Skocz do zawartości

Wyjazd Za Ponad Pół Roku


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam w planach wyjazd do USA, do mojego wujka, który posiada obywatelstwo na wakacje w następnym roku (tj. 2014). Planuję pobyt od końca czerwca (początku lipca), do połowy września z powodu, iż jestem jeszcze studentem. Pytanie teraz, czy nie ma problemu, że wyjazd byłby za ponad pół roku, ponieważ chciałbym załatwić wszystkie formalności z wizą przed końcem tego roku. Jak to wygląda odnoście wizy turystycznej, czy jest jakiś maksymalny okres, w którym ona obowiązuje?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że wcześnie starasz się o wizę nie powinno mieć wpływu na decyzję, ale musisz mieć jakiś plan wyjazdu w miarę konkretny, żeby coś przedstawić w ambasadzie. A wiadomo, im wcześniej tym mniej szczegółów wiadomo.

Wiza (to co masz wklejone do paszportu) najczęściej jest ważna 10 lat, ale może być wydana na krócej jak są powody. Na dłużej chyba nie. Pozwolenie na pobyt (które uzyskuje się w czasie przekraczania granicy) może być na dokładnie tyle dni, ile planujesz być w USA, ale często jest wystawiane na 6 miesięcy od daty wjazdu. Przynajmniej kiedyś tak było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...