Skocz do zawartości
Micgal

Obecność W Policyjnej Bazie Danych A Cofnięcie Na Odprawie W Usa

Recommended Posts

Witam. Mam pytanie. Mianowicie miałem nieprzyjemną sprawę z polskim prawem, odnośnie narkotyków dokładnie marijuany. Sprawa zakończyła się warunkowym umorzeniem. NIe znajduje się w KRK ,lecz został ślad po tym incydencie w policyjnej bazie danych o tym,że byłem notowany do której z tego co wiem mają dostęp służby amerykańskie. Czy z tego powodu mogę zostać cofnięty na granicy usa? Czy będę pytany na odprawie a'propos bycia karany i co odpowiedzieć teoretycznie nie jest to wyrok skazujący wg. polskiego prawa.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a kiedy dostales wize,przed czy po tym zdarzeniu?

nie pytany na granicy sam nic nie mowisz o tym zdarzeniu.

a skad wiesz ze maja wglad takie sluzby?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moim zdaniem skoro sprawa umorzona to karany nie byłeś, i tak należy odpowiedzieć na ewentualne pytanie które pewnie i tak nie padnie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeszcze zalezy na jakiej wizie lecisz, jesli na imigracyjnej to przy robieniu AOS przetrzepia cie znowu I wtedy moze wysc. Jesli turystycznie to raczej sie nie powinienes martwic.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ad.1 Dostałem wizę przed tym zdarzeniem. A wiem, nt. dostępności policyjnych baz danych od znajomego z policji

Udostępnienie takich informacji obcym służbom jest możliwe, ale tylko na uzasadniony wniosek (odbywa sie to prosto: odpowiednia komórka dostaje pytanie i na to pytanie odpowiada), przeważnie jak kogoś poszukują.To nie jest tak, że na granicy sobie siedzi urzednik DHS i sobie klika w komputerek po polskiej bazie danych.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz