Skocz do zawartości

Wyjazd Na Florydę Ok. 10 Dni - Pytania


Cromiell

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar wybrać się turystycznie ze znajomymi na Florydę, a konkretnie Miami. Zakładam, że teoretycznie z wizami nie będzie problemu. Mam pytanie co do terminów jakie powinienem wziąć pod uwagę i kosztów. Mianowicie kiedy u nas jest zima to tam sezon kwitnie, więc pewnie ciężko o dobry stosunek ceny do jakości i ogólne znalezienie sensownego noclegu. Czy zatem lepiej byłoby jechać w styczniu/lutym, czy może lipiec/sierpień/wrzesień?

Po drugie, koszt pobytu. Nie wliczam tutaj wizy/biletów na samolot. Chodzi mi o 10 dniowy pobyt w Miami z noclegiem w granicy 2km do plaży max + wyżywienie na mieście + pieniążki na atrakcje/zakupy. Wiadomo - dokładnie się nie powie, ale orientacyjnie ile te 10 dni mogłoby kosztować per osoba. Nie przewiduję jakichś mega szaleństw, więc raczej wyjazd nastawiony na wypoczynek, zwiedzanie miasta i leżakowanie pod palmami.

Dzięki za porady i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Miami byłem na początku grudnia i szlo mi około $180 z noclegiem i samochodem dziennie. Jak was jest więcej to więcej wejdzie osób do pokoju i wyjdzie taniej. Miejsca przy plaży wychodzą dwa razy drożej.

Mam wrażenie po tlumach turystów na lotnisku, że nie ma znaczenia kiedy jedziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem kilkakrotnie na Florydzie w lipcu i sierpniu.Musisz wiedzieć ,że w tych miesiącach jest bardzo gorąco, dla nie których nie do zniesienia .Zimą nie ma takich upałów ale za słoneczną letnią pogodę trzeba płacić niestety więcej.Amerykanie znudzeni zimową pogodą w innych stanach często chcąc odpocząć od zimna właśnie w styczniu czy lutym wypoczywają na Florydzie dlatego hotele są bardziej zapełnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Miami sezon jest całym rokiem. Jak wyżej wspomniano - lipiec, sierpień może być nie do wytrzymania jeśli ktoś nie lubi temperatur +30 z bardzo wysoką wilgotnością.

Co do kosztów - zależnie od osoby, $200-$350 dziennie spokojnie wystarczy.

Warto spojrzeć także na zachodnie wybrzeże Florydy - mniejszy tłok, mniej "plastiku" i ładniejsze plaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Ja również jestem zaintersowany tym tematem, a konkretnie co warto zwiedzić i co możecie polecić aby zobaczyć. Na Florydzie będę przebywał w połowie czerwca skąd przylecę z Polski. Znajomi kupili tam niedawno domek i jedziemy do nich na zaproszenie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze przybliz, gdzie konkretnie bedziesz stacjonowal, jak dlugo i co Cie najbardziej interesuje - bo dla jednych celem moga byc imprezy w Miami, a dla innych galerie sztuki albo parki narodowe :) To jest ogromny stan i ciezko polecic cokolwiek nie znajac preferencji turysty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

Wróciłem z Miami po 4 miesiącach pobytu (06-09.2013). Miesiące bardzo ciepłe i w ubiegłe lato rzeczywiście deszczowe. Wilgotność rzeczywiście dawała się we znaki, ale czego nie robi się dla Florydy i Miami.Co do zwiedzania to wszystko zależy od długości Twojego pobytu. Ja byłem tak długo a nie zwiedziłem wszystkiego i dlatego wrócę tam bo to piękny stan a Miami cudowne miasto (ale drogo). Nie przedłużając, jedno jest pewne. Numer jeden na liście do zwiedzenia to KEY WEST. Raj w raju. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...