Skocz do zawartości

Przekraczanie Granicy Usa Z Kanadą


neko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

niedługo wyjeżdżam do USA, dostałam wizę na 10 lat i dopiero okaże się jak długo będe mogła tam zostać.

Chciałabym się dowiedzieć czy gdy będę już w Stanach to czy mozliwym dla mnie będzie odiwedzanie np. Kanady czy Meksyku?

Czy w momencie kiedy pojadę do Kanady na kilka dni i wrócę to nie będę miała problemów na lotnisku w Stanach?

Dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dostalas wizy na 10 lat bo takiej nie daja

Dostalas promese wizy wazna 10 lat, ktora moze sie stac niewazna, w momencie gdy przekroczysz pobyt wbity na lotnisku (ktory jest wiza) w USA.

Tak, tak, pisząc "wiza" posługiwałam się skrótem myślowym.

To nie jest odpowiedź na moje pytanie. Pytałam o to czy podczas LEGALNEGO pobytu w USA mogę poleciec na parę dni np. do Kanady. Mam w Kanadzie kuzyna i chciałabym go po prostu odwiedzić a potem wrócić w LEGALNYM czasie do USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz. Pamiętaj jednak, że ponownie czeka Cię rozmowa z customs jak będziesz wracać. Na przejściu drogowym nikt mi nie zabierał I-94 i wogóle nikt nie rozmawiał po stronie amerykańskiej. I-94 był ten sam po powrocie. Jeśli polecisz samolotem, to prawdopodobnie będziesz musiała oddać I-94 przed odlotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz. Pamiętaj jednak, że ponownie czeka Cię rozmowa z customs jak będziesz wracać. Na przejściu drogowym nikt mi nie zabierał I-94 i wogóle nikt nie rozmawiał po stronie amerykańskiej. I-94 był ten sam po powrocie. Jeśli polecisz samolotem, to prawdopodobnie będziesz musiała oddać I-94 przed odlotem.

OK, bardzo dziękuję za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaer a jak neko nie ma paszportu biometrycznego to nie przekroczy granicy ;) bedzie musiala miec wize wtedy w paszporcie..

wiesz ile osob ma jeszcze nadal paszporty wazne bez cech biometrycznych i mysli ze tak przekroczy granice z Kanada :)

Neko przekroczysz granice z Kanada ale majac paszport biometryczny .w innym przypadku musisz miec wize do Kanady wiec sprawdz dobrze paszport :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sly6, pytanie nie dotyczyło czy może przekroczyć granicę z Kanadą. Może jest rezydentem? ;>

Sam musiałem mieć wizę, bo mam stary paszport, ale to nie ma nic wspólnego z powrotem do USA z jakiegokolwiek kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, bardzo dziękuję za odpowiedź :)

Wize do Kanady? Byłam w Kanadzie 4 razy i nigdy nie miałam problemów z wjazdem. Paszport wyrabiałam w 2011 roku.

Myślicie, że to może być problem w przypadku wjazdu z USA do Kanady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz paszport biometryczny i w niczym to nie przeszkadza. Nie potrzebujesz wizy do Kanady. Jedynie posiadacze paszportów wydanych przed końcem sierpnia 2006 taką potrzebują, jak niżej podpisany. :)

Uff, jak dobrze. Dziekuję serdecznie za informacje i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...