Skocz do zawartości

Staranie Się O Wizę B1/b2 A Ssn


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam pewien problem, który nie daje mi spokoju od tygodnia. Za niedługo mam rozmowę w konsulacie i wszelkich poprawek juz nanieść nie mogę. Chodzi mi o numer SSN. 10 lat temu wyjechałem na wizie J1 z programu Campamerica. Miałem wtedy 18 lat chyba bo to było w 4 klasie technikum. Z tego co sobie przypominam nikt wtedy nie mówił o SSN a ja sam już nie pamietam czy podpisywałem jakiekolwiek dokumenty z CampAmerica wsprawie SSN.

Tak czy siak od Campamerica oprócz certyfikatu ukończenia programu nie dostałem NIC. Dzwoniłem nawet do siedziby firmy we Warszawie w tej sprawie (2 tygodnie temu) i nikt nie umiał mi pomóc. Stwierdzili, że było to bardzo dawno temu oraz że żadnej inromacji szczegółowej nie potrafia mi udzielić. Zostałem z niczym. :( Nawet nie wiem sam czy ten numer mam czy nie. Kompletnie jestem tego faktu nieświadomy. We wniosku o wizę B1/B2 wszystko zgodnie z prawdą zaznayczyłem i niczego nie zatailem. W miejscu SSN odznaczyłem ten punkt z uwagi na to że nie jestem wstanie nawet do tego dojść czy ten numer mam nadany czy też nie. Chciałbym dodać, że od tamtego czasu (10 lat mija w czerwcu) nie starałem się nigdy o ponowny wyjazd na Camp czy też innego typu wizy.

Jak to może wpłynąć na rozmowę w konsulacie. ? Ktoś wie?

Z tego forum które calkiem nie dawno znalazłem dowiedziałem się że jest mozliwość odtworzenia numeru w przypadku zaginięcia SSN udając sie na jakąś rządową stronę gdzieś tam. Natmiast nikt nie pisał czy i w jaki sposób się dowiedziec czy taki numer kiedykolwiek został komuś nadany.

Dziekuje z góry za każdą informację w tej sprawie :)

Pozdrawiam

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak napiszesz tam gdzie trzeba to sie dowiesz czy masz numer..Musisz sie tego dowiedziec tez z innego powodu aby nie wyszlo ze masz numer a ktos sie nim posluguje .czytales o SSN i problemach pewnych,na forum masz nawet temat o tym

Tak czytałem o tym, że ktoś używał czyjegoś SSN i źle na tym skończył. Jednak gdyby taka syutacja zaistniala i np ktoś by użył mojego SSN to co ja w tej sprawie mogę zrobić jak od 10 lat nawet nie przekroczyłem USA wcześniej nie starając się nawet o wizę? Poprostu jestem nieświadomy czy ten numer wogóle mam nadany! Jak już wczesniej pisałem nie pamietam czy jakis formularz od CampAmerica podpisywałem. I co ja mam zrobić jak nawet CampAmerica nie chce mi pomoc? Wniosek o wizę już wysłałem rozmowę mam w tym tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znam tej strony! Wczoraj wieczorem naczytałem sie tylu strasznych postów że zrobie wszystko żeby sie dowiedziec cos wiecej o tym numerze! Bo jesli ktoś przez tyle lat ukradł niedajboże mi moja tożsamość uzywa mojego SSN niepłaci podatków to ja jestem w takim razie pogrzebany żywcem. Proszę podajcie cos wiecej info dotyczącej tej strony. Jutro mogłbym nawet tam zadzwonić i popytć się!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn mozesz wyslac od nowa wniosek i wziasc ten co wyslales ostatnio

Zrobiłem jak pisałeś! Zadzwoniłem przedwczoraj do SSN. Powiedziano mi że numeru i innych osobistych spaw nie udziela się przez telefon. Musiałem podać email. Przesłali mi na prywatny email link do formularza. Tam opisałem sytuację podalem dane i czekam na odpowiedź. Powinoo być do końca tygodnia! Tak mi powiedziano przynajmniej telefonicznie.

Pojutrze mam rozmowę. Drugiego formularza juz nie wypełniam. Co będzie to będzie najwyżej będe sie tłumaczyć. Dam znać potem co mi SSN odpisał? Sam jestem ciekaw czy mam ten numer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...