Skocz do zawartości

Dv 2014 - Co Po 1 Maja 2013? Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Dzięki za szybkie odpowiedzi. :) serafina ja też myślałam o poleconym priorytecie.

Jeśli chodzi o szkołę podstawową, myślę, że nie powinno być problemu. Przecież jak ktoś ma skończoną średnią to ma i podstawową. Na Twoim miejscu napisałabym jednak do nich maila z zapytaniem.

Tak tez zrobiłam - wysłałam maila ze sprostowaniem i jeszcze list ale tym razem nie poleconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie! Czytam wasze wypowiedzi i jestem przerażona bo właśnie wysłałam dokumenty i nie wysłałam kopi NC, czy mogę wysłać sam numer ponownie listem .Proszę dajcie jakąś radę. Chodź mąż wylosował daleki numer bo 51xxx to i tak mam nadzieję że się załapiemy.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

po sprawdzeniu swojego numeru okazalo sie ze zostalem wylosowany. Mam jednak kilka watpliwosci zwiazanych z wypelnianiem koniecznych formularzy. Bylbym bardzo wdzieczny gdyby ktos mogl udzielic mi porady jak poprawnie zinterpretowac ponizsze pytania.

W formularzu DSP 122 w punkcie edukacja ? Mam skonczone liceum bez matury i 2 letnie studium policealne - Jak nalezy zaznaczyc lub co wpisac ?

W formularzu DS 230 w punkcie stan cywilny. Jestem rozwiedziony i bylem tylko raz zonaty. Czy nalezy zaznaczyc 1 jako iczbę związków małżeńskich ? Czy musze podawac dane bylej zony tj. Imie , Nazwisko date urodzenia itp. bedac po rozwodzie ?

w ponkcie 33 kierunkek ksztalcenia - Co nalezy wpisac np. obok liceum lub szkoly podstawowej ?

Rowniez jak ma sie tabelka edukacji z druku 122 do druku 230.

Jesli zaznacze degree a nie mam matury czy to ma znaczenie ?

Pozatym mam pytanie do kiedy nalezy ostatecznie odeslac wypelnione formularze ? Tzn miesiac lub dwa po 01.05.2013 czy jest okreslona jakas data ?

Mam dwa obywatelstwa i czy musze przedkladac zaswiadczenia o niekaralnosci z obu krajow ?

Bardzo serdecznie prosze o odpowiedz.

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

po sprawdzeniu swojego numeru okazalo sie ze zostalem wylosowany. Mam jednak kilka watpliwosci zwiazanych z wypelnianiem koniecznych formularzy. Bylbym bardzo wdzieczny gdyby ktos mogl udzielic mi porady jak poprawnie zinterpretowac ponizsze pytania.

W formularzu DSP 122 w punkcie edukacja ? Mam skonczone liceum bez matury i 2 letnie studium policealne - Jak nalezy zaznaczyc lub co wpisac ?

W formularzu DS 230 w punkcie stan cywilny. Jestem rozwiedziony i bylem tylko raz zonaty. Czy nalezy zaznaczyc 1 jako iczbę związków małżeńskich ? Czy musze podawac dane bylej zony tj. Imie , Nazwisko date urodzenia itp. bedac po rozwodzie ?

w ponkcie 33 kierunkek ksztalcenia - Co nalezy wpisac np. obok liceum lub szkoly podstawowej ?

Rowniez jak ma sie tabelka edukacji z druku 122 do druku 230.

Jesli zaznacze degree a nie mam matury czy to ma znaczenie ?

Pozatym mam pytanie do kiedy nalezy ostatecznie odeslac wypelnione formularze ? Tzn miesiac lub dwa po 01.05.2013 czy jest okreslona jakas data ?

Mam dwa obywatelstwa i czy musze przedkladac zaswiadczenia o niekaralnosci z obu krajow ?

Bardzo serdecznie prosze o odpowiedz.

Pozdrawiam

Tomasz

w edukacji wpisujesz High School Diploma, a dalej dyplom jeżeli masz z policealnej.

Stan cywilny. Zaznaczasz 1 - liczba związków małżeńskim - no bo raz byłeś żonaty tak? Nie musisz podawać danych byłej żony, bo tam nawet nie ma takie pola. Spouse to żona, a nie eks-żona!

pkt. 33 - no to zależy o jaki profilu było twoje liceum

Nie ma określonego czasu, możesz i pół roku. Z tym, że niewiadomo, czy będziesz zaproszony na interview. Najlepiej jeśli zrobisz to w ciągu miesiąca.

Zaświadczenie o niekaralności musisz dostarczyć z tych krajów w których przebywałeś dłużej niż rok.

Więcej informacji znajdziesz na stronie ambasady i tu w wątku DV 2013

jeżeli kurierem można więc rozumiem że przyjmą też list polecony? uff :)

Serafina, nie przejmuj się tą wysyłką. Oni przyjmą wszystko, bylebyś ty wysłała jak się należy! ;)

Tylko nie zwykłym listem!!! Po misiącu piszesz, oni odpisują że mają lub nie mają i wtedy wysyłasz jeszcze raz. To nie jest tak, że jak teraz nie dojdzie i się (gdzieś tam) spóźnisz to po ptakach!!!

Niech spokój będzie z tobą! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...