Skocz do zawartości

Wyjazd Na Wakacje Z Dziewczyną


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, temat był zapewne poruszany kilkakrotnie jednak nie znalazłem nic konkretnego.

Mam 22 lata, jestem osoba bezrobotną (Pracującą na czarno) rok temu skończyłem szkołę nie zdawałem matury.

Wraz z dziewczyną chcielibyśmy polecieć na wakacje, dziewczyna w tym roku pisze maturę, potem zamierza pójść na studia. Mam Ciotkę (siostra Taty) w USA jest tam na stałe od kilkunastu lat (legalnie) Dziadek i kuzynka posiadają zielona kartę(dziadek posiada emeryturę amerykańską) Babcia ma zieloną kartę.Druga kuzynka raz na dwa lata wylatuję do Ciotki na wakacje

Dziewczyna ma od dwóch lat siostrę w Stanach chcielibyśmy się zatrzymać u niej, siostra ma przedłużenie pobytu, zawdzięcza to dzięki adwokatowi i pracuję tam legalnie.

Chcielibyśmy się starać o wizę, prosiłbym o wypowiedzenie się kogoś, kto zna się w tym temacie.

Przed konsulem powiedzieć, że jesteśmy parą i lecimy na wakacje, czy, że lecimy osobno, ja do Ciotki, a dziewczyna do siostry?

z góry dziękuję,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korek a jakie ma przedluzenie pobytu tzn jaki ma status w USA ze legalnie pracuje ?

czy powiesz ze lecisz z dziewczyna czy tez bez dziewczyny to mozesz wizy nie otrzymac

masz jakies plany z nauka,matura ?bo to bedzie wazne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro i tak razem nie idziecie do ambasady razem, to nie musicie mówić, że jesteście parą. Jeśli jej i Twoja rodzina nie mieszkają w tej samej okolicy to jedno z Was musiałoby się tłumaczyć dlaczego przyleciało do miasta X skoro rodzina mieszka w Y.

Już pomijam, że Twoje szanse na dostanie wizy mogą być ograniczone z powodu braku pracy, rodzina w USA itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jakiś pomysł jak mi pomóc? Rzeczywiście łatwiej będzie pojechać osobno do Swoich rodzin a potem się spotkać.

Zamierzam zdawać maturę w tym roku czy to coś pomoże jak to powiem? Ewentualnie próba podjęcia jakiejkolwiek pracy na umowie lub nauki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca czy nauka pomaga ale nie każda praca (być szefem firmy to jedno, zmywak to co innego) i nie każda szkoła. Niezależnie co zrobisz teraz, przebieg Twojej kariery do tej pory może zapalić światełko. Jak napisał Darek ubiegać się trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy np. kwota około 5 tyś zł na moim koncie bankowym ratuje mnie jakoś. Chodzi o to, że uzbierałem na wakacje w stanach

Jest coś co może mi pomóc? Dawno nie widziałem ciotki(była 2 lata temu w kraju)tym nie można się wspomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...