Skocz do zawartości

Dv-2015 Czy Się Odbędzie ?


Rekomendowane odpowiedzi

za ciekawie to nie wyglada ale jak wygrales to bym jechal to sa ostatnie zielone karty z loterii potem to juz nikt tam nie wjedzie lub bedzie to sporo wysilku kosztowac nikt nikogo w konsulacie przynajmniej jak ja bylem nikt nie ponizal tych z loterii luzna gadka i wiza w paszporcie zero stresu a co do uk sie zgodze bardzo fajne miejsce do zycia, pelno polakow wiele spraw mozna zalatwic po polsku bardzo ulatwia to zycie przynajmniej na poczatku, darmowy nhs, benefity o czyms takim mozna w ameryce tylko pomarzyc, czasami to mi bylo szkoda w gb takie menele tam spotykalem z polski czy litwy z gadki kryminalisci cali wydziargani a siedza ciagna benefity gdzies tam pracuja lub kradna a w polsce wszyscy rozpolitykowani debatuja to i tamto pensyjki na poziomie brytyjskich zasilkow dla bezrobotnych albo i mniejsze a jak sie powie zeby jechali to nie bo cos tam

wiesz ...ja nigdby nie powiedzialem nigdy..narazie jest na nie..a co bedzie za pol roku tylko Bog wie...w UK mi jest dobrze..teraz jestem w pracy prawie nic nie robie i mi za ta placa...watpie ze taka prace znajde w USA .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 107
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Panie i Panowie, offtop wyczuwam ;) Miało być o DV2015 ;)

Ale skoro wszyscy offtopują to i ja się dołączę - jak dla mnie USA a UK to dwa zupełnie inne światy. Pomijając kwestie płacowe i socjalne zgodzę się z tym, że UK zrobiło się zbyt Polskie. Jeśli w emigracji ktoś szuka oderwania od Polski, to tego w UK niestety nie znajdzie. A w USA wystarczy zamieszkać gdzieś w północnej Dakocie i po problemie ;) To oczywiście pół żartem pół serio, bo zawsze, nawet na końcu świata znajdzie się jakiś rodak.

Co do samej pracy w USA - jeśli chcesz, to znajdziesz, i to dobrą. Jednak zaznaczam to, o czym mówiłem już kiedyś - sam osobiście raczej bym się nie zdecydował na wyjazd do USA z dziećmi.

Mi póki co dobrze jest w Polsce, a to że nie udało się w DV2014 oznacza dla mnie tyle, że nie mam bólu głowy o to czy lecieć, czy nie. Poza tym gdybym wylosował, to byłbym już żonaty, a tak to jeszcze jestem wolny :P :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracamy do tematu ;)https://www.dvlottery.state.gov/ pojawił się na stronie wcześniej brakujący fragment o możliwości "dolosowania" dodatkowych kart ;)

No to historia z zeszlego roku sie powtarza :) Kolejny temat to pewnie bedzie "will, would, may, might, could?"

Zobaczymy tez jak to odnosi to tezy o tym, ze w tym roku wszyscy zostali poinformowani 1 maja. Ale to w koncu nie zostalo potwierdzone z oficjalnych zrodel, ktore wciaz sa na ten temat mocno powsciagliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to historia z zeszlego roku sie powtarza :) Kolejny temat to pewnie bedzie "will, would, may, might, could?"

Zobaczymy tez jak to odnosi to tezy o tym, ze w tym roku wszyscy zostali poinformowani 1 maja. Ale to w koncu nie zostalo potwierdzone z oficjalnych zrodel, ktore wciaz sa na ten temat mocno powsciagliwe.

No właśnie pamiętam jak dyskutowaliśmy na temat tych procedur i wychodzi na to, że chyba nikt tak do końca nie wie jaką mają taktykę :) W każdym razie dla mnie i myślę, że dla wielu forumowiczów, pojawiła się iskierka nadziei :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się nie napalała, nawet jeśli to i tak wylosuje je znikoma liczba ludzi. Z tego co pamiętam, na tym forum była 1 taka osoba, może 2. Szanse porównywalne z wygraniem 590 mln $ na loterii :unsure:

Pewnie, że są znikome ;) ale świadomość, że jednak kilkaset (nie wiem czy to taka liczba, ale podejrzewam, że tego rzędu) osób dostanie jeszcze szansę na GC daje mi jakąś niewielką nadzieję, że może uda się być wśród nich. Ja znam dwie osoby "dolosowane", jasne - to bardzo mało - ale ktoś jednak wygrywa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ta liczba nie jest stała i zależy od zapotrzebowania w danym roku. Pisząc o paruset dolosowanych miałam na myśli tylko Polaków :) pożyjemy to zobaczymy i tak jest lepiej niż miesiąc temu, kiedy informacji o dolosowaniu nie było i wtedy szanse były zerowe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...