Skocz do zawartości

Ślub K1 Oraz Aos


Laurka

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra, nurtuje mnie dzisiaj pewna rzecz. Jeśli w złym miejscu zakładam temat, to niech mnie jakiś Admin zruga :D

Żeby dostać marriage license w Nowym Jorku należy przedstawić dowód tożsamości ze zdjęciem (więc w USA jest to w pierwszej kolejności prawo jazdy, dalej paszport) oraz dokument na którego podstawie można ustalić wiek, czyli "proof of age" (akt urodzenia, akt chrztu).Takie informacje podają wszelkie ratusze i urzędy itp.

Teraz moje pytania są następujące: Czy jeśli przedstawię mój akt urodzenia, to oni go zabiorą i zatrzymają? Odpis aktu urodzenia zdaje się jest potrzebny w pakiecie AoS, więc ile ja mam tych odpisów aktów mieć? A może kserokopia gdzieś wystarczy? A może w ogóle pytanie mam z d..y, bo zamiast aktu urodzenia, jako "proof of age" mogłabym pokazać dowód osobisty, na którym nawet po angielsku widnieją: given names,family name, parents' given names i date of birth? :P

Mam nadzieję, że jakiś szczęśliwiec, który jest już po ślubie mi odpowie :]

Pozdrawiam wszystkich i miłego weekendu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, nurtuje mnie dzisiaj pewna rzecz. Jeśli w złym miejscu zakładam temat, to niech mnie jakiś Admin zruga :D

Żeby dostać marriage license w Nowym Jorku należy przedstawić dowód tożsamości ze zdjęciem (więc w USA jest to w pierwszej kolejności prawo jazdy, dalej paszport) oraz dokument na którego podstawie można ustalić wiek, czyli "proof of age" (akt urodzenia, akt chrztu).Takie informacje podają wszelkie ratusze i urzędy itp.

Teraz moje pytania są następujące: Czy jeśli przedstawię mój akt urodzenia, to oni go zabiorą i zatrzymają? Odpis aktu urodzenia zdaje się jest potrzebny w pakiecie AoS, więc ile ja mam tych odpisów aktów mieć? A może kserokopia gdzieś wystarczy? A może w ogóle pytanie mam z d..y, bo zamiast aktu urodzenia, jako "proof of age" mogłabym pokazać dowód osobisty, na którym nawet po angielsku widnieją: given names,family name, parents' given names i date of birth? :P

Mam nadzieję, że jakiś szczęśliwiec, który jest już po ślubie mi odpowie :]

Pozdrawiam wszystkich i miłego weekendu.

Z tego co slyszalam od moich klientow: akt urodzenia dostaniesz z powrotem - zamiast aktu urodzenia mozesz pokazac polski paszport. Dowodu osobistego nie proponuje Ci pokazywac, bo nie jest on waznym dokumentem poza Unia Europejska - wiem to stad, ze kilka osob probowalo tak zrobic i, z tego co sie orientuje, to im to nie przeszlo. Nie ma znaczenia, ze dowod osobisty jest wydany po angielsku - tam masz np. konflikt dat, zupelnie inaczej niz w paszporcie gdzie data urodzenia jest pisana po angielsku slownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy my się staraliśmy o marriage license, to miła pani bardzo chciała koniecznie zobaczyć moje polskie prawo jazdy... usilnie tłumaczyłem, że prawo jazdy nie jest w Polsce żadnym dokumentem poświadczającym toższamość, no ale bardzo się upierała... to je dostała. Tak więc z polskim paszportem i polskim prawem jazdy się udało :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...