Skocz do zawartości

Ślub Z Obywatelem Ameryki (Weteranem) - Waiver


Rekomendowane odpowiedzi

Mozna sprobowac zaangazowac senatorow/kongresmenow ale... to raczej nic nie da,

Ambasada jedynie go poinformuje ze macie prawo do waivera.

Tak samo przy AP- kongresmen tez nic nie pomoze..

Do autorki- ... co mialas wbite w I-94? w tym bialym swistku w paszporcie?

Nie wiem czy to o to chodzi, ale na tej białej karteczce mam pieczątkę na której jest wpisane: class J1 i until D/S, natomiast jak wyjezdzałam musiałam wyrobic paszport tymaczasowy, bo ten stracił waznosć, wiec tego nie pokazywałam.

Ok. Nie wiemy co bylo wpisane w I-94. Dziewczyna dostala denial.

Jesli bylo wpisane "D/S"- denial byl bezpodstawny. Co wtedy- odwolanie?

Jesli byla wpisana data- no to klops- jedynie waiver.

na bialej karteczce mam D/S co to znaczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Nie wiem, nie jestem pewna i nie chce Ci mieszac. Ale wydaje mi sie ze albo dostalas denial bo nie oddalas I-94 (ten D/S ci ratowal tylek. Jak jzu pisalam- zobacz temat wklejony przez Sly).

Albo dlatego ze opuscilas program.

A w ogole na jakiej podstawie dostalas denial? dostalas swistek pewnie, na jakiej podstawie jestes inadmissible?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, nie jestem pewna i nie chce Ci mieszac. Ale wydaje mi sie ze albo dostalas denial bo nie oddalas I-94 (ten D/S ci ratowal tylek. Jak jzu pisalam- zobacz temat wklejony przez Sly).

Albo dlatego ze opuscilas program.

A w ogole na jakiej podstawie dostalas denial? dostalas swistek pewnie, na jakiej podstawie jestes inadmissible?

konsul powiedziała tylko tyle, ż nie może mi dac wizy, poniewaz w stanach byłam nielegalnie, ale jako ze jestem żona obywatela mam prawo do waiver.

konsul powiedziała tylko tyle, ż nie może mi dac wizy, poniewaz w stanach byłam nielegalnie, ale jako ze jestem żona obywatela mam prawo do waiver.

czytałam tez temat o którym piszesz, ale wynikałoby z postów Kariny, że nie powinnam dostac waiver, a dostałam i teraz pytanie dlaczego? Pewnie, jak wspomniałaś, bo opusciłam program i niepoinformowałam agencji, albo po prostu Pani konsul nie zna takiego prawa, że jak wjezdzam na J-1 i mam wbite D/S to nie obowiązuje mnie ban.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O odmowie wizy zadecydowali juz zanim w ogole sie pojawilas w ambsasadzie, tak btw.

Eh no nic. Mam nadzieje ze ktos kto sie zna na kruczkach sie wypowie. Moze Pani Karina wpadnie :)

Ja konsultowalam z kilkoma prawnikami, w tym rowniez specjalizujacym sie waiverami, i zostalo mi powiedziane, co zreszta sama juz wygrzebalam w necie, ze posiadajac wbite D/S w I-94 nie zapalam ani jednego dnia tzw unlawful presence, czyli nie klikl mi ban przy wyjezdzie ze Stanow. To tak w wielkim skrocie.

Jestem bardzo ciekawa co na to experci tutaj powiedza... z jakiegos powodu załapałas bana przy wyjezdzie.

(moze ICE cie juz mialo na celowniku, tzw "finding of status violatioin" załaczaja/trigerują:P bana )

Troche teraz peniam. Pani Kariiiiiiiiinkoooooo!! Hilfe! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konsul powiedziała tylko tyle, ż nie może mi dac wizy, poniewaz w stanach byłam nielegalnie, ale jako ze jestem żona obywatela mam prawo do waiver.

czytałam tez temat o którym piszesz, ale wynikałoby z postów Kariny, że nie powinnam dostac waiver, a dostałam i teraz pytanie dlaczego? Pewnie, jak wspomniałaś, bo opusciłam program i niepoinformowałam agencji, albo po prostu Pani konsul nie zna takiego prawa, że jak wjezdzam na J-1 i mam wbite D/S to nie obowiązuje mnie ban.

Nie wiem, ja jedynie moge zgadywac tutaj, az na tyle sie nie znam i nie chce Ci mieszac. Tak czy siak skontaktowac sie musicie z JAG.

Z calego serca zycze powodzenia i informuj nas co i jak, ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...