Skocz do zawartości

Wiza Turystyczna A Paszport I Kilka Pytań.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W te wakacje (sierpień) mam zamiar wyjechać na jakieś 2 tygodnie w odwiedziny do przyjaciółki, o wize mam zamiar stawać w lutym, lecz mam pare pytań w tej sprawie. Mój paszport jest wazny do 23 grudnia 2014 roku, czy to nie stanowi problemu ? Bo czytałem że paszport musi być ważny pół roku ponad planowaną wizyte, czy w takim razie przed wyjazdem bede musiał ewentualnie wyrobić nowy paszport ? I jeszcze 1 pytanie w sprawie rozmowy z konsulem. Lepiej żeby jej rodzice wypisali mi zaproszenie, że jade w celach turystycznych do niej w odwiedziny (tutaj nie mam 100% pewności, ze owe zaproszenie mi wypiszą) czy lepiej argumentować wyjazd mówiąc, że jade z biura podróży, w celach rekreacyjnych, sponsorowanych przez ojca i z moich oszczedności, aby poszerzyć język i że np. lubie zwiedzać. (Byłem ze szkoły na wymianie uczniowskiej, z jezyka angielskiego, na co moge dostać dokument).
Z góry dziękuję za pomoc. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz juz teraz wyrobic sobie paszport bez ponoszenia dodatkowych kosztow.Nadal masz wazny paszport i do niego dostaniesz tez wize.

Jedynie na granicy pobyt Ci dadza do waznosci paszportu.

Co do przyjaciolki to bedzie widac ze lecisz do niej ,ze to tylko przyjaciolka :) sa tacy ze leca do narzeczonej-dziewczyny a mowia ze leca do kolezanki aby dostac wize :)

Nie musisz miec od niej zaproszenia ,tak samo z pobytem,masz byc pewnym tych 2 tyg.

Co do biura podrozy to musisz tez to pokazac ze lecisz z tego biura ze to nie jest jakis wybieg aby wize otrzymac .

Nie potrzebujesz zadnego dokumentu ze szkoly jezykowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym ze jak bym jechał z biura podróży to nie miał bym potwierdzenia bo bez sensu jest kupic bilet nie mając wizy... Z kolei mówisz ze nie potrzebuje zaproszenia ? A jak mógłbym udowodnić ze jade do tej przyjaciółki ? Lepiej mieć więcej z sobą dokumentów niż mniej chyba. Tak samo z tym potwierdzeniem ze byłem na wymianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedzi sie licza a nie stos dokumnetow

troche jestes na forum i czytasz jak jest prawda?

nawet jak ta przyjaciolka napisze w zaproszenie ze jest Twoja przyjaciolka to Ty musisz na rozmowie to pokazac :)

majac stos dokumentow to jak je pokazesz bez pytania

masz nie sciemniac,mowic jak jest i tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...