Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam jeszcze jedno pytanie. W DS-160 jest sekcja "Current Employment". Jeśli ubiegam się o wizę H1B, zezwalającą na tymczasową pracę, to swojego przyszłego pracodawce powinienem uznać jako "Current employment", czy pracodawcę, dla którego aktualnie pracuję?

Od Stycznia mam podpisaną umowę o zatrudnieniu (Podpisany offer letter) u przyszłego pracodawcy z terminem rozpoczęcia do uzgodnienia między nami (Uzgodniliśmy na 9 października). Oczywiście, mam także pracę w Polsce, która będzie trwała do połowy września.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 531
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
28 minut temu, dziku1337 napisał:

Mam jeszcze jedno pytanie. W DS-160 jest sekcja "Current Employment". Jeśli ubiegam się o wizę H1B, zezwalającą na tymczasową pracę, to swojego przyszłego pracodawce powinienem uznać jako "Current employment", czy pracodawcę, dla którego aktualnie pracuję?

Od Stycznia mam podpisaną umowę o zatrudnieniu (Podpisany offer letter) u przyszłego pracodawcy z terminem rozpoczęcia do uzgodnienia między nami (Uzgodniliśmy na 9 października). Oczywiście, mam także pracę w Polsce, która będzie trwała do połowy września.

 

 

Ludzie za granice jadą a podstawowych slowek nie znaja!

Current jest current. Podajesz obecnego pracodawce. No wiesz, tam gdzie teraz machasz łopatą! A nie tam gdzie będziesz zapieprzał przy azbeście.  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, andyopole napisał:

Ludzie za granice jadą a podstawowych slowek nie znaja!

Current jest current. Podajesz obecnego pracodawce. No wiesz, tam gdzie teraz machasz łopatą! A nie tam gdzie będziesz zapieprzał przy azbeście.  ;)

Racja, zapomniałem, że nie jestem przecież zatrudniony od momentu podpisania umowy, tylko od daty rozpoczęcia pracy, stąd wynikało moje zakłopotanie. No cóż, błąd w sztuce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale nie wszedzie na terenie USA każdy sobie moze wejść gdzie chce, sa miejsca gdzie sa ustalone godziny czy spotkania. To nie sklep spożywczy tylko ambasada :D Z tego co pamietam kiedyś ktoś na forum pisał, ze na teren ambasady obywatel amerykański moze wejść ale nie do środka z tobą na rozmowę ( choc nie jestem pewna, poniewaz na stronie jest centralnie napisane, ze bez wcześniejszego umówionego spotkania nie wpuszczaja, nawet sprawy dotyczące obywateli) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Majorek napisał:

hm, skoro to teren "jego" kraju i urząd, dlaczego nie ;) może ktoś coś podpowie 

jego kraj i urząd lecz kiedyś takie osoby czekały w miejscu dla obywateli i rezultat byl taki ze jedni z wizami wychodzili a inni nie bo to Ty masz Konsula przekonać że wrócisz a nie obywatel bo jak zostaniesz to co mu grozi za to?nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...