Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w nowym roku :) wróciłem do Polski i jestem bardzo zadowolony z pracy w USA :) chciałem zostać tam dłużej, ale nie jest to takie łatwe, a na nielegalu nie chciałem zostawać. Tak więc wróciłem do Polski no i teraz myślę o zwrocie podatku. Stąd moje pytanie: Czy przysługuje mi zwrot podatku z pracy na wizie h2b? I czy ten proces zwrotu podatku z pracy na wizie H2B jest taki sam jak na J-1? Pozdrawiam!

Podłączam się pod pytanie.

U mnie sytuacja wygląda troche inaczej, jestem na H3 i moje pytanie jest takie czy przysługuje mi i czy mogę uzyskac zwrot podatku za 2013 rok i w jaki sposób w ogóle się rozliczyć przebywając w USA? Moj pracodawca płaci podatek zarówno stanowy i federalny od każdej przepracowanej przeze mnie godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Sam sobie już mogę odpowiedzieć na to pytanie :D Tak, z zarobków na wizie H2B też przysługuje zwrot.

Natomiast mam inne pytanie do forumowiczów: czy ktoś tu się orientuje, na jakiej podstawie firmy pośredniczące w odzyskiwaniu podatku szacują kwotę zwrotu? Bo z moich doświadczeń wynika, że każda firma kalkuluje przewidywany zwrot na zupełnie inną kwotę. A różnice są rzędu kilkuset dolarów! To są jaja.

A czy ktoś może samodzielnie starał się o zwrot podatku z Usa, będąc w Polsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...