Skocz do zawartości

Praca W Kalifornii


Misuzu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 43
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Teoretycznie tak, w praktyce nie masz na to zadnych szans. Po pierwsze jakikolwiek overstay wyklucza sie z tej mozliwosci a wjezdzajac do US na turystycznej musisz okreslic po co i na jak dlugo. Jezeli powiesz ze zeby szukac pracy, to wrocisz nastepny samolotem, ewentualnie po kilku dniach ktore spedzisz w wiezieniu. Po drugie bycie na miejscu nie zmienia nic w kwestii dostepnosci wiz - proces jest dlugotrwaly (wiec moze Ci skonczyc okres przebywania na turystycznej ktory Ci dadza na granicy), malo ktory pracodawca bedzie chcial z Toba rozmawiac jak sie dowie ze potrzebujesz wizy do pracy.

Poza tym to na jakis status chcesz tam na miejscu konkretnie zmieniac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale powiedzmy, ze powiem ze jade w celach turystycznych a jakby mi sie udało zdobyc prace i parcodawca mi wize da to nie moge mnie do więzienia wpakowac... bez jaj hehe no cóż... będę próbowac. Jak nic mi sie nie uda wykombinowac to porpostu pojade na turystycznej i wróce... trzeba bedzie to przeboleć, tylko żeby jeszcze turystyczną dostac, zeby sie czasem nie doczepili czegos :P

Generalnie bardzo dziekuję za wszelkie informacje! JAk bede jeszcze miała jakies watpliwości to zapytam tutaj.

A co masz na myśli mówiąc status?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy później...

i jak wyjechałas do USA? tez sie wybieram, ale nie wiem od czego mam zacząć :/


Witam!
Mam pytanie odnośnie pracy. Skończę liceum w tym roku. Chciałabym wyjechać do Kalifonii do pracy. Mój chłopak mieszka tam. Chce zapytac czy jest to w ogóle mozliwe, abym dostała sie do USA do samej pracy powiedzmy na 1 rok. Mam zamiar zacząc studia i nawet, jesli by to było mozliwe po pracy, w USA. Znam mniej-więcej kategoprie wizowe, ale czy dostane jakąkolwiek z nich jesli chce jechac do samej pracy nie mając zaczetych studiów w Polsce ani nigdzie?

I jak wyjechalas do USA?również chcę wyjechać na wizie turystycznej do LA, ale nie wiem jakie sa realia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEj! Tak wyjechałam, ale nie do pracy i nie na wizie turystycznej. Wyjechałam na wizie narzeczeńskiej i jestem już po slubie. Będę sie strać o dalsze pozolenia teraz.

Jesli chcesz wyjechac na wizie turystycznej do pracy to nie rób tego. Jesli studiujesz to work & travel, turystycznie możesz tylko zwiedzac a wize pracownicza jest podobno bardzo trudno dostać. Ew. mzesz zapisac sie na studia, ale potrzeba na to grubych pieniędzy.

Ja mieszkam w Orange County na południe od LA (mam godzinę jazdy) to moge ci jedynie powiedzieć, że tutaj domy, mieszkania sa bardzo drogie. Nie wiem ogólnie jaki masz plan i co chcesz robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...