Skocz do zawartości

Przeprowadzka Do Denver?


Dudda

Rekomendowane odpowiedzi

Czekam na update! :lol:
Czytam was i myślę, ciekaw jestem jak będzie wyglądać mój "start", jeśli oczywiście nas wylosują!

Nie mówię hop przed skokiem, ale dobrze jest poczytać takie historie i później być przygotowanym na "kłody pod nogi".

Widzę, że z każdą aktualizacją masz już coraz to lepsze wieści i coraz to pewniej piszesz - super! B)
3mam za was kciuki i powodzenia!
Pozdrawiam! ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 125
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Dziękuje za dobre słowo.

Staram sie coś pisać jak tylko mam o czym.

Także moja małżonka miała egzamin na prawko w ten piątek w DMV na Mississippi.

Przed tym jeździła praktycznie codziennie po pracy, wiec trening był.

Egzaminatorka była wyluzowana (koszulka Broncos, rozmowy o paznokciach:-).

Vika popełniła kilka prostych błędów,ale nie na tyle, żeby nie zdać!

Wiec jest świeżo upieczonym kierowca! W końcu:-)

Praca w FedEx okazuje sie nie tym o czym mówili na rozmowach.

Zamiast 3 miesięcznego treningu - dwa tygodnie i ciagle ciśnienie, żeby robić wszystko szybciej!

Nie maja tam prawa usiąść nawet na chwilkę, a przecież operują maszyny przy których spędzasz większość czasu... Także szukamy czegoś innego dla niej:-)

A propo nowej pracy w tenże sam piątek ja miałem rozmowę o prace w SDL:

https://sdl.tms.hrdepartment.com/jobs/1878/Linguistic-Software-Tester-Multiple-LanguagesUSA-Superior-Colorado?lcid=en-UK

Wszystko super, ale oni potrzebują kogoś na bazie projektu, a na ta chwile nic nie maja.

Jeśli twój polski jest w dobrej kondycji i lubisz bawić sie nowym technologiami może to jest dla ciebie.

Nie maja projektów zdalnych, wiec jak decydujesz sie dla nich pracować to najlepiej jak masz pary time albo nie pracujesz w ogóle. Ja musiałem zrezygnować, ze względu na to, ze potrzebuje mieć dochód na bierząco...

Ostatnio interesowalismy sie zakupem nowego auta, bo nasze już młodsze nie będzie i zaczyna sie psuć.

„dzięki” gradowi, który miał miejsce w Englewood na Arapahoe sprzedają nowe auta (poobijana blacha) z dużymi rabatami tzw. „hail sale”.

Niestety na razie nie mamy szczęścia do dilera, który dałby nam dobre warunki zakupu bo jesteśmy jeszcze za nowi z moim Credit scorem. Ale zobaczymy, może KIA wymyśli coś dla nas:-)

Dostałem już pierwszy telefon na temat pracy z WA od FedEx-u :-)

Nadal myślimy, teraz już coraz poważniej o przeprowadzce do Seattle!

Nic jeszcze nie mamy zaplanowane, bo chcemy przedłużyć wynajem tutaj o 2 miesiące, żeby pojechać już tam w nowym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Update:

Wczoraj podjęliśmy decyzje o przeprowadzce do...Seattle lub Portland:-)

Vika wczoraj złożyła list rezygnacyjny i teraz próbują jej załatwić prace w oddziale FedEx w Kent,WA.

Ja dzisiaj sie "zwolniłem", ale prawdopodobnie będę nadal pracował dla tej firmy zdalnie (raporty i specjalne projekty). Mój szef bardzo sie stara, żebym nadal dla niego pracował, nawet z Seattle:-)

Oczywiście nie mamy mieszkania, ani zielonego pojęcia o mieście:-)

Ale jak zwykle będziemy robili co w naszej mocy, żeby sobie tam poradzić od pierwszego dnia.

Z tego co zauważyliśmy do tej pory wszystkie agencje chcą "proof Of income" i Credit przed wynajęciem mieszkania... Szalenstwo!

I tutaj pojawia sie Portland:-) Jak nic nie znajdziemy tam w kilka dni to pojedziemy do Oregonu i tam spróbujemy.

Jeśli mieszkacie, znacie kogoś życzliwego w Seattle bardzo chętnie skorzystamy z gościny, bo na ta chwile to będziemy wynajmowali AirBnb co za każdym razem dało nam poznać ludzi i pomogło w ogarnięciu miasta w pierwsze dni.

Tydzień temu kupiłem nowe auto Honda Accord 2015 za $19K.

Przez grad dostałem rabat $8K.

Musiałem przejść proces sprawdzenia Credit score i ogólnego wypełniania formularzy, żeby moc w ogóle z nimi rozmawiać.

Zapłacilem $2K z dołu i jeszcze muszę zapłacić podatek ok. $1500 plus rejestracja w DMV.

Teraz trzeba sprzedać stara Altime i jesteśmy gotowi do drogi:-)

Będziemy prawdopodobnie jechali przez I-90 bo przez Missoula i Spokane, bo droga jest przyjemniejsza i nie ma tak "ostrej" zimowej pogody.

Prawdopodobnie zatrzymamy sie w Spokane lub Missouli na jedna noc, żeby nie przesadzać z jazda w nocy.

Chociaż Vika ma już prawko i może prowadzić:-) Jeszcze zobaczymy.

Mieszkanie zdajemy 30-go Listopada i pewnie tego samego dnia wyruszamy, lub w następny dzień.

Ja nie będę tęsknił za Colorado:-) Vika pewnie tez nie:-)

Adres w stanie Waszyngton prawdopodobnie załatwię jutro.

Pojadę do UPS i wynajmę skrzynkę pocztowa z realnym adresem ulicy.

Już raz tak robiłem z Polski:-)

Wynająłem skrzynkę w Californi, której nigdy nie uzywałem, nawet nie pojechałem jej obejrzeć:-)

Jeśli macie jakieś "cynki" na temat mieszkań, okolicy i tym podobnych to proszę dajcie znać.

Nawet podam swoj numer telefonu jeśli ktoś chce pogadać i nazwać mnie wariatem:-)

Tylko nie dzwonić z Polski!:-) 3108010374

Nie wiem co mam jeszcze napisać, bo na razie jesteśmy w trakcie ogarniania wszystkiego.

Najważniejsze to sprzedać stare auto i załatwić formalności z nowym.

Może uda mi sie przetransferować "tytuł" auta bezpośrednio do Seattle, ale to jeszcze muszę do DMV pojechać, bo przez telefon to nie można sie z nimi dogadać.

Pozdrowienia z zamarzniętego CO!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życzę również powodzenia. A widać że umiecie podejmować decyzje i sobie fajnie radzicie. I bardzo dziękuję za kolejny update! Pisałem w innym wątku że brak jest takich relacji. Ludzie przed wyjazdem często snują na forum jakieś kosmiczne plany o swoich możliwościach w "poszukiwanych zawodach" itp a później cisza. Dla przyszłych wyjeżdżających żadna pomoc. A to co wy robicie jest na wagę złota. Ktoś kto jest już 3-6 i więcej mc może porównać, czy to tylko ja mam takie problemy czy to tak jest u większości. Jeszcze raz dzięki i gratulacje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybka aktualizacja:

Sprzedaliśmy dzisiaj auto!

$4000 - cena za jaka kupiliśmy $3800 po około 5000 przejechanych mil.

Także opłaca sie kupić auto w Kalafiornii i sprzedać w innym stanie.

Załatwiliśmy także adres w UPS w Seattle.

Potrzeba wypełnić dwa formularze, potwierdzenie metody platosci oraz kserokopie dwóch ID's ze zdjęciami.

Koszt średniej wielkości skrzynki to $89 za trzy miesiące.

Zadzwonili do mnie także z Hondy dzisiaj:-)

Okazało sie, ze inny bank chce sfinansować moja pożyczkę i dają o polowe niższe oprocentowanie!

Wiec $50 mniej miesięcznie za auto!:-)

To był dooobry dzień:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...