Skocz do zawartości

W&t Zwiedzanie W Październiku


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Planuję jechać na nadchodzący W&T z fundacji CIEE której w warunkach jest napisane, że uczestnik powinien wrócić do Polski nie później niż 1.10.2014 jeżeli nie chce złamać zasad programu. Posiadam wizę turystyczną, czy jestem w stanie zostać w październiku nie łamiąc zasad programu?

Ps.

Słyszałem, że połączenie wizy turystycznej, J-1 oraz wyjazdu do Kanady i powrotu istnieje możliwość pozostania w październiku w USA nie łamiąc zasad. Nie do końca zrozumiałem jak to zrobić, jakby ktoś wiedział coś na ten temat, będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naturalnie, jednak wizę b-2 już posiadam natomiast j-1 dopiero otrzymam, wówczas obie wizy pozwalają mi byc na terenie stanów od początku Lipca do końca Października (wjadę na teren stanów na wizie J-1 gdyż będę tam pracować 3 miesiące). Jedyne co mnie ogranicza to umowa którą podpisuje z fundacją CIEE na której widnieje napis, że mogę być w USA tylko do 1 Października (mimo, iż wiza mi pozwala legalnie przebywać). Pytanie czy mogą wyjechać przed pierwszym do kanady na np. 1 dzień i wrócić do usa już na wizie turystycznej aby zostać cały Październik a przy tym nie łamać zasad programu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, rozumiem, ale czy mogę ominąć nakaz wyjazdu ze stanów do 1.10 poprzez wyjazd z tych stanów do kanady i z kanady znowu do usa już na innym typie wizy, już nie wchodząc do usa na wizie J-1 tylko turystycznej, czy takie podejście wobec fundacji np. CIEE jest dopuszczalne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...