Skocz do zawartości

Co Mam Ze Sobą Zrobić?


Rise

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jestem Dawid, nowy na forum. Mam rocznikowo 15 i chodzę do klasy II gimnazjum. Moim największym marzeniem jest wyjazd do Stanów Zjednoczonych. W szkole uczę się dosyć dobrze, z angielskiego prawdopodobnie będę miał 6, a ogółem swój angielski oceniam na 70%. Jak napisałem na początku marzę, jak nikt inny o wyjeździe do USA, najlepiej do NYC, lecz kompletnie nie wiem jak mam to zrobić... Chciałbym wylosować zieloną kartę, choć w to wątpię, słyszałem też coś o HostFamily lecz tam prawdopodobnie trzeba zapłacić ok. 20 tysięcy zł. a zarobki moich rodziców na to nie pozwalają. Nie mam też żadnej rodziny w Stanach.

Proszę, pomóżcie mi. Potrzebuję tego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dude, get real.

Po pierwsze, to zanim będziesz mógł brać udział w losowaniu, to jeszcze trochę minie, bo jesteś za młody i nie masz wystarczająco dużo lat nauki na koncie (no chyba, że Twoi rodzice złożą wniosek, wylosują kartę i wyjadą z Tobą).

Po drugie to nie wiem, naucz się jakiegoś przydatnego zawodu z listy tych, które mogą Ci dać wizę pracowniczą, i może wtedy.

Póki co to weź się za naukę i takie marzenia odłóż na parę lat do przodu, pójdziesz na studia, może pojedziesz na W&T albo coś, zobaczysz jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako 15 latek to możesz pomarzyć i nic więcej. Jak widać chcesz mieszkać w USA a to będzie bardzo trudne. Wylosować zieloną kartę nie jest łatwo a do tego trzeba mieć ukończoną szkołę średnią aby ją po ewentualnym wylosowaniu dostać. Jedyna bardziej realna szansa na zamieszkanie w Stanach to ślub z Amerykańską obywatelką .Wtedy jako mąż dostaniesz w szybkim tempie zieloną kartę a później amerykańskie obywatelstwo. Innych dróg nie ma .Chyba ,że chcesz przyjechać turystycznie i zostać nielegalnie wtedy będziesz "niewolnikiem" bez żadnych praw dostającym rozwolnienia na widok policjanta :)

Na razie więc swoje marzenia musisz schować do dolnej szuflady i pokończyć szkoły a jak będziesz miał maturę to wysyłaj zgłoszenia do loterii wizowej ( zawsze jakieś minimalne szanse na wylosowanie są).

Żadna wiza pracownicza nie rozwiąże Twojego marzenia .Ty chcesz jechać legalnie i zostać w USA a wiza pracownicza to tylko tymczasowe pozwolenie na pracę po którym trzeba wrócić do kraju. W dodatku otrzymanie takiej wizy jest bardzo trudne i prawie nigdy nie dostaje jej osoba po szkole bez żadnego doświadczenia. O taką wizę występuje pracodawca a znajdziesz takiego ? W dodatku musi on udowodnić ,że w USA nie może znaleźć pracownika o takich kwalifikacjach i doświadczeniu jak Ty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...