Skocz do zawartości

Zmiana Wizy Turystycznej Na Studencka Lub Odmowa B I Ubieganie Sie O Studencką


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Moje kolejne pytanie w sprawie wiz. Czy jesli otrzymam wize turystyczną to czy posiadajac ja moge ja zmienic na wize studencka jesli dostne sie na studia?

Albo inna sytuacja. Ubiegam sie o turystyczna i mi ja odmówiono. Czy moge ubiegac sie o studencką z powodzeniem?

Dziękuje za wszelkie odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - będąc w Stanach nie zmienisz wizy.

Możesz starać się o zmianę statusu.

Jaka to różnica? A taka, że po wyjeździe ze Stanów już na nim do USA nie wjedziesz, bo aby wjechać to musisz mieć wizę.

Po drugie - możesz się starać o wszystkie rodzaje wiz, jakie tylko chcesz (i spełniasz ich wymogi). Nawet po odmowach.

A czy z powodzeniem? Na to pytanie nikt Ci nie da 100% pozytywnej odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli nie ma znaczenia, jak odmówią mi jeden rodzaj wizy. Wiem, ze np. o jeden typ moge sie zawsze ubiegac, ale nie wiedziałam co w sprawie zmiany typu wizy :)

Dziekuje bardzo :)

A mówiąc zmiana statusu masz na mysli np. małżenstwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie - mam na myśli dokładnie to, o co pytałaś...

Po otrzymaniu wizy turystycznej wjeżdżasz do USA jako turystka.

Czyli masz status turysty.

Jeśli będziesz chciała zacząć się uczyć w takim wymiarze, który nie jest dozwolony na wizie turystycznej, to w Stanach nie uzyskasz wizy studenckiej, ale możesz jedynie starać się o zmianę statusu na studencki.

Ale jeśli wyjedziesz z USA, to nie wrócisz już jako studentka, bo nie masz takiej wizy.

Aby wjechać jako studentka, będziesz musiała postarać się o wizę studencką poza USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...