Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

ja w grudniu 2012 zaplacilam za wize 128 Euro za posrednictwem firmy Roskos & cos tam... na ich stronie wybierasz rodzaj wizy o jaka sie starasz i dostajesz mailem nr konta na ktory trzeba wplacic w/w kwote, po 2 dniach masz potwierdzenie znowu na maila ze oplata jest zaksiegowana, to pokwitowanie drukujesz i bierzesz ze soba do konsulatu.... a link ktory teraz podalas nie dziala...

tak wyglada potwierdzenie dokonania oplaty za wize:

Roskos & Meier OHG

Kurfürstendamm 150

10709 Berlin

Fax: 030 893 20 70

info@roskosmeier.de

Beata XXXX

BXXXstr. 4

89522 Heidenheim

Deutschland

Dieses Dokument belegt die von Ihnen für ein Visum für die Vereinigten Staaten von Amerika

eingezahlte Summe von 128,00 EUR.

Das Dokument selbst ist weder ein gültiges Visum, noch garantiert es den Erwerb desselben.

Im Falle einer Verweigerung des Visums oder für den Fall einer sonstigen Ablehnung des

Visumantrages, wird die von Ihnen geleistete Zahlung nicht zurückerstattet.

This document furnishes proof of your payment of the amount of EUR 128.00 for the application

of a visa for the United States of America.

This document is, however, neither a valid visa nor does it guarantee the acquisition of one.

In case of a denial of the visa or any other type of refusal of your visa application, you will NOT be

refunded the above payment.

Coupon-Nummer / Voucher Number:

ausgestellt am / issued on:

05.12.2012

Dieses Dokument wurde maschinell erstellt. Die Botschaft der Vereinigten Staaten von Amerika

behält sich vor, dieses Dokument auf seine Gültigkeit zu verifizieren.

This document was created electronically. The Embassy of the United States of America

reserves the right to verify the validity of this document.

Roskos & Meier OHG - Kurfürstendamm 150 - 10709 Berlin

Visa-Einzahlungsnachweis

1030429194 - 0001

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 531
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Dzieki serdeczne Belcanto... Jutro zadzwonie do ambasady. Te 10 $ online placilam karta meza VISA, bo wlasnej VISA nie mam. Mam karte platnicza Sparkasse, ale ona nadaje sie do placenia w sklepie, nie w internecie. O wlasnie, musze sie jeszcze zapytac, czy przyjmuja gotowke, czy karte, zeby wiedzeic, co ze soba wziac. Wize dostaje sie od razu? A tak poza tym, pozwolilam sobie z ciekawosci wyliczyc odleglosc... i wiem, ze mieszkasz 36 km ode mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

toja jesli czytalas strone Ambasady to czeka sie na przesylke ;)

No tak, koperte mam przeciez przywiezc, ale jak dlugo sie czeka na te przesylke?????? Czy, jak ewentualnie dostane te wize, mialabym szanse w maju poleciec do N.Y? <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, koperte mam przeciez przywiezc, ale jak dlugo sie czeka na te przesylke?????? Czy, jak ewentualnie dostane te wize, mialabym szanse w maju poleciec do N.Y? <_<

ja bylam w konsulacie w czwartek a w sobote juz mialam paszport z wiza w mojej skrzynce na listy.... jak dalej maja takie tempo to sie nawet przed Wielkanoca wyrobisz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bylam w konsulacie w czwartek a w sobote juz mialam paszport z wiza w mojej skrzynce na listy.... jak dalej maja takie tempo to sie nawet przed Wielkanoca wyrobisz ;)

Rozmawialam z pracownikiem biura podrozy w Niemczech i on mnie poinformowal o jakis co najmniej dwoch miesiacach. W ogole zapytal sie nas, czy nie wolelibysmy jakis inny cel podrozy sobie obrac, bo w moim wypadku (obywatelstwo polskie) bedzie bardzo trudno i zyczyl mi z ironia duzo szczescia. Tak sie zapytalam na forum o czas, bo zauwazylam, ze w tym biurze nie maja zbyt duzo pojecia i wywnioskowalam, ze co do terminow tez sie moga mylic. Np. powiedziano nam, ze Monachium nie przyjmuje wnioskow o wize, tylko Frankfurt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belcanto, dzwonilam do Monachium - niestety, nie moge zaplacic na miejscu i nie moge przesunac terminu rozmowy . Urzednik powolywal sie na jakies bezpieczenstwo. Jesli do srody nie dostane potwierdzenia wplaty, to po prostu nie pojade do Manachium - automatycznie termin srodowy mi przepadnie i moge wnioskowac o nastepny termin. Szczerze: juz mi skrzydla opadly :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawialam z pracownikiem biura podrozy w Niemczech i on mnie poinformowal o jakis co najmniej dwoch miesiacach. W ogole zapytal sie nas, czy nie wolelibysmy jakis inny cel podrozy sobie obrac, bo w moim wypadku (obywatelstwo polskie) bedzie bardzo trudno i zyczyl mi z ironia duzo szczescia. Tak sie zapytalam na forum o czas, bo zauwazylam, ze w tym biurze nie maja zbyt duzo pojecia i wywnioskowalam, ze co do terminow tez sie moga mylic. Np. powiedziano nam, ze Monachium nie przyjmuje wnioskow o wize, tylko Frankfurt.

Nas w biurze podrozy tez informowano, ze wniosek o wize moge wylacznie we Frankfurcie skladac... niestety niektorzy pracownicy biur podrozy nie za bardzo sie w tym orientuja.... ja weszlam na strone konsulatu w Monachium i tam przeczytalam, ze moge do nich aplikowac o wize....

a co do terminow to najlepiej juz w konsulacie sie spytac....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belcanto, dzwonilam do Monachium - niestety, nie moge zaplacic na miejscu i nie moge przesunac terminu rozmowy . Urzednik powolywal sie na jakies bezpieczenstwo. Jesli do srody nie dostane potwierdzenia wplaty, to po prostu nie pojade do Manachium - automatycznie termin srodowy mi przepadnie i moge wnioskowac o nastepny termin. Szczerze: juz mi skrzydla opadly :wacko:

No tak, z tym bezpieczenstwem to oni maja.... Czasami nie moge sie w tym zadnej logiki dopatrzec :) do samolotu pilniczka do paznokci nie wolno wziac, ale ogromny meski parasol z drewniana raczka i metalowym szpikulcem to i owszem.... Jak juz bedziesz przed konsulatem to sie nie przestrasz faceta w mundurze z trzema pistoletami i kalasznikowem z pasem nabojow.... widok jak z Afganistanu...

ale wracajac do sprawy oplaty za wize, jak zaplacilas dzisiaj, to mozliwe, ze juz jutro po poludniu bedziesz miala potwierdzenie albo w srode, glowa do gory, moze sie uda... trzymam kciuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...