Skocz do zawartości

Inżynier W Usa?


adriano30

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

jestem nowym użytkownikiem forum, a zarejestrowałem się, ponieważ w tym roku prawdopodobnie wybiorę się do USA w celu Work and travel, ale to nieistotne. Przyznam, że od zawsze moim małym marzeniem było zamieszkać w tym kraju, a obecna sytuacja w Polsce przeraża mnie i chcę uciekać z mojego ojczystego kraju. Jednym z państw, nad jakim się zastanawiam to właśnie Stany i tutaj pytanie do Was moi drodzy użytkownicy: powiedzcie mi jak wyglądają perspektywy pracy jako inżynier elektroenergetyki (ogólnie branża Energetyka, Odnawialne Źródła Energii itd.). Czy orientujecie się jak wygląda kwestia zatrudnienia w tej branży dla zagranicznych inżynierów, od czego w ogóle zacząć poszukiwania i tym podobne?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 46
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Niezaleznie od tego czy masz 5 lat czy 3+2 to wedlug USCIS bedziesz mial tylko bachelor's. USCIS wymaga 4 letniego bachelor's. Co ciekawe polski 4-letni inzynier + 2 letni magister da tez tylko bachelor's.

Dosc istotna sprawa jesli starasz sie o GC w kategorii EB-2 gdzie praca wymaga minimum master's + 0 years of experience.

Oczywiscie lata szkoly i doswiadczenia mozesz wymieniac, zeby spelnic warunki, z tym ze doswiadczenie mozesz liczyc dopiero od momentu uzyskania bachelor's, czyli w tym wypadku bo obronie magistra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jednolitego magistra, ale chyba było 3.5+1.5 co i tak nie daje 4. Może głupie pytanie, ale tak z ciekawości, jak będą przeliczać polski magister inż (bez BS) + amerykański doktor? I jak będą przeliczać pracę podczas doktoratu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy od tego czy chcesz ewaluowac swoj dyplom(y) pod katem studiowania czy pod katem immigracyjnym. USCIS do oceny wyksztalcenia uzywa bazy EDGE. Dostep do niej sporo kosztuje. Kazda szanujaca sie kancelaria prawna, ktora zajmuje sie sprawami immigration raczej na pewno ma dostep do tej bazy.

Mozesz sobie zrobic ewaluacje w ponizszych organizacjach (bedziesz wiedzial wtedy jak USCIS zakwalifikuje Twoje wyksztalcenie)

* Trusteforte - musisz im nadmienic, ze potrzebujesz analize EDGE, Koszt cos ok $110. Nie musisz robic tej drozszej wersji course-by-course dla celow USCIS.

* ACCRAO EDGE - tutaj tez podobny koszt.

Obie ewaluacje wyjasnia dokladnie jakie masz wyksztalcenie. Amerykanski PhD moze tutaj odegrac kluczowa role na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie.

Problem jest tylko z USCIS, bo szkoła uznała mojego magistra i mojego znajomego z Polski też w sumie. Pracodawców interesuje mój amerykański stopień. Już zresztą pracuję na jego podstawie. Chcę zobaczyć jak USCIS uznaje, że mam tylko BSc i PhD.... chociaż w stanach można pominąć magistra w drodze do PhD.

W sumie, problem z USCIS mogą mieć tylko ludzie z licencjatem, bo magister w najgorszym przypadku przejdzie jako licencjat... czyż nie? A to w sumie podstawa na H1-B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...