Skocz do zawartości

Szansa Na Wizę B-2?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jakie mam szansę na wizę B2? Chciałem odwiedzić kuzyna w Chicago, który był w Polsce pod koniec Listopada.

Mam 20 lat, aktualnie nie pracuję, ale staram się o staż. Liceum skończyłem w Maju 2012, w 2013 pracowałem kilka miesięcy na umowę o dzieło (Marzec, Maj, Czerwiec, Lipiec, Sierpień, Wrzesień).

Zarobione pieniądze zostawiłem właśnie na cel wyjazdu, jest tego ponad 10 tyś złotych, na potwierdzenie tych zarobków będę miał wyciąg z konta oraz PIT za 2013 rok, do tego może dojść jeszcze PIT z giełdy, bo trochę inwestowałem. Kuzyn przysłał mi zaproszenie, pisze w nim o przygotowaniu mi pokoju na 6 tygodni, ponieważ chce mi pokazać ten piękny kraj. Do Stanów przyleciał na wizie turystycznej, ale od kilku lat ma już obywatelstwo, Jego Żona dostała obywatelstwo w 2013 roku. Oboje pracują i mają własne mieszkanie.

Często pada pytanie o rodziców więc:

Moja Mama jest księgową, a tata kierownikiem (elektrykiem) na kopalni.

Czy powinienem przygotować plan takiego wyjazdu? (Ceny i terminy pobytów w hotelach, ceny i terminy wycieczek itd.)

Jeśli o czymś zapomniałem to pytajcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Tak więc podsumowując warto spróbować, czy raczej w waszych oczach idę po odmowę?

Co mogę zrobić, by zwiększyć swoje szanse?

Moim zdaniem szanse masz mniejsze jak większe a obywatelstwo Twojego kuzyna może prędzej zaszkodzić niż pomóc. Konsul wystuka w komputerze nazwisko kuzyna ( to prawie pewne) i wyjdzie ,że kuzyn przyjechał turystycznie do USA a obywatelstwo zdobył w wyniku kombinatorstwa.Nie ma się co obrażać bo to prawda.Jak ktoś idzie do konsulatu po wizę turystyczną a po latach zostaje obywatelem kraju do którego wyjechał jako turysta to wiadomo,że zrobił konsula w ciula a to im się nie podoba. Co innego gdyby kuzyn wjechał do USA na wizie imigracyjnej otrzymanej w Polsce a tak to konsul może mieć uzasadnione podejrzenie ,że Ty też będziesz kombinował tym bardziej ,że Twój " silny związek" z krajem jest praktycznie żaden.

Silny związek z krajem to stała praca od dłuższego czasu,studiowanie,posiadanie własnej rodziny ( dzieci) ,posiadanie nieruchomości w Polsce ,posiadanie własnego biznesu.

Te ostatnie czynniki zwiększyłyby Twoje szanse a nie obywatelstwo czy majątek kuzyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o nieruchomości to mieszkam w domu, ale jest to własność rodziców i babci. Posiadanie rodziny oraz stałej pracy w wieku 20 lat też jest raczej mniej możliwe od samego dostania tej wizy:), bo teraz jak wiadomo same umowy o dzieło/ zlecenie, a takich miałem kilka w 2013 roku jak pisałem. Maturę pisałem 1,5 Roku temu, więc w przeciągu takiego czasu trudno ustawić się jeśli chodzi o pracę, a tym bardziej jeśli chodzi o zakładanie rodziny. Do tego jeszcze w październiku 2012 zaczynałem studia, ale zrezygnowałem po pewnym czasie.

Co do kuzyna to zapraszał On 3 osoby z tego co jest napisane na zaproszeniu (1 na 100% dostała wizę (w 2005r.), bo to Jego siostra, która leciała na Jego ślub, a 2 pozostałych osób nie znam i nie orientuje się jak u Nich z wizami, ale dopytam o to).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matuesz takie sprawy z Kuzynem czasami maja znaczenie a czasami nie

dlatego siostra jego dostala wize..a jak bedzie u Ciebie to zobaczysz

masz te dokumenty,pit,zaproszenie a teraz jak kto pokazac na rozmowie bez pytania lub tez jak pokesz to jak pokazesz ze wrocisz,? :) te dokumenty za duzo nie pokaza i lepiej abys mial tego swiadomosc .

jakby kazdy dokument byl brany pod uwage to dawno Polacy miely by ruch bezwizowy ,bo nie ma problemu z zapisaniem sie do szkoly nawet dla osob ktore maja 60 lat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopytałem o zaproszenia i kuzyn zapraszał 3 osoby tak jak jest wpisane na zaproszeniu. Każda z tych osób dostała wizę i wróciła w terminie.

Jutro mam rozmowę w sprawie stażu, ale jeśli się dostanę to czy taki papierek, że pracuję gdzieś jako stażysta ma duże znaczenie?

Bo wizytę w konsulacie planuję na 1 połowę Lutego, więc staż bym dopiero zaczął jeśli się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...