcesz latac od czasu do czasu to oddaj GC i wtedy idz po wize turystczna,masz to opisane na stronie Ambasady,na forum co zrobic aby oddac

to samo masz opisane jak chcesz miec ta karte i mieszkac na stale to jakie kroki masz podjac aby wrocic do USA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie i byłabym niezmiernie wdzięczna o pomoc. W zeszłym roku dostałam wizę jednakże mój paszport został skradziony i muszę ponownie przechodzić całą procedurę.

Po zaznaczeniu YES w Have you ever been issued a U.S. Visa? Pojawia się pytanie:

Have you been ten-printed?

Problem polega na tym,że nia mam pojęcia jak na nie odpowiedzieć, gdyż pamiętam że byy pobierane odciski palców ale nie potrafie sobie przypomniej czy pobrane były z całej dłoni czy tylko dwóch palców.

Z góry bardzo dziekuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zglosilesz to tez do Ambasady,Policje?

miales skan 10 palcow jak kto bylo w zeszlym roku :)

Dziękuje bardzo za szybką odpowiedz;) Za nic nie moge sobie przypomniec jak to wygladało ;)

Tak zgłosiłam na policję, mam raport. W konsulacie wyrabiałam paszport tymczasowy wiec polskie organy zostały powiadomione utrate wizy zgłosiłam mailowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GC nie sluzy jako wiza turystyczna,dlatego napisalem co chcesz dalej robic

jak chcesz latac od czasu do czasu to oddaj GC i wtedy idz po wize turystczna,masz to opisane na stronie Ambasady,na forum co zrobic aby oddac

to samo masz opisane jak chcesz miec ta karte i mieszkac na stale to jakie kroki masz podjac aby wrocic do USA

Jeszcze pozwolę sobie zadać kilka pytań.

Rozmawiałem z mamą i namawia mnie ona do utrzymania zielonej karty - o ile jest to możliwe. Chciałbym zapytać jak to wygląda prawnie. Z tego co wyczytałem, to mając zieloną kartę nie mogę opuszczać USA na dłużej niż 12 miesięcy, więc teoretycznie wystarczy, że będę latał co roku do USA i GC nie stracę? Przeczytałem też, że jeśli moja GC straciła ważność, to mogę ją dostać ponownie jeśli potwierdzę, że nie było to z mojej winy. Więc, skoro dostałem GC zaraz jak się urodziłem, bylem w stanach kilka razy, a potem nie latałem i GC straciła ważność, to nie było to spowodowane tym, że ja nie chciałem, tylko że nie mogłem z przyczyny takiej, iż to nie ja decydowałem wtedy o tym co się ze mną dzieje - po prostu byłem dzieckiem, więc nie miałem na to wpływu. Myślicie, że takie wytłumaczenie ma jakikolwiek sens i warto próbować starać się o GC ponownie? Pytam tylko dlatego, że prosiła mnie o to mama.

Dodatkowo jeszcze takie pytania:

1. Dzisiaj wypełniłem wniosek i go zapisałem na stronie oraz pobrałem kwitek do zapłaty wizowej. Jutro wybiorę się zapłacić, po zapłaceniu potwierdzę wniosek i zapiszę się na wizytę do ambasady?

2. Do ambasady muszę zabrać z papierów - potwierdzenie wpłaty w Banku Pocztowym, potwierdzenie umówionej wizyty w ambasadzie oraz potwierdzenie wniosku?

3. Przy wypełnianiu wniosku jako osobę opłacającą moją wizytę wpisałem ciocię, u której będę mieszkał/jadł itp. Natomiast w ambasadzie jeśli trzeba powiem, że opłacam bilet i biorę oszczędności na wydatki, dobrze zrobiłem?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...