Skocz do zawartości

Praktyka/staż (Darmowy) Bez Ead?


spicyvanilla

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem w USA od prawie 3 m-cy, przyleciałam na wizie K1, wzięłam ślub, niecały miesiąc temu wysłałam papiery o AOS+EAD+AP. JAK DOBRZE PÓJDZIE to dostanę EAD za 2 miesiące. Nie ukrywam, iż "siedzenie w domu" bez pracy zaczyna mnie frustrować. Czy w oczekiwaniu na EAD można coś robić LEGALNIE, np. pójść na bezpłatne praktyki, staż itp? (jestem architektem)

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja może spróbuje. Praca za darmo to w z punktu widzenia immigration też praca i wymaga pozwolenia na pracę. Np. na OPT nie można podjąć zatrudnienia zanim fizycznie karta nie znajdzie się w ręku odbiorcy, nawet jeśli data rozpoczęcia na karcie jest wsteczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Nie wiem czy to dobry pomysl i czy sie spodoba, ale mozesz sprobowac zaczac rozgladac sie za praca i rozsylac swoje CV. Procesy rekrutacyjne zazwyczaj troche trwaja (no chyba, ze potrzebuja kogos natychmiast), wiec zanim sie do Ciebie odezwa, zanim pojdziesz na rozmowe to juz jakis czas minie, a na rozmowie zawsze mozesz powiedziec, ze bedziesz dostepny od konca stycznia czy cos. Jest jednak taki szkopul, ze ogloszenia o prace maja te klauzule odnosnie kandydata "Musi miec pozwolenie na prace w USA", takze jesli nie masz EAD a napiszesz, ze masz to sklamiesz, a jak nie zaznaczysz, ze masz, to w ogole nie wezma Cie pod uwage, ha ha ha ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...