Skocz do zawartości

Czas Oczekiwania Na Zielona Karte


Rekomendowane odpowiedzi

Witam na forum. Mam takie pytanko za dwa lata mojemu chlopakowi konczy sie wiza turystyczna jego mama rezydent chce za dwa miesiace jak bedzie w Polsce zlozyc petycje o sponsorowanie syna. I moje pytanko brzmi czy przy staraniu sie o wize turystyczna kolejna moze dostac odmoe poniewaz w systemie bedzie informacja ze stara sie o GC?


Mam jeszcze pytanko o loterie wizowa ja nie staralam sie nigdy o wize turyst. ale w tym roku zamierzam zglosic sie do loterii o GC i pytanko czy gdybym szczesliwym trafem zostala wylosowana i po przesciu wszystkich formalnosci otrzymala GC wraz ze swoja 2letnia corcia czy moj narzeczony posiadacz wizy turystycznej moglby zostac cofniety na lotnisku gdyby chcial z nami pojechac do USA.Dodam ze nie mamy slubu a dziecko ma jego nazwisko i problem w tym ze ja sama za chiny do samolotu bym nie wlazla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 74
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

1) Petycje mama-rezydent składa na syna w USA, nie w Polsce.

Odmowę syn może dostać zawsze.

2) Ale pojechać do USA w jakim celu?

Turystycznie? Wyemigrować? Emigracja będzie łatwiejsza i wprost książkowa, jeśli pobierzecie się, kiedy któreś z Was wylosuje zieloną kartę. Bo oboje możecie brać udział w losowaniu, jeśli spełniacie minimalne wymogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki joasia za odp moze zle sie wyrazilam jego mama bedzie w polsce tylko na miesiac w odwiedziny i po to zeby zabrac wszystkie dokumenty do zlozenia petycji a pozniej wraca. A druga sprawa chodzilo mi o to ze w ciagu pol roku po wylosowaniu trzeba przekroczyc granice jako w moim przypadku panna i czy jesli ja z dzieckiem maja GC chcialabym poleciec razem z narzeczonym np na miesiac pozniej w PL wziasc slub i zlozyc petycje na niego czy moga go cofnac myslac ze on zostanie tam nielegalnie.

On niestety nie moze brac udzialu w loteri nie spelnia wymagan dlatego ja z dzieckiem chce wziasc udzial w loterii i miec dwa wyjscia mozliwosc losowania GC gdyby sie udalo zlozyc na niego petycje i starac sie o bialy paszport zeby czekac razem w Polsce na jego karte a gdyby sie nie udalo w losowaniu wtedy on bedzie czekal w kolejce na sponsorowanie jako niezamezny syn rezydenta a moze sa tez jakies inne wyjscia.

W jego przypadku to nie bedzie tak predko z ta zielona karta a w losowaniu zawsze jest nutka nadzieje na szczesliwy traf i pytam po to zeby wrazie czego nie popelnic zadnego bledu bo jak wiadomo koszty przy oplacenu zielonej karty sa duze a szkoda pozniej zalowac ze przez jeden blad za duzo mozna zaprzepasci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Ty wyjedziesz do USA po wylosowaniu zielonej karty jako panna, a potem wrócisz, żeby wziać ślub, to Twój mąż będzie czekał na swoją zieloną kartę jakieś 2 lata. Natomiast jeśli weźmiecie ślub po (hipotetycznym) wylosowaniu przez Ciebie zielonaj karty, a przed rozmową w ambasadzie, to oboje (wraz z dzieckiem) będziecie mogli wyjechać od razu.

Żeby ściągnąć męża do siebie musisz mieć domicyl w USA. Nie możesz złożyć petycji na łączenie rodzin i być z nim w Polsce, bo nie o to w sponsorowaniu rodzin do USA chodzi. Poza tym będziesz musiała mieć współsponsora, ale to temat na bardzo odległą dyskusję, bo najpierw musiałabyś wygrać zieloną kartę, a to nie takie łatwe, więc nie ma co sobie teraz tym głowy zaprzątać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...