Skocz do zawartości

Biometrics Do Aosu A Panieńskie Nazwisko


spicyvanilla

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dostałam list informujący o stawieniu się na biometrics - robię AOS po K1. Trzeba przynieść ze sobą photo ID. Otóż wszystke ID, jakie mam, są na panieńskie nazwisko, nie zdążyłam jeszcze wyrobić ameryk. prawa jazdy na nowe nazwisko.

Pytanie brzmi: czy na biometrics wystarczy, że zabiorę np. paszport + marriage cert. CZY to nie przejdzie i muszę np. na szybko wyrobić ID stanowe ?

Dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Mam pytanie troche z innej beczki. Mianowicie, w chwili obecnej jestem przed odciskami. Z mezem wszystkie dokumenty do GC wypisalismy na jego nazwisko, czyli GC takze dostane na jego nazwisko. Malo rozsadne gdyz po fakcie stwierdzilismy ze mam za duzo dokumentow w pl ktore z racji tego bede musiala zmienic, i lepszym rozwiazaniem byloby gdybym pozostala przy swoim do czasu obywatelstwa, i dopiero wtedy zmienila nazwisko na nazwisko meza. Czy jest mozliwosc by w trakcie wprowadzic korekte informacji??

Tak by np pozwolenie o prace itd przyszlo na moje panienskie nazwisko??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolenie na prace nie przyjdzie na Twoje panienskie nazwisko, nie ma takiej mozliwosci. Urzad nie moze zmienic Ci nazwiska, jesli aplikacja zostala wyslana na inne nazwisko - na to inne nazwisko zostala wprowadzona do systemu, za te aplikacje sa zrobione oplaty, i ta aplikacja ma konkretny numer sprawy. Urzad ma mozliwosc korekty danych jesli urzednik popelni blad. Jesli Ty, jako aplikant, chcesz zmienic teraz nazwisko, to jest prawnie mozliwe, ale w zyciu codziennym malo praktykowane, bo po pierwsze to bedzie kosztowalo, po drugie sprawa bedzie sie ciagla, po trzecie moga teraz wymagac od Ciebie court order, bo jakby nie patrzyl Ty zaczelas uzywac juz nowego nazwiska (na to nowe nazwisko wypisalas dokumenty). Mialam kobiete, ktora miala taki przypadek - wycofalysmy cala sprawe - kazda aplikacje i skladalysmy wszystko od nowa, z nowym nazwiskiem, z nowymi oplatami itd. Czy jest to gra warta swieczki w Twoim przypadku? Zastanow sie sama...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dostałam list informujący o stawieniu się na biometrics - robię AOS po K1. Trzeba przynieść ze sobą photo ID. Otóż wszystke ID, jakie mam, są na panieńskie nazwisko, nie zdążyłam jeszcze wyrobić ameryk. prawa jazdy na nowe nazwisko.

Pytanie brzmi: czy na biometrics wystarczy, że zabiorę np. paszport + marriage cert. CZY to nie przejdzie i muszę np. na szybko wyrobić ID stanowe ?

Dzięki za odp.

Mozna paszport + marriage certificate, bo ja tak zrobilam. Po prostu chodzi o to, ze jesli zmienilas nazwisko, to musza zobaczyc jakis dokument z tym nowym nazwiskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Paszport + marriage cert. wystarczył, ALE... obsługiwała mnie pani z południowoamerykańskim wyglądem i takim też mocnym akcentem i nijak nie potrafiła zrozumieć, że mogłam zmienić nazwisko (przecież to takie niespotykane, że wyszłam za mąż na K1, nie?? ), ciężko się było z nią dogadać, aż zaczęłam się obawiać, że coś źle wstuka w komputer i będę miała dokumenty z błędami itp. Na szczęście EAD jest bez błędów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...