Skocz do zawartości

Przeprowadzka Do Denver?


Dudda

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Aktualnie mieszkam z Żoną w Anaheim, CA jednak chcemy się przeprowadzić.

I tak zdecydowaliśmy, że może Denver, CO bedzie dobrym miejscem na rozpoczęcie nowej przygody.

Będziemy chcieli wyruszyć w ostatni weekend listopada - autem ok. 1000 mil

Aktualnie szukam tam pracy i mieszkania.

Na craigslist większość ogłoszeń jest wrzucana przez firmy, czy to normalne?

Jak najlepiej wynająć mieszkanie, małe studio, w jakiej okolicy?

Nie mamy dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 125
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

A czy byliscie w Denver? Ja bym nie radzila przyjezdzac tu na slepo bo moze byc tu trudniej znalezdz prace niz przypuszczacie. To jest maly stan, w porownaniu do Kaliforni malo tu ludzi i mniej mozliwosci niz w CA. Pensje tez sa przynajmniej 20-25% nizsze niz w CA, a ceny domow w samym Denver sa dosyc wysokie jak na tutejsze pensje. Ja bym radzila nie pakowac sie przed zdobycia tu pracy.

Jak dasz znac czy chcecie mieszkac w Denver, w centrum, dalej, lub na suburbii, to dam ci pare okolic. Ceny beda sie sporo roznic - sam Denver jest sporo drozszy od suburbs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, będziemy się przeprowadzać. Wyjazd w poniedziałek.

Do niedzieli 1 grudnia mamy gdzie mieszkać.

Co do CA to mam nadzieje, ze mieszkałas tam i wiesz o czym mówisz.

Bo ja przez 2,5 miesiąca znienawidzilem ten stan.

Prace praktycznie mam, nawet dwie. Kwestia dogadania szczegółów.

A jeśli chcesz znaleźć prace w CA bez znajomosci to możesz zapomnieć wiec rynek pracy praktycznie tam nie istnieje.

Przeszukiwalem już craigslist ale jak na razie nic godnego uwagi.

Na razie będziemy mieszkali w dowtown z ludźmi z Airbnb.

W taki sposób wynajmowalismy tutaj pokój.

Powiedz mi jak się dojeżdża do miasta, jaka jest teraz pogoda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkalam w CA przez 17 lat! :)

Pogoda teraz -- snieg i bardzo zimno - wczoraj w ciagu dnia minus 8 C. ALE TO BARDZO NIETYPOWE. Zimy sa tu lzejsze niz w Polsce, i jest prawie zawsze duzo slonca. W poniedzialek ma byc slocnie i 8-9 stopni C.

Do downtown jezeli przyjezdzasz z zachodu to bedziesz jechal I-70 i skrecasz w prawo (jadac na wschod) albo na East 6th Avenue, albo Colfax, potem w lewo do Speer i na prawo do centrum. Jezeli przyjezdzasz z polnocy jadac I-25 to najlatwiej jest zjechac na Speer (na wschod.)

Jezeli chcecie znalezc mieszkanie okolo centrum, to najleprze dzielnice beda Capitol Hill, Cheeseman Park, Highlands.

Zycze dobrej podrozy - zatrzymajcie sie gdzies po drodze bo warto - i szybkiego zaaklimatyzowania sie w Denver.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 lat?! Uff to bardzo dużo, wróciła byś tutaj?

Do Naszego tymczasowego lokum najlepiej będzie jechać przez 6th Av.

Po drodze zatrzymamy się prawdopodobnie tylko w Las Vegas, bo przez święto będziemy mieli mniej czasu na znalezienie mieszkania od grudnia.

Znasz może jakieś strony www poza craigslist lub lokalne gazety w których można znaleźć ciekawe oferty mieszkań?

Co myślisz na temat mieszkania w okolicy Aurora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie znam innych miejsc na szukania mieszkania, sorry.

Niektore czesci Aurora sa.... nieciekawe, wiec trzeba sie rozeznac na miejscu. Pozatym to zwyczajna suburbia jak wiele w CA.

Tak, wrocilabym do CA, nawet to planujemy "na stare lata," tylko nie do LA ale do rejonu San Francisco-Berkeley-Oakland.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dojechaliśmy!

Mieszkamy chwilowo na 26th Ave i szukamy mieszkania lub pokoju do wynajęcia.

Jechaliśmy prawie 20 godzin z przerwą na 2-3h drzemkę.

Widoki niesamowite, piękne góry od Arizony po Colorado!

Nowe auto wytrzymało próbę drogi:-)

Znacie może jakiegoś dobrego mechanika do którego można się udać "po wszystko"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkanie wynajeliśmy wczoraj na 6 m-cy w Englewood.

Bardzo spokojna dzielnica, pokój z sypialnią. Wszystko wyposażone (pralka, suszarka, mikrofala, odkurzacz, dwie sofy, queen bed, mnóstwo szafek i komód, kuchnia z naczyniami, wszędzie duże lustra...:-)) - $900

Teraz tylko znaleźć pracę i na spokojnie sobie wszystko poukładać (może tutaj zostaniemy dłużej...).

W poniedziałek jedziemy do Sociala i staramy się o następny Food Stamp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jesteśmy już tutaj dwa tygodnie.

Moja małżonka znalazła pracę w biurze jako Asystent Administracyjny, będzie jej ciepło i nauczy się jak tutaj się pracuje w biurze.

Ja nadal szukam, ale już teraz mogę powiedzieć, że Colorado jest o wiele przyjaźniejsze dla Nas niż CA.

Auto przetrwało pierwsze mrozy, na szczęście mamy dla niego daszek przed mieszkaniem więc nie trzeba odśnieżać:-)

Okazało się również, że możemy korzystać z naszego Food Stampa zdobytego w CA do końca roku, jakby nie było $350 na jedzenie już odchodzi.

Jutro pojedziemy do urzędu zgłosić przeprowadzkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...