Skocz do zawartości

Tanie Noclegi W Okolicach Parków I Kilka Innych Pytań


banitka

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

O trasę i o to, co warto zobaczyć w Kalfornii pytac nie będę, bo już wszystko w sumie wyczytałam. Temat sie pojawiał non stop.

Mam jednak pytanie o to, gdzie koniecznie muszę jechać samochodem. Będę sama i muszę oszczędnie podróżować, a w Kalifornii będę 3 tygodnie w sumie. Czy wystarczy wypożyczyć samochód do Yosemite, Parku Sekwoii i Doliny Smierci? Bedę odwiedzać jeszcze LA, może Las Vegas, mimo że większość pisze, ze nie warto, Monterey i kilka innych miejsc, ale planuję tam przemieszczać się autobusami czy pociągami. Czy do WIelkiego Kanionu dojadę bez samochodu?

No i najwazniejsze pytanie o tanie noclegi w okolicach parkó. Nie chodzi mi o spanie w samym parku, bo tam jest raczej drożej, ale jakie miasteczka powinnam wybrać, by być w niedalekiej odległości od Parków? Czy ktoś z Was korzystał z kampingów na terenie Parków? Czy trzeba mieć swój namiot czy jest u nich możliwość wypozyczenia. Jakich cen hosteli, moteli mogę się spodziewać?

25$ to bilet jedodniowy do Parku, czy jak chcę spędzić 3 dni w Yosemite, to musze trzy razy zapłacić 25 dol?

Chciałam też zapytać o tanie sklepy z ubraniami i butami. Kto z Was ma sprawdzone i godne polecenia w San Francisco, bo tam najwięcej czasu spędzę, porównując z innymi miastami.

Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wiem czy do wymienionych przez Ciebie miejsc można dostać się autobusem lub pociągiem - między LA i SF tak, ale o reszcie nie mam pojęcia. O sklepach natomiast wiem wg. męża aż za wiele . Tania odzież i obuwie w San Francisco: Ross Dress For Less, 790 Market St.; Marshall's , 760 Market St.; TJ Maxx, 755 Harrison. (między 4 i 5 ul.) Te 2 pierwsze mają kilka innych sklepów po mieście, ale te są blisko siebie, więc wszystkie 3 do oblecenia za jednym zamachem. Na Market St. jest też Nordstrom i Abercrombie & Fitch, oba raczej drogie, ale zawsze mają coś na przecenie. Pobliski Union Square jest otoczony sklepami i domami towarowymi. Macy's ma zawsze jakieś promocje, więc można się obłowić. W celach wyłącznie turystycznych można zwiedzić Neiman Marcus, potwornie drogie emporium. W pobliżu Union Sq, przy 222 Sutter St. znaduje się Loehmann's. Też sklep typu off-price, 30-60% tańszy. Czasami dodatkowe zniżki stosowane przy kasie. Uwaga: jeżeli nigdy nie robiłaś zakupów w USA lub Kanadzie: do cen detalicznych przy kasie doliczany jest sales tax (VAT), który w San Francisco wynosi 9,5%, więc jeżeli wpadnie Ci w oko kurtka z metką $100, miła kasjerka wystawi Ci paragon na $109,50.

P.S. Las Vegas nie warte, chyba że chcesz pośmiać się z wulgarnego kiczu doprowadzonego do zenitu. Życzę miłych wakacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25$ to bilet jedodniowy do Parku, czy jak chcę spędzić 3 dni w Yosemite, to musze trzy razy zapłacić 25 dol?

Nie wiem skad masz ta cene, na stronie parku podaja, ze dla samochodow osobowych wjazd kosztuje $20, bez wzgledu na ilosc osob. Nie musisz placic codziennie, bilet jest wazny tydzien, nie ma limitu wjazdow czy wyjazdow z parku.

Dla pieszych, konnych, na rowerach czy motocyklach wjazd kosztuje $10.

Jezeli chcesz odwiedzic wiecej parkow i jest was kilka osob polecam roczna karte wstepu do wszystkich parkow narodowych za $80.

Uwaga: jeżeli nigdy nie robiłaś zakupów w USA lub Kanadzie: do cen detalicznych przy kasie doliczany jest sales tax (VAT), który w San Francisco wynosi 9,5%,

w kwestii formalnej: sales tax to nie jest VAT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anubis wielkie dzięki, co do sklepów - faktycznie wiele wiesz na ten tamt =D

Jim Beam dzieki za info. ja zrozumiałam, że bilet wstępu 25 dol + 20 za samochód niezależnie od ilości osób. Nie jest tak?

Wiem, że będę musiała wypożyczyc samochód, ale w samochodzie nie da się raczej spać, bo to w Stanach za włóczęgostwo zdaje się jest uważane? =D Jak znacie jakieś pobliskie miejscowości, w których są tanie motele, to będę wdzieczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jak się śpi w samochodzie. Wiesz co to jest RV? :) Wjazd do parku za czasów jak tam byłem ostatnio kosztował $25 za samochód bez dodatkowych opłat od osób w samochodzie jadących. Więc opłata jednorazowa $25 przy wjeździe do parku, nie zależnie czy jedziesz w 5 osób czy sama. Jim Beam pisze, że $20 - nie wiem, może coś się zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...