Skocz do zawartości

Prośba O Pomoc W Znalezieniu Sposobu Na Pewny 6 Miesięczny Pobyt W Usa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Sprawa wygląda następująco:

26 lat, posiadam wizę turystyczna na 10 lat.

Jestem absolwentem Uniwersytetu Przyrodniczego na wydziale Biologii i Hodowli Zwierząt w zakładzie Hodowli koni i jeździectwa. Uzyskałem tytuł mgr inż.

Dokładniej specjalizuję się w jeździe westernowej i jestem instruktorem jazdy konnej w tym stylu.

aktualnie nie jestem zatrudniony. Staram się o pracę w dwóch stadninach, ale chce podnieść jeszcze swoje kwalifikacje w stanach.

Już kilka lat zajmuję się treninigem koni i przygotowaniem ich do dyscypliny reining

Z początkiem przyszłego roku chcę polecieć do Kanady gdzie od 4 lat mieszka moja mama i zostać u niej na 5-6 miesięcy, a po tym czasie chciałbym polecieć do Teksasu na chociaż 6 miesięcy. Zależy mi na długości pobytu w Teksasie ponieważ chciałbym wystartować w bardzo poważnych zawodach w Oklahoma City, które odbywają się na przełomie listopada i grudnia. im więcej czasu spędzę w USA tym lepiej będę się mógł do tego przygotować.

Studia ukończyłem w zeszłym roku i zaraz po zakończeniu studiów poleciałem na 3 miesiące do Teksasu do zaprzyjaźnionego trenera w celu zdobycia doświadczenia w technikach treningiu koni, znajomości i pozwiedzania. I w to samo miejsce chcę polecieć ponownie.

Moje pytanie brzmi czy mam szanse starać się o inna wizę niż turystyczna żeby wykonać swój plan?

Czy mógłby ktoś zasugerować jak zwiększyć swoje szanse na 6 miesięczny pobyt na wizie turystycznej? Jakieś zaproszenia, lub jakieś inne oficjalne dokumenty, może jakies pismo od oficjalnego patronata dyscypliny, która uprawiam ( organizacja jest amerykańska, nie ma ona oficjalnej fili w Polsce jeszcze)

Poprzednim razem urzędnik w Chicago dał mi 4 miesiące możliwości pobytu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Sprawa wygląda następująco:

26 lat, posiadam wizę turystyczna na 10 lat.

Jestem absolwentem Uniwersytetu Przyrodniczego na wydziale Biologii i Hodowli Zwierząt w zakładzie Hodowli koni i jeździectwa. Uzyskałem tytuł mgr inż.

Dokładniej specjalizuję się w jeździe westernowej i jestem instruktorem jazdy konnej w tym stylu.

aktualnie nie jestem zatrudniony. Staram się o pracę w dwóch stadnina

Trochę nie na temat ale pierwszy raz spotkałem się z instruktorem który mówi o "stadninach" bo zwykle to są stajnie..... Stadniny to ośrodki zajmujące się hodowlą lub reprodukcją koni......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie na temat ale pierwszy raz spotkałem się z instruktorem który mówi o "stadninach" bo zwykle to są stajnie..... Stadniny to ośrodki zajmujące się hodowlą lub reprodukcją koni......

Rozumiem, że jest to istotniejsza kwestia do roztrząsania... i pan teraz będzie też nie na temat pisał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...