Skocz do zawartości

Wielkie Plany Małżeństwa


Loocker

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem tutaj nowy, interesuję się Stanami od małego, nigdy nie chciałem zostawać w Polsce, zawsze chciałem gdzieś wyjechać.

Jestem w szczęśliwym związku z moją żoną (24 lata, ja mam 25). Ja jestem po Technikum Informatycznym, mam zdaną maturę i egzamin zawodowy, żona jest po technikum gastronomicznym, także ma zdaną maturę i egzamin.

Uzbieraliśmy razem 13.000 zł co daję nam +/- 4.000$. Ta kwota może wzrastać, bo zanim załatwimy wizy itp. to minie kupa czasu, więc tak myślę że byśmy byli w stanie dozbierać do 5.000$. Czy ta kwota wystarczy na przeżycie pierwszego miesiąca w USA? Z żoną nie możemy się zdecydować gdzie byśmy wyjechali, podam Wam parę Stanów i miast i jeżeli możecie to wybierzcie najlepsze dla nas miejsce, najlepiej żeby było w miarę dużo polaków, ceny mieszkań tanie itp.

Floryda

-Miami

-Orlando

California

-LA

-San diego

Nevada

-Elko

-Remo

Utah

-Salt Lake City

Niechcę mieszkać w NY, Washingtonie itp. Wolę bardziej na ''dole''.

Z których tych miejsc najlepiej by się nam żyło, a może macie jakieś inne propozycję?

Ciężko jest znaleźć pracę po mojej szkole w branży IT??

Wiem, że są to plany które możemy zrealizować dopiero za 2/3 lata nie mniej. Ale jednak chciałbym mieszkać w USA, pracować tam itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Mieszkam w San Diego i ofert prac dla informatykow jest masa. Sam studiuje inzynierie komputerowa bo ta branza ma teraz duze wziecie. popatrz indeed.com, monster.com. Jak znasz sie na komputerach to z praca nie powinno byc problemu. Jedyne co to nie wiem jak patrza na doswiadczenie zdobyte po za USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, pracuję w zawodzie. Technik komputerowy w sądzie. Żona pracuje jako kucharz w restauracji.

Z językiem jest w miarę okej u mnie, u żony gorzej, zna bardzo dobrze niemiecki, angielski niezbyt. U mnie j. angielski jest okej, potrafię się dogadać itp.

Mam takie pytanie, bo w ogóle się nie orientuje jak się za to zabrać.

Na początku trzeba załatwić wizę itp. Ale co po tym?

Domu do wynajęcia szukać tutaj w Polsce czy na ok. miesiąc mieszkać w hotelu i dopiero w Stanach szukać domu?

barbek82, jak tam z płacami? Ile taki informatyk może zarobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, pracuję w zawodzie. Technik komputerowy w sądzie. Żona pracuje jako kucharz w restauracji.

Z językiem jest w miarę okej u mnie, u żony gorzej, zna bardzo dobrze niemiecki, angielski niezbyt. U mnie j. angielski jest okej, potrafię się dogadać itp.

Mam takie pytanie, bo w ogóle się nie orientuje jak się za to zabrać.

Na początku trzeba załatwić wizę itp. Ale co po tym?

Domu do wynajęcia szukać tutaj w Polsce czy na ok. miesiąc mieszkać w hotelu i dopiero w Stanach szukać domu?

barbek82, jak tam z płacami? Ile taki informatyk może zarobić?

Widzisz - pytania wyzej winikaja z tego ze zupelnie nie zdajesz sobie sprawy ze nie mozesz sobie ot tak wyjechac lub "zalatwic wizy". To zalatwienie wizy to podstawowy problem przy ktorym cala reszta Twoich wypisanych problemow jest nieistotna.

Jedyne powszechnie dostepne drogi imigracji to przez rodzine (malzenstwo z obywatelem np.), sponsorowanie przez pracodawce (nie kwalifikujesz sie) lub loterie wizowa.

Zastanowiles sie z 2 sekundy dlaczego pol kuli ziemskiej nie siedzi w US ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

loteria wizowa-na tego roczną sie spozniliscie juz, moze bedzie w przyszlym roku - pilnuj informacji kolo września/pazdziernika.

jesli nie kwalifikujesz sie na pracownicza tak jak wspomniał kzielu, to zadnej innej opcji obecnie nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę Cię zniechęcać, ale mi zajęło 15 lat aby ziścić moje marzenia o wyjeździe do US. Udało mi się wylosować w loterii już za pierwszym razem, miałem szczęście. Niektórzy próbuję od wielu lat i nic.

Najpierw zacznij od lektury http://travel.state.gov/pdf/DV_2015_Instructions_Polish.pdf

Potem poczytaj forum: http://forum.usa.info.pl/topic/22219-dv-2014-co-po-1-maja-2013-pytania-i-odpowiedzi/?p=178426

albo z poprzedniej edycji: http://forum.usa.info.pl/topic/20393-dv-2013-co-po-1-maja-2012pytaniaodpowiedzi/?p=146487

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że wizę ciężko jest dostać. Ale jednak jakby mi się udało?

Słyszałem własnie coś o tej loterii, możesz mi przybliżyć o co chodzi ? :)

To są takie plany na przyszłość, jakby udało nam się zdobyć wizę :)

Stary - serio - zrob troche rozeznania po nie do konca zdajesz sobie sprawe o czym piszesz. Wizy pracownicze to dosc szerokie zagadnienie i pomijajac juz fakt ze ze swoim wyksztalceniem sie nie kwalifikujesz, sa one ograniczone czasowo - po jakims czasie sie wraca z nich do domu. Wizy imigracyjna to jeszcze zupelnie inna bajka i w kontekscie tego co napisales wyzej nie ma sensu w ogole tego wspominac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...