Skocz do zawartości

Umiejscowienie Aktu Slubu


Cerise nomade

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki! Chociaż dziwne ze tak to jest. Wiec rodzina umiejscowi a paszport załatwię sie przez konsulat polski. Chyba w 3 miesiące sie wyrobią! Szkoda ze nie pomyślałam wcześniej i nie zrobiłam nowego paszportów. Polsce bo mi tez wygasa w 2016 w sierpniu a do obywatelstwa nie zdążę. Chyba ze przekroczyłem jeden rok w USA bez paszportu ale do lifting conditions pewnie bedą chcieli paszportu. Ojjjj duzo zabawy i pieniędzy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Dzięki! Chociaż dziwne ze tak to jest. Wiec rodzina umiejscowi a paszport załatwię sie przez konsulat polski. Chyba w 3 miesiące sie wyrobią! Szkoda ze nie pomyślałam wcześniej i nie zrobiłam nowego paszportów. Polsce bo mi tez wygasa w 2016 w sierpniu a do obywatelstwa nie zdążę. Chyba ze przekroczyłem jeden rok w USA bez paszportu ale do lifting conditions pewnie bedą chcieli paszportu. Ojjjj duzo zabawy i pieniędzy :P

Jestem w podobnej sytuacji. Paszport traci waznosc w lipcu 2016, wiec te 2,5 roku to wcale nie jest jakos strasznie duzo. I nie wiem jak to rozegrac. Pewnie poprosze rodzicow o umiejscowienie aktu slubu w Warszawie, a potem bede musiala sie fatygowac do konsulatu w NYC, co mi sie kompletnie nie usmiecha. No ale coz zrobic? Do Polski (i to na miesiac!) na pewno dlugo nie polece, bo dopiero zaczelam prace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Cholera jasna, kupilismy dzisiaj bilety do Polski… i ogarnela mnie totalna panika ;) Bez umiejscowienia, na nazwisko z paszportu, biore ze soba GC plus akt slubu. Panikuje, bo lecimy Lufthansa, a wiecie jacy sa Niemcy, skrupulatni, czasem - mowiac nieladnie - upierdliwi ;) Wyleciec do Polski nie problem, ale zalapalam stresa z powrotem… myslicie, ze bedzie ok? Czy ma znaczenie fakt, ze moja dwuletnia GC wygasa pod koniec pazdziernika, jesli lecimy na przelomie lipca/sierpnia (w sumie na trzy tygodnie)? Czy wyslac papiery na nowa GC przed wylotem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Pelasia, szczerze mowiac nie tylko to mnie zaczelo stresowac, gdy zakup biletow stal sie faktem ;) Lece do Polski pierwszy raz od 2,5 roku i zaczyna sie "afera" - u kogo bedziemy spac, a dlaczego u tych, a nie u tamtych, dla kogo prezenty, a jesli dla tych, to co dla tamtych, ile dni w tym miescie, ile w tamtym… normalnie czuje sie jakbym planowala wyprawe w kosmos ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...