Skocz do zawartości

Chciałbym Wylecieć Do Usa I Pracować Jako Piłkarz !


TheHmTh

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moim marzeniem jest osiedlenie sie na terenie stanów zjednoczonych, natomiast wiem ze bardzo trudno tego dokonac, mam 15 lat tak wiec cale zycie jeszcze przede mną i na wykonanie mojego celu w zyciu jest jeszcze wiele sposobow mozliwych, jednak chcialbym aby moja przepostka byla gra w pilke nozna w jednym z klubow ich ligi (MLS) i wlasnie tu jest moje pytanie czy jest mozliwosc sponsoringu mnie przez potencjalny klub i czy by dali rade sciagnac mnie z polski, zakwaterowanie mi zalatwic oraz pozywienie i czy wogole takie cos jest mozliwe, a jezeli tak to jak mialbym sie o takie cos ubiegac i czy to jest wogole oplacalne. Jezeli chodzi o moje umiejetnosci w ta gre uwazam za takie ktore pozwolilyby mi powalczyc u nich, a ogladalem mecze w ich lidze, tak wiec licze na odpowiedz i pozdrawiam ! ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Jak byś był najlepszy na świecie, byłoby to możliwe. Jak byś był zwykłym gościem co gra w piłkę bez większych sukcesów, byłoby to niemożliwe. W którym miejscu jesteś na linii między tymi dwoma sytuacjami - odpowiedz sobie sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ważna jest Twoja opinia na temat Twoich umiejętności gry w piłkę .Ważna jest opinia sponsora ( władz klubu ) który ewentualnie zatrudni Cię u siebie .

Jeżeli klub oceni ,że jesteś wyjątkowym sportowcem i zechce Cię sponsorować to zapewne ze ściągnięciem Cię do USA nie będzie problemu. Znamy przecież np. przypadek Beckhama albo choćby historyczny K.Deyny.

Moim zdaniem musisz najpierw zaprezentować się na boiskach Polskich ,później Europejskich abyś został zauważony za oceanem.

Wtedy nie będziesz musiał się martwić o formalności związane ze sponsorowaniem ,zrobi to za Ciebie klub .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, tak wiec jak mialbym zaprezentowac swoje umiejetnosci wladzą klubu zza ocenu ? I co do areny europejskiej. Jezeli mialbym grac w europie to po co mialbym wyjezdzac wtedy do USA ? WIadomą rzecza jest to ze miedzy MLS a chocby ligą Niemiecką jest PRZEPASC. I czy moze z ligą niższą od MLS byloby łatwiej ? Dziekuje na odpowiedzi i czekam na kontynuacje, pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MLS ma scoutów którzy jeźdżą po Europie w poszukiwaniu ludzi, więc musisz gdzieś grać i nie może to być podwrórko albo najbliższe szkolne boisko. Tutaj ludzie płacą pieniądze żeby trenować piłkę, niższe ligi to college (poczytaj co to znaczy) - tu struktrura wygląda zupełnie inaczej niż w Europie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, przyszedlem na te forum by dowiedziec sie paru spraw. Piłka nożna to praca jak kazda inna, czyli mozna dostac sponsoring od roznych firm na terenie USA, a uprawiac sportu juz nie ? Nie chce wywolywac klotni, pytam sie tylko czy jest taka mozliwosc na dostanie sie do jakiej kolwiek druzyny z tej ligi lub nawet nizszej w sposob zlozenia "oferty(?)" zza oceanu, czy poprostu sprawdzeniu czyichś umiejetnosci zza ich zasięgu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej dziekuje za cenne uwagi. A nie daloby rady sie samemu zglosic ? Napisac gdzie trzeba, wiecie, cos w stylu jak sie szuka pracy w USA zeby cie sponsorowali, wiem ze to bardzo trudne, ale jezeli mozecie to chcialbym wiedziec ;]

Samemu zgłosić to się możesz do pracy na budowie.Jak chcesz grać w USA to musisz być tak świetnym aby władze klubu sami Cię wyłowili i zaproponowali grę u siebie .Żeby Cię wyłowili to musisz "pływać w Europejskich morzach a nie w Polskich kałużach" . Amerykanie niczego nie kupują w ciemno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...