Skocz do zawartości

Proszę O Pomoc W Sprawie Wyjazdu Do Usa


Axon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, zacznę od tego że mam 15 lat, uczę się jeszcze. Chciałbym wyjechać do USA w przyszłości na stałe. Rzecz w tym że jestem totalnie zagubiony, ponieważ nie wiem za co się najpierw zabrać. Zacznę od początku: Uczę się jeszcze w gimnazjum, chciałbym pracować jako policjant (w polsce a potem kontynuować w USA) W polsce głównie dla zarobienia pieniędzy na wyjazd i inne sprawy związane z nim. Mój plan jest taki: Gimnazjum>Technikum>Praca w polsce, dla zarobienia pieniędzy na wyjazd>Wyjazd. Teraz trapi mnie sytuacja kontynuowania pracy, czy mnie przyjmą, szczególnie po technikum, czy musiałbym tam pójść do szkoły(jakiej? Tam do technikum lub studia?)+pracować? Druga sprawa jest taka, w sprawie wizy. Co muszę zrobić, żeby ją zdobyć? Słyszałem że nie każdy dostaje i żeby dostać trzeba mieć kogoś znajomego w USA - czy to prawda? Tak się składa że mam daleką rodzinę w USA ale nie utrzymuję z nią kontaktu (nie, bo się nie lubimy czy coś) i nie mam możliwości zapytać. Trzecia sprawa to znajomość języka, będę musiał iść tu w polsce na jakiś kurs?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Zacznijmy od tego ,że język to najmniejszy problem i zawsze można się go nauczyć .Czytając Twój wpis widać ,że masz marzenia ale brak wiadomości dot.wyjazdu do USA na stałe a także dot. przebiegu służby w Policji. Może zacznijmy od Twojego pierwszego marzenia czyli pracy w Policji w Polsce.Najpierw musisz mieć przynajmniej ukończoną maturę a później przejść skomplikowane testy psychologiczne i sprawnościowe.Gdy zostaniesz przyjęty skierują Cię na kursy ,najpierw podstawowy a później minimum kilkumiesięczna szkoła podoficerska .Rozumiem ,że gdy przejdziesz te wszystkie szczeble zamiast kontynuować pracę do osiągnięcia 20 lat służby (wieku emerytalnego) rzucisz to wszystko .O kontynuowaniu pracy Policyjnej w USA zapomnij .Tutaj zaczynasz wszystko od nowa ( nie ma żadnej kontynuacji).

Teraz pytanie jak chcesz zdobyć wizę imigracyjną do USA abyś mógł tutaj przyjechać na stałe? Nikt Ci nie da wizy imigracyjnej.Czytając Twój wpis można odebrać ,że chcesz przyjechać na wizie turystycznej i podjąć pracę w Policji w USA :)

Generalnie na wizę imigracyjną są tylko szanse poprzez loterię wizową ( bardzo niewielkie szanse,ale zawsze) lub dużo większe szanse i bardzo realne jeśli poszukasz sobie żony z obywatelstwem amerykańskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak teraz umiesz jezyk>?

jezyk to podstawa w pracy jako Policjant .

sly6 - nie od tego zacznijmy....jezyk to sprawa 3rzedna w tym momencie :)

Axon - w wolnej chwili w nauce w gimanzjum musisz odrobic lekcje na temat usa....a mianowicie: jakie sa wizy, do czego sluza, co to jest loteria wizowa, info o pracy w usa [czy latwo, czy ciezko itp]...im wiecej posiedzisz tym mnie pytan bedzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Axon jesli juz chcesz byc TAM policjantem to pomysl o wizie studenckiej ale wtedy zapomnij o studiach w PL bo to w ogole nie ma sensu, w USA nie uznaja pl studiow.
Ja x lat temu zalatwialam mojemu chlopakowi wize studencka, zdal mature, pozniej TOEFL, wypelnilismy dokumenty, sponsor zrobil to samo (tak, musisz poprosic rodzine o potwierdzenie tego, ze beda Cie niby tam utrzymywac). MOje chlopaka 'sponsorowali' moi dziadkowie, wiec to nie musi byc Twoja rodzina, moga byc obcy ludzie. Jesli wszystko jest ok to nie ma mozliwosci zebys wizy studenckiej nie dostal. Na wizie studenckiej sa ogromne znizki jesli chodzi o studia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gduska jest mozlwosc ze mozna takiej wizy nie otrzymac i nawet mamy tutaj taki przypadek

jak zla szkola,sposonor ktory ma za male dochody,wiza studencka sluzy do pobytu dluzszego-pracy nielegalnej

On sam nie ma kasy wystarczajacej na pobyt-nauke

Nie kazdy ma dziadkow co maja odpowiedni dochod i chca do tego podpisac papiery-formulrze ;)

tak nalezy sie pytac,prosic ,nalezy tez miec swiadomosc ze bywa z tym roznie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma jakas tam rodzine ktora moze poprosic, wystarczy ze podpisze malzenstwo tam pracujace i bedzie ok, choc moi dziadkowie obydwoje nie pracowali, sponsorowali w trakcie trzech swoich synow z rodzinami to mimo tego K. dostal wize, od razu tam poszedl do pracy a na popoludnia chodzil do szkoly. Wiadomo, ze trzeba wybrac renomowana uczelnie, on wybral JJ w NY, policyjne wlasnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy moze prosci ,,a teraz co bedzie to zobaczy ;)

Mowisz ze wystarczy ,juz byla tutaj osoba co miala min na sponsorowaniu-nauke i dostala odmowe,za to wlasnie,nie wystarczajace srodki na utrzymanie i nauke.

Inna tez sprawa,nie kazdy znajdzie prace,podejmie kazda prace i bedzie go stac na oplate za nauke.Nie kazdy jest taki sam i bedzie miec tak samo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...