Skocz do zawartości

Ślub Z Green Card Holder


lanena

Rekomendowane odpowiedzi

Zacznijmy od początku. Moj chłopak ma green card, a ja jestem obecnie na F1 visa. Jesteśmy ze sobą od prawie roku i mieszkamy ze sobą przez większość tego czasu.

Czy mogę dostać przez ślub z nim green card i ile to potrwa? Czy lepiej czekać aż on będzie miał obywatelstwo?

Pomocy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Tutaj temat o którym mówiłem: http://forum.usa.info.pl/topic/21754-zona-rezydenta-jak-zostac-w-usa/

Mąż musi złożyć na Ciebie petycję, Ty musisz do czasu otrzymania GC utrzymywać legalny status - jeśli cały czas będziesz na F1 to czekasz tak jak napisałem wcześniej, około dwóch lat. Jeśli nie masz możliwości utrzymania się na F1 musisz wrócić do kraju i tutaj czekać na wizę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz się jednak liczyć z tym, że jeśli zostaniesz nielegalnie i będziesz musiała wyjechać z USA (bo np. jakieś ważne powody ściągną Cię do Polski), to w zależności od tego, jak długo przesiedzisz swój legalny status (powyżej 180 dni a mniej niż rok, czy więcej niż rok), tak długiego będziesz miała bana na wjazd (3 lata lub 10 lat). O zniesienie tego zakazu wjazdu będziecie mogli się starać tylko wtedy, kiedy Twój mąż będzie obywatelem. Zakładając oczywiście, że pobierzecie się jeszcze przed Twoim wyjazdem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...