Skocz do zawartości

Przekraczanie Granicy Lądowej Na Advance Parole


jkb

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Post piszę dla zainteresowanych użyciem AP przy przekraczaniu granicy USA/Kanada lądem. Jako aplikant o AOS otrzymałem z USCIS tzw. "combo card", czyli EAD + AP w jednym. Wybraliśmy się żoną samochodem na dwa dni do Kanady nad wodospad Niagara. Przekraczaliśmy granicę lądową cztery razy w ciągu dwóch dni, bez najmniejszych problemów. Należy oczywiście pamiętać, by wziąć ze sobą polski paszport. Ani USA ani Kanada nie przeprowadzają wyjazdowej kontroli paszportowej.

1) USA -> Kanada (Detroit/Windsor Ambassador Bridge - przejazd samochodem). Oficer CBSA wziął od nas paszporty, poprosił o moją zieloną kartę, dałem mu moją combo card. Postukał coś chwilę, pomyślał, rzekł "See you around" i wpuścił do Kanady. Brak jakichkolwiek pieczątek w paszporcie. Czas: około 1 minuty.

2) Kanada -> USA (Niagara Falls ON/NY Rainbow Bridge - ruch pieszy). Stanowiska CBP są identyczne jak te, które można spotkać na lotnisku, Oficerowie wyraźnie bardzo niezadowoleni, że musieli tego dnia pracować, i ewidentnie znudzony swoim losem jeden z nich wziął od nas paszporty oraz combo card. Przeciągnął tę kartę ze trzy razy w komputerze, po czym odszedł ze stanowiska w poszukiwaniu pieczątki. Po chwili wrócił, i zadał mi pytania do formularza I-94 (gdzie mieszkam, etc.). Wydrukował I-94A, wbił pieczątke "Paroled" w formularzu i w paszporcie (taka jak tu: http://s3.amazonaws.com/f01.justanswer.com/JACUSTOMERfdzb1nv5/2012-05-01_164519_photo_3.jpg) ważną przez rok i pozwolił opuścić budynek. Czas: około 5 minut.

3) USA -> Kanada (Niagara Falls NY/ON Rainbow Bridge - ruch pieszy). Kanadyjski oficer imigracyjny po wzięciu paszportów spytał gdzie mieszkamy (Polska czy USA), i jaki jest mój status tam. Pokazałem mu combo card, po czym on stwierdził, że czegoś takiego w życiu nie widział. No to mu zacząłem tłumaczyć, że to działa jak papierowe AP i jest wydawane tym, co oczekują na zieloną kartę. Po czym pokazałem mu jeszcze ten I-94A otrzymany wcześniej od CBP i wtedy zrozumiał i puścił dalej. Znowu bez pieczątek. Czas: około 3 minut.

4) Kanada -> USA (Sarnia/Port Huron - przejazd samochodem). Oficer CBP wziął paszporty i kartę, spytał gdzie byliśmy i jak długo, czy wwozimy coś do USA i czy było warto odwiedzić Niagara Falls. Po minucie byliśmy z powrotem w USA. Formularz I-94A wydany przy pierwszym przekroczeniu granicy jest nadal ważny.

Wodospady były cudowne, w szczególności widoki po kanadyjskiej stronie zapierały dech w piersiach :)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bylem jakies 10 lat temu z GC wbita w paszport Polski. Tez zadnych problemow.

A wodospad Niagara to dopiero sie podziwia z strony Kanadayjskiej. Jak ja bylem to wieczorem zaczynaly sie pokazy swiatel skierowne na wodospad.

Super widok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bylem jakies 10 lat temu z GC wbita w paszport Polski. Tez zadnych problemow.

Napisałem głównie z tego powodu, że przekraczałem granicę na AP, a ludzie mają czasem obawy z tym związane.

A wodospad Niagara to dopiero sie podziwia z strony Kanadayjskiej. Jak ja bylem to wieczorem zaczynaly sie pokazy swiatel skierowne na wodospad.

Super widok

To prawda. Od strony kanadyjskiej jest cudnie! Nocowaliśmy w Kanadzie i generalnie 95% czasu spędziliśmy po tamtej stronie, bo po prostu było pięknie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...