Skocz do zawartości

Żywność - Co Można Do Usa


Dragony

Rekomendowane odpowiedzi

Przyznam, że nigdy mnie to nie interesowalo bo zwyczajnie nigdy nic nie wwoziłam do USA - nie miałam takiej potrzeby. Mniej więcej oczywiście wiem czego nie można, ale teraz chciałabym wiedziec co można.

We wrześniu będę leciała do NYC i chciałabym zabrać ze sobą pączki (takie zwykłe, polskie z nadzieniem różanym) i dwa kawałki czekoladowego chelestona z Green Coffiee (taka nasza mała tradycja ze razem jemy to ciasto) Cherleston to ciasto bardzo czekoladowe. I tylko nie wiem czy spokojnie mogę to przewieźć do USA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że nigdy mnie to nie interesowalo bo zwyczajnie nigdy nic nie wwoziłam do USA - nie miałam takiej potrzeby. Mniej więcej oczywiście wiem czego nie można, ale teraz chciałabym wiedziec co można.

We wrześniu będę leciała do NYC i chciałabym zabrać ze sobą pączki (takie zwykłe, polskie z nadzieniem różanym) i dwa kawałki czekoladowego chelestona z Green Coffiee (taka nasza mała tradycja ze razem jemy to ciasto) Cherleston to ciasto bardzo czekoladowe. I tylko nie wiem czy spokojnie mogę to przewieźć do USA

Możesz o ile zapakujesz hermetycznie (można bodajże znaleźć takie sklepy spożywcze, głównie chyba te mięsno-wędliniarskie, może zgodzą się to zrobić za jakąś opłatą ;) ) Jeżeli zdecydujesz się przewieźć pączki i ciasto normalnie, to bardzo możliwe, że pies na lotnisku wyczuje i Ci zabiorą, ale kary jakiejś za to nie ma z tego co wiem, jedyna to taka, że zostanie Ci to zabrane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem ze generalnie nie mozna ale jesli sie zapakuje tak ze pies nie wyczucie to bedzie ok? Czyli ja jednak dam sobie spokój bo raczej jak mam cos przewieźć to tylko cos co mozna po prostu oficjalnie wwozić.

Co do kary to kiedyś zaplacilam 50$ za nadgryzione jabłko o ktorym zapomnialam a miałam w torebce. Dodam ze wtedy byłam służbowo, w załodze. To było najdroższe jabłko mojego życia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kary nie ma hmmmm..... jedynie do $10000. :>

Pączki i ciasto możesz, bo podpada pod -Bread, cookies, crackers, cakes, granola bars, cereal and other baked and processed products

Nie musisz pakować próżniowo... co za pomysł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielokrotnie wwoziłem ulubioną żywność do USA i nigdy nie miałem problemu bo nigdy nie byłem kontrolowany . Co do psa to bardzo często widziałem jak pies obwąchiwał bagaże ale zawsze myślałem ,że szuka narkotyków . Wydaje mi się ,że gdyby psy były wyszkolone do szukania żywności to ponad połowa pasażerów byłaby zatrzymana "przez psa " . Żywności szukają wyrywkowo służby a narkotyków psy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...