Skocz do zawartości

Adopcja W Usa Przez Rezydenta/obywatela - Jakie Warunki Trzeba Spełniać?


expresja

Rekomendowane odpowiedzi

Przede wszystkim witam wszystkich serdecznie, bo to mój pierwszy post na forum. :)
W żadnym innym miejscu nie znalazłam tak wielu jasnych i przydatnych informacji, jak tutaj, mimo że podczytuję Was zaledwie od 3 dni.

Interesuję się wyjazdem legalnym do Stanów. Biorę pod uwagę 3 drogi:

1a. otrzymanie wizy sponsorowanej przez rodzinę F2B przez mojego partnera, obecnie po wpisaniu receipt number status to post decision activity (nie wiem, czy jest to jednoznaczne z wysłaniem już NoA2? muszę zasięgnąć info u źródła - rodziny w USA);

1b. jak wyżej, ale z przyśpieszeniem o rok czasu oczekiwania wskutek zmiany F2B na F2A - ojciec partnera za kilka miesięcy będzie mógł ubiegać się o obywatelstwo;

2. szczęśliwy traf w loterii B) - oboje bierzemy udział w loterii już po raz trzeci;

3. wyjazd na wizie turystycznej i zamiana na studencką - na tę opcję naciska rodzina, bo chcą nas na miejscu jak najszybciej, jednak nie jestem pewna, czy to dobry pomysł...

Mam prawie 27 lat, partner 32 lata, więc czas oczekiwania ma dla nas ogromne znaczenie. Kurczy nam się czas na założenie rodziny. :unsure: Poszukuję więc wszelkich informacji, które pozwolą mi na spokojny sen. Nie chcę obudzić się za kilka (-naście?) lat na tej ziemii obiecanej ze świadomością, że już za późno na własne dziecko, a inne opcje są dla nas zamknięte ze względu na procedury... :(

W Polsce, żeby adoptować dziecko trzeba być małżeństwem z 5-letnim stażem (lub 3-letnim przy udokumentowanej niepłodności), a jak wygląda ta kwestia w USA? Biorąc pod uwagę biuletyn, opcja wizy rodzinnej dla mojej lepszej połowy to kwestia 5-6 lat jeszcze. Do tego trzeba doliczyć jeszcze czas na ściągnięcie tam mnie, zaaklimatyzowanie się, zarobienie na ubezpieczenie, ciążę i dziecko, więc po prostu możemy nie zdążyć z własnym potomstwem... :( A jeśli do tego dochodziłoby 5 lat stażu małżeńskiego koniecznego do adopcji w USA, to skończyłoby się na mojej 40-tce i jego 45-tce. W takim wieku to dziadkami moglibyśmy już być...

Dodam jeszcze, że taką informację na polskich stronach znalazłam (adopcja zagraniczna polskiego dziecka):
Stany Zjednoczone wymagają, aby osoba adoptująca dziecko z innego kraju, w tym z Polski posiadała obywatelstwo amerykańskie. Adopcja przez osobę samotną jest możliwa tylko wtedy jeśli ma ona co najmniej 25 lat. W przypadku przysposobienia dziecka przez małżeństwo obydwoje małżonkowie muszą wyrazić zgodę na adopcję. Jeden z małżonków musi być obywatelem amerykańskim, a drugi, jeśli nie ma obywatelstwa amerykańskiego, musi posiadać uregulowany status imigracyjny. Różnica wieku między adoptowanym dzieckiem, a rodzicem, nie powinna przekraczać 40 lat.

Jak spełnimy pierwszy podkreślony wymóg, to automatycznie nie spełnimy drugiego. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linka. :)
Jak tak sobie liczę te lata, które jeszcze zostały, to mi witki opadają. :(
Jeśli dobrze rozumiem "moc biuletynu wizowego", to nawet, jeśli pierwsze etapy procedury F2B (do otrzymania NoA2) przejdziemy w tym roku, czyli w ciągu "zaledwie" 2,5 lat, to i tak w biuletynie pozostało 5 lat do naszej priority date (marzec 2011).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...